Skocz do zawartości
MekPrzemasMek

Modowanie Logitech Z-5500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Forumowiczów!!!

Jest to mój pierwszy post także proszę o wyrozumiałość :wink:

Jestem posiadaczem głośników Logitech Z-5500 i w mojej głowie narodził się pomysł na ich modernizację, szczególnie chodzi mi o "satelitki" oraz poprawienie dżwięku. Chciałbym coś w drewniane obudowie gdyż te plastikowe nijak pasują mi do wystroju salonu...Pierwszy pomysł to zakup dodatkowych wymontowanie głośników i obsadzenie (po dwa głośniki na kanał) w nowych skrzynkach (sam będę robił ręcznie). Ta, że tak powiem "droga" jest tańsza gdyż zakup dodatkowych satelitek to jakieś 200zł no i reszta materiałów 100-150zł plus mój czas. Wbudowany wzmacniacz poradzi sobie z taką konfiguracją gdyż już to testowałem. Kolejnym pomysłem jest zakup oto takich głośników Jamo:

kolumna centralna Jamo S60 (S602) -- 4 KOLORY -- (1608065166) - Aukcje internetowe Allegro

JAMO S 602 S602 STEREO 2.0 PROMO JM SYSTEM OLKUSZ (1595426791) - Aukcje internetowe Allegro 4 sztuki.

I teraz moje pytania:

-może Ktoś wie czy wzmacniacz z sub poradzi sobie z nimi?

-czy Ktoś może próbował podłączyć jakieś inne głośniki niż te dedykowane do Z-5500?

Jak mi się uda to pożyczę ten zestaw Jamo od kumpla, który pracuje w sklepie Hi-Fi (oczywiście jeżeli będzie taka możliwość) i wtedy sam go przetestuje.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak - nie pchaj się w te Logitechy, bo prędzej czy później padnie Ci panel sterowania i będziesz miał kłopot. Chyba, że masz jeszcze gwarancję. Ale to jakby nie patrzył, półśrodek. Wiem, bo sam to dwukrotnie przerabiałem. Radzę dozbierać trochę pieniędzy i kupić zestaw, który podajesz [na początek, potem bierz jeszcze suba] + amplituner. Jakieś porządne ONKYO za 1500 zł powinieneś z łatwością dostać. A te Logitechy całym sercem odradzam. Poza tym jak posłuchasz tych JAMO, to usłyszysz różnicę między komputerowymi pierdziawkami a głośnikiem w drzewie. Zabawę w wymianę głośników też odradzam - wzmacniacz jest wyskalowany tylko i wyłącznie pod te głośniki czyli opór, ustawienie zwrotnic itp. Coś innego po pewnym czasie zabije albo wzmacniacz albo głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można przeczytać w pierwszym poście ja już posiadam Z-5500 i to od ponad dwóch lat i żadnych problemów z nimi nie miałem (odpukać). Na Kino domowe nie mam miejsca tzn. dwie podłogówki mi nie wejdą-nie wspominając o subie, z ledwością wygospodarowałem miejsce na tego od Logitech'ów. Z tego co się dowiedziałem to wzmacniacz zamontowany w subie ma jeszcze troszkę zapasu mocy. Planowałem zakup kina domowego ale gdy przyszły nowe mebelki zbrakło już miejsca... także teraz kombinuje coś mniejszego do powieszenia na ścianie, coś co by choć troszkę poprawiło dźwięk Z-5500. Druga sprawa to taka, że nie chcę się pozbywać tego zestawu.

W każdym bądź razie dzięki za odpowiedź i zainteresowanie tematem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...