Skocz do zawartości
P@j@czek^^7777

Jaka Karta Graficzna ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na początek to mój sprzęt:

płyta główna: DFI Infinity NF Sli M2/G

procesor: Amd Athlon 64 X2 Dual Core 2,7Ghz

karta graficzna: Palit Geforce 8600GT Sonic + 256MB 128Bit

zasilacz: Delta 400W

Otóż potrzebuje pomocy w kupnie nowej karty graficznej. Nie wiem jaka wybrać. Pieniędzy mogę wydać około 400zł. Interesują mnie tylko karty NVidii, bo z tego co wiem one tylko posiadaja Psyhx. A głównie zależy mi na dobrej grafice w grach typu: Crysis 2, TDU 2, NFS Shift itd. Max rozdzielczość jaką mogę na swoim komputerze ustawić to 1680 x 1050. Najbardziej mnie interesują 512mb 256bit ale mogło być i 1gb ale nie wiem czy to dużo zmieni przy takich rozdzielczościach. Podkręcaniem raczej sie nie bawie na codzień ale kilka razy robiłem. Z tego co słyszałem geforce jest lepsze w grafice niż radeon ale nie wiem czy to prawda, ponieważ raz tylko miałem radka kiedyś. Co o tym myślicie?

Teraz np. Gram w Crysis pierwszą część i mam ustawioną rozdzielczość 1024 x 768 bez antyaliasingu bo jak wiecej ustawiam to zaczyna sie ciać momentami. A co dopiero powiedzieć w drugiej cześci.

Edytowane przez P@j@czek^^7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ P@j@czek^^7777

 

Polecam kartę ASUS GeForce GTS250 1GB z chłodzeniem DK: allegro. Do 400 zł napewno się zmieścisz, w porównaniu z twoją obecną kartą graficzną zobaczysz ogromną różnicę, a na dodatek karta bardzo dobrze się podkręca ze względu na bardzo dobre chłodzenie. Zasilacz uciągnie twój sprzęt z tą kartą graficzną, więc nie masz powodów do obaw. Jedyną wadą tej karty jest to, że słychać jej chłodzenie, więc jeśli chcesz, aby twój komputer był niesłyszalny to musisz z niej zrezygnować, ale przecież ta grafa ma Ci służyć do gier ;)

 

Na przyszłość, ustawiaj najwyższą rozdzielczość jaką twój monitor obsługuje, grafika będzie wyglądać o niebo lepiej to i twoje oczy nie będą, się aż tak szybko męczyły.

 

Zapomniałem dodać, że karta potrzebuje dodatkowego zasilania, ale z tego co pamiętam to w zestawie dostajesz przejściówkę z molexa na 4 lub 6 pin złącze, więc nie powinieneś mieć z tym problemu.

Edytowane przez Enzovelionn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupouj tego dziadostwa , bo w cenie do 350pln dostaniesz bez wiekszych problemów Gainwart/Palit GTX260 która jest sporo wydajniejsza od GTS250. Za ok 400pln powinno Ci się udać kupić GTX275.

Ps. druga część crysisa ma mniejsze wymagania od pierwszej

Edytowane przez Maciem
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciem

Z tego co wiem Palit i gainward to te same producenty praktycznie tylko palita lepiej sie podkręca. Sam od dłuższego czasu mam Palita to nie miałem żadnych z nim problemów. Najbardziej by mi odpowiadało z tej samej firmy <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ale lepszą oczywiście. Apropo tej GT 250 to słyszałem że to jakiś szajs dlatego na tych nowych od nvidii się nie znam. Na początku myślałem o 9800GT ale nie wiem czy jest sens taką kupować. A na dzień dzisiejszy myślę że, do gier wystarczyłoby mi 512mb. Przy nowej karcie lepiej mi jest kupić nowy zasilacz czy pociągnie na tym co mam bez dużego podkręcania?

 

Znalazłem na allegro ten GTX 275:

http://allegro.pl/geforce-palit-gtx-275-896-mb-gddr3-448bit-i1584365727.html

I gość nawet napisał że typu Crysis 2 chodziło mu na full detalach i jeszcze dodatkowo od palita karta ;)

To Myślicie że ta będzie najlepsza na jakiś czas do gier?

