Skocz do zawartości
Padaka

Zestaw Maj 2011 a wydajność jak z 2008 :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W zeszłym tygodniu kupiłem zestaw:

 

PROCESOR CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOXASUS P8H67 R3.0 Intel H67 LGA 1155 (2xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE)KINGSTON KVR1333D3N9K2/8G DUAL (2*4GB)ASUS GeForce GTX 570 1280MB DDR5/320bit DVI/HDMI/DP PCI-E (742/3800) (DirectCU II)OCZ DYSK SSD VERTEX 2 60GB 2,5" OCZSSD2-2VTXE60GZASILACZ CHIEFTEC CFT-600-14CS 600W - MODULARNYDVD-REC LITEON iHAS124 SATA CZARNY BULKSCYTHE KATANA 3 (SCKTN-3000)OBUDOWA CHIEFTEC CH-09B-B-OP - CZARNAHDD SEAGATE 1TB ST31000524AS SATA III 32MB

Sprzęt złożony - zainstalowane oprogramowanie i niby wszystko OK. ...ale - wszystkie gry "chodzą" gorzej niż na poprzedniej konfiguracji ( AMD Athlonx2 550; Radeon 5850). Rozdzielczość ta sama na obu konfiguracjach (HD)

 

Poniżej wynik z 3DMarka :

wyniki 3DMark'a 06

 

Z wyników również wynika że mam znacznie poniżej normy wynik...

 

Czy macie jakieś sugestie - co jest nie tak ?

 

Mniemam że kwestia jest programowa - sterowników lub jakieś ustawienia (może w biosie/efi).

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

 

Pozdrawiam

 

Padaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki najnowsze? Wynik w 3dm06 normalny, mój komputer ma około 12k punktów, a jest właśnie z 2008 roku. Już nie przesadzaj.

 

W nic nie wartych "wskazówkach" od Futuremark wynika tyle, że normalny wynik to 24000 punktów, a ty tę barierę przekroczyłeś. Możesz podkręcić procesor, bo to on "zaniża" wynik: http://3dmark.com/healthcheck/3dm06/15712493

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystkie sterowniki aktualne.

 

w 3DMarku może nie ma tragