Skocz do zawartości
unreveler

komputer do gier i multimediów cena do 7000 tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym złożyć komputer na już istniejących częściach ze starego komputera plus jakieś nowe podzespoły, komputer głównie ma służyć do gier i multimediów. Myślałem żeby połączyć karty w sli, nie wiem czy to dobry pomysł więc zwracam się o pomoc lepiej ogarniających te tematy.Proszę o rady co do złożenia całego komputera.Pozdrawiam

 

To co mi zostało ze starego komputera:

 

Obudowa Antec Nine Hundred,

 

karta graficzna GF GTX 570 MSI TF II,

karta dźwiękowa Creative Sound Blaster X-Fi Platinum Fatal1ty

monitor, głośniki, myszka, klawiatura też jest.

 

Może pokaże to co sam złożyłem i ocenicie ten zestaw.

 

Procesor Intel Core i7 2600K LGA1155 BOX 1016.00 zł

Chłodzenie Thermalright Silver Arrow Multiplatform Cooler 299zł

Płyta główna MSI BIG BANG-MARSHAL (B3) INTEL P67 LGA 1155 1188zł lub ASUS MAXIMUS IV EXTREME R3.0 INTEL P67 LGA 1155 1201.00zł

Pamięć RAM Corsair DDR3 8GB(2x4GB) 1600MHz Vengeance CL9 311.00 zł

Dysk twardy HDD Samsung 1TB SATA2 (HD103SJ) 203.00 zł

Dysk SSD OCZ SSD Vertex2 80GB SATA2 (OCZSSD2-2VTX80G) 2.5'' 558.00 zł

Zasilacz CoolerMaster RSA00-80GAD3-EU 1000W 784.00 zł

i myślałem żeby tą karte graficzną co już mam spiąć w SLI

MSI GeForce GTX570 Twin Frozr II OC 1280MB DDR5/320bit DVI/HDMI PCI-Express 1135.00 zł

 

wyszło mi za ten zestaw 5494 zł

 

co o nim sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kompa na "już" to niezły zestaw

ja bym się zastanowił czy przy takim budżecie nie iść w chłodzenie wodne [choć osobiście chyba bym nie poszedł]

 

Co do karty grafiki, to ja bym ją zostawił z uwagi na to że jest to dość wydajna karta która jeszcze spokojnie da radę a w przyszłości pomyślał o nowe [słyszałem że na przełomie sierpnia/września mają się ukazać Gforce gtx 6xx. Niestety nigdzie tego nie mogłem zweryfikować]

łączenie w SLI wg. mnie niema sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wymienił bym SSD na większy. Jak i zasilacz na troche mniejszy. Pchanie się w 1kW mocy nie ma sensu zważywszy na to, że intel już opracował nowe tranzystory "tri-gate",

pozwoli to na mniejsze zużycie energii. Więc 1kW zasilacz imo za duży(przyszłościowo-niedługo produkcja układów 22nm). Grafika "do żyda" i kup jedną kartę np. HD6990. Z płyt wziąłbym Maximusa. Co do ramu. Zostaw sobie 8 GB.Ktoś kiedyś powiedział, że 640kB pamięci ram wystarczy....

Edytowane przez The SainT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień

 

Asus SaberTooth P67 Rev.3.0 /intel P67/ 779 zł

Noctua NH-D14 320 zł

Seasonic X-660 660W 80 Plus Gold 530 zł

Geil 4GB (2x2GB) 1600MHz CL8 Black Dragon 199 zł (Aczkolwiek można wybrać inny moduł,8 Gb jak zauważył The SainT nieopłacalne)

 

 

Ceny:www.esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...