Skocz do zawartości
Shadoweye

Zestaw - opinia

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wymiany zasilacza wolał bym uniknąć chyba że to konieczne.

Zapomniałem wspomnieć że taki zestaw chce złożyc [kupic ram, procek, płyte, dysk SSD]

 

narazie mam taki:

C2d E8400 4ghz

Asus P5B Deluxe

2 x 2gb adata

HDD 500gb

+ 3 wentylatory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoją obecną konfigurację nie widzę sensu modernizacji. Masz 4GB pamięci RAM, a więc wystarczającą ilość do gier. W przypadku 8GB nie odczujesz przyrostu wydajności w stosunku do 4GB, gdyż gry nawet nie wykorzystują takiej ilości. Przydatne jest to tylko do profesjonalnej obróbki grafiki. Nie wiem jak jest z kartą graficzną, ale procesor narazie możesz zachować. Najlepszym wyjściem w obecnej sytuacji będzie zaczekanie do momentu premiery Bulldozerów pod koniec czerwca i dopiero wtedy zmiana procesora na jakiegoś czterordzeniowca razem z płytą główną. Jeśli chodzi o dysk SSD to możesz kupić Corsair SSD Force Series 60GB (275/285MB/s). Cena jakieś 430 zł.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w czerwcu pewnie bym kupował części.

A co do nowych procków AMD[bulldozerow] to nie jestem pewien nie dlatego że są już nieoficjalne testy[które załamują słabymi wynikami] a głównie tym że nigdy nie miałem AMD i jakoś niemam zaufania do nich, przyzwyczaiłem się jakoś do Intelowych procków. Ale wszystko okaże się jak będą jakieś konkretniejsze testy, może zmienie zdanie.

 

Ale czy ten zasilacz to jest na "styk"? Czy będzie miał jeszcze jakiś zapas by nie pracował cały czas na 100% [w pełni obciążony] tylko miał troche rezerwy że się tak wyrażę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na styk nie będzie troche mocy zostanie , ale oczywiście bez OC. Zasilacz ma dość słabą lini 12v jak na te czasy i ona będzie troche mocniej obciążona.

Z czasem bym zmienił zasilacz na nowszy , mają one mocne linie 12v , niemal tak mocne jak ich cała moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XFX XXX 650W

Antec TruePower New 650W

Seasonic M12II 620W

chyba że stać Cię na taką bestie jak Seasonic x560 bądź NZXT Hale 550

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacznie lepszym wyjściem jest http://www.morele.ne...2ii-620-317910/ . Jedyny ocz warty zakupu w tej chwili to stealxstream 2 ale to tańsze rozwiazanie i bez odpinanych kabli.

xfx xxx jest chyba dostępny w esc.pl

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakąś złą zasiłką to nie jest ale lepiej kupić coś lepszego w podobnej cenie ;)

 

Znacznie lepszym wyjściem jest Zasilacz SeaSonic M12II-620 w Morele.net . Jedyny ocz warty zakupu w tej chwili to stealxstream 2 ale to tańsze rozwiazanie i bez odpinanych kabli.

 

Tak przy okazji zapytam, w czym jest lepszy ten SeaSonic M12II-620 od Chieftec BPS-650C?

Wg specyfikacji Chieftec ma np. więcej mocy i lepszą sprawność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wyczytałeś taką informacje że niby ma wiekszą sprawność ?Nie chodzi tylko o samą moc a o jakość wykonania, tętnienia na liniach czy stabilność tych napięć oraz awaryjność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji zapytam, w czym jest lepszy ten SeaSonic M12II-620 od Chieftec BPS-650C?

Wg specyfikacji Chieftec ma np. więcej mocy i lepszą sprawność.

 

Sprawdziłem na 80plus i lepszą sprawność ma Seasonic. Celowo używam słowa "lepsza" użytego też przez Ciebie.

Co prawda sprawność przy 50% obciążenia Chieftec ma wyższą sprawność (o ułamek procenta), jednak przy niższym obciążeniu Seasonic ma wyższą o 2%. Uważam, że ze względu na wyższa sprawność przy niższym obciążeniu można stwierdzić, że to SS ma lepszą sprawność (mimo, że minimalnie niższą przy 50% obciążenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na 80plus i lepszą sprawność ma Seasonic. Celowo używam słowa "lepsza" użytego też przez Ciebie.

Co prawda sprawność przy 50% obciążenia Chieftec ma wyższą sprawność (o ułamek procenta), jednak przy niższym obciążeniu Seasonic ma wyższą o 2%. Uważam, że ze względu na wyższa sprawność przy niższym obciążeniu można stwierdzić, że to SS ma lepszą sprawność (mimo, że minimalnie niższą przy 50% obciążenia).

 

Czepiasz się słowa... wyższą sprawność, teraz pasuje?

Też zobaczyłem na tej stronie i masz rację przy 20% jest lepszy, ale przy 50 i 100% już nie. Przy grach zazwyczaj zasilacz jest obciążony przynajmniej w 50%, więc ja uważam, że Chieftec ma wyższą sprawność, ale każdy może mieć swoje zdanie ;) Tak ogólnie to i tak to są minimalne różnice.

 

 

Tak z ciekawości poszukałem jakiś testów tych zasilaczy (niestety nie znalazłem na jednej stronie - nie szukałem długo, więc może są gdzieś na jednym portalu) i znalazłem coś takiego, nie wiem na ile można je porównać, ale podam wyniki:

SeaSonic M12II-620 - Chieftec BPS-650C

Głośność: xx - 48.5dB

Napięcia:

12V Idle/Load: 11.91/11.51 - 12.29/12.25

5V Idle/Load: 4.98/4.84 - 5.029/5.063

 

#EDIT

Sprawność mają prawie taką samą, a skąd macie informację, który ma mniejsze tętnienia, większą stabilność napięcia na liniach itp.? Bo te testy to tak średnio można porównać.

Edytowane przez Cons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale komp znacznie wiecej czasu chodzi w spoczynku ;]

Zwróć uwagę na średnią sprawność to Seasonic ma ją wyższą. Wogóle jak można pisać że jeden czy drugi ma wyższą sprawność , sprawność mają niemal taką samą .

Testy z różnych stron , że tak za przeproszeniem powiem można sobie wsadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaden z tych , w tej cenie dostaniesz jeden z najlepszych zasilaczy jakie w tej chwili produkują a jest nim Seasonic x-series , bądz Corsair AX (to samo co seasonic) ewentualnie b.dobry takze jest NZXT Hale 90 .

http://www.techplanet.pl/produkty/zasilacze/seasonic-x-560-560w,16759.html

http://www.techplanet.pl/produkty/zasilacze/seasonic-x-660-660w,16752.html

NZXT HALE 650W • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

http://www.techplanet.pl/produkty/zasilacze/corsair-cmpsu-750axeu-750w,2013.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...