Edytowane przez P@j@czek^^7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby niewiadomo jak mocno GTS250 się podkręcał nie ma szans na dogonienie GTX'a 260.

Zresztą GTX260 dobrze się podkręca i potrafi osiągnąć wydajność GTX'a 285.

Wiem żę palit i gainward to to samo temu je polecam , da sie je dostać dość tanio a mają dobre chłodzenie.

ps. Taktowanie nic nie daje gdy ma gorsza architekture

Edytowane przez Maciem
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał jakiegoś Radeona HD5770 1GB, ewentualnie GF GTS 450 1GB. PhysX i tak raczej nie wykorzystasz, bo ta cudowna technologia zżera ogromne zasoby każdej karty i płynność gry drastycznie spada, a lepsza jakość wybuchów jest po prostu śmieszna.

Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward i Palit to dokładnie ta sama firma. GeForce z serii 250 GTS jest uznawany za szajs, ze względu na właśnie tych producentów którzy produkowali słabe karty, fakt faktem, że kupujesz tego ASUSa co podałem albo nie myśl nawet o 250 GTS, moim zdaniem skoro moja oferta nie jest dla Ciebie kusząca, to uzbierałbym dodatkowe 200 zł i kupił ASUS GeForce GTX 460 który jest baaaaardzo wydajny i nie ma co oszczędzać na Palitach itp jeśli chcesz wydać więcej niż 200 zł.

 

Jeśli zamierzasz, grać na naprawdę wysokich ustawieniach graficznych mając do dyspozycji kartę 512 MB a 1024 MB zauważysz kilka, być może nawet kilkanaście fps więcej, zaś wydatek jest niewiele większy (20 fps a 35 fps to duża róznica :))

 

@ P@j@czek^^7777

 

Do 400 zł opłaca się, ale pamiętaj, że dostajesz tylko 7 dni gwarancji, weź pod uwagę również to, że twój zasilacz może nie wystarczyć, podaj jakąś szerszą specyfikacje co do zasilacza, pozatym zasilaczowi Delta bliżej do no-name niż do tych z wyższej półki, na dodatek ta karta jest długa na niecałe 30 cm, więc lepiej sprawdź ile masz miejsca na grafę w obudowie.

Edytowane przez Enzovelionn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajniejsze karty w tej cenie nie dostaniesz. GTS250 uważany był za nienajlepszą karte bo bazuje on na 8800GTS tylko z wyższymi taktowaniami do tego pobierał wiecej energi od HD4850 i był droższy od niej przy podobnej wydajności.

Przypadkiem go nie słuchaj i nie kupuj GTS'a 250 bo widać że ma małą wiedze na temat kart graficznych bądz to jego aukcja.

Tym bardziej że HD4850 można dostać w okolicy 200pln a jest lepsza od GTS'a 250.

Edytowane przez Maciem
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze, wezme tego GTX 260 od Palita ale nie moge znalezc go nigdzie. Wszędzie inne firmy a od Palita w sklepach chyba nie ma już. Na agito znalazłem to pisze ze produkt archiwalny. Apollo nie ma i na komputroniku tez. Pomozecie poszukać skad mozna kupic?

Edytowane przez P@j@czek^^7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Maciem

 

Po pierwsze GTS250 bazuje na 9800 GTX, po drugie zużywa mniej energii, co w zupełności wystarczy na Deltę 400W, po trzecie ma nawet o 20 stopni mniejsze temperatury w stresie. Powtarzam, że ASUS GTS250 1GB DK to świetnie wykonana karta graficzna, ze wspaniałym chłodzeniem oraz dużymi możliwościami OC. HD4850 jest być może lepszy, tylko i wyłącznie z DDR5. Mogę polecić jeszcze stronę z rankingami: benchmark.pl

 

Testy w grach, będą mówiły same za siebie. Życzę miłej leORT: ORT: ktury.

 

P.S. Archiwalne, czyli już nie dostępne w sklepach - zostaje Ci poszukać tylko na takich stronach jak allegro.pl

Edytowane przez Enzovelionn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 9800GTX bazyje na 8800GTS. Że świetnie wykonana to nie przecze, z resztą sie nie zgadzam wspaniałym chłodzeniem to może być Acellero Xtreme czy Thermalright shaman czy inne a nie to na asusie. Szło by sie wadzić co do dużych możliwości OC , karte już na starcie ma wyżyłowane taktowania i jej OC jest dość słabe.

Buahahahha rozwaliłeś mnie z tym benchmarkiem.pl. Testy z tej strony można sobie głeboko wsadzić tam gdzie światło nie dochodzi.

Niestety by kupić GTX260 musisz posłużyć się allegro , kup np.

http://allegro.pl/nvidia-geforce-gtx-260-core-216-896-mb-gwarancja-i1587024659.html

http://allegro.pl/palit-gtx260-896mb-gddr3-216sp-gw-gtx-260-i1585452343.html

http://allegro.pl/gainward-gtx-260-oc-golden-sample-gwarancja-i1590339164.html

http://allegro.pl/palit-gtx-260-sonic-box-sp216-625-2200-gw-od-ss-i1591483718.html

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupouj tego dziadostwa , bo w cenie do 350pln dostaniesz bez wiekszych problemów Gainwart/Palit GTX260 która jest sporo wydajniejsza od GTS250. Za ok 400pln powinno Ci się udać kupić GTX275.

 

Tylko jaki sens jest kupować taką kartę do procesora z poprzedniej epoki i zasilacza, który nie wiadomo czy da sobie radę?

 

Nie wydaje mi się, aby Gainward/Palit 260 GTX był szybszy od ASUSa 250 GTS DK który bardzo dobrze się kręci, jest dobrze wykonany oraz ma mocne chłodzenie, a na dodatek ma wyższe parametry.

 

Która z opcji jest prawdziwa?

  • chwalisz kartę, bo ją masz
  • chwalisz ją i chcesz znaleźć frajera, który kupi ją za ponad 300zł
  • w [gluteus maximus] byleś i <span style='color: red;'>[ciach!]</span>o widziałeś

pozatym zasilaczowi Delta bliżej do no-name niż do tych z wyższej półki

 

Po tym tekście chyba opcja nr 3 jest prawdziwa.

 

Ja bym brał jakiegoś Radeona HD5770 1GB

 

Może być problem z tą płytą główną.

 

Napisz jaki dokładnie masz zasilacz. Jest więcej niż jedna Delta 400W.

Jeśli masz DPS-400WB A to na Twoim miejscu sprzedałbym to co masz i kupił coś w stylu N68C-S UCC, HD4850/HD4870, AII X3/PII X2 (ewentualnie poszukał procesora, którego można odblokować na PII X4, czasami można kupić X2 545/550 za mniej niż 200zł dającego się odblokować, wystarczy poszukać serii dojących się odblokować i mieć trochę szczęścia, można też kupić procesor, który na pewno da się odblokować tylko to bliżej 300zł)

 

Karty Graficzne - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Wszelkie pytania z serii co kupić, model x vs. model y należy kierować do działu "Co Kupić?"

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz dokładniej to:

Delta 400W DPS 400MB - 1A

 

Nie chcem nic wymieniać oprocz karty (chyba że sam zasilacz jescze). Wszystko jest w porządku. To w koncu pojdzie ten palit GTX 260?

Bo po pierwsze interesuje mnie cena po drugie ze geforce (dla mnie najlepsze one).

Edytowane przez P@j@czek^^7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz sobie poradzi.

Andrew ma dobry pomysł bys kupił lepszy procek oraz do tego HD4850.

Sam na to zabardzo nie zwróciłem uwagi bo bardziej się skupiłem na odpisywaniu na bezsnesowne posty Enzovelionn aniżeli na takim rozwiązaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodziła by inna płyta, raczej nie płyta Cie ograniczała lecz zapewne chodzenie bądź za małe napięcie na procku.

Stara troche warta jest , chodź musiał byś się bawić w sprzedawanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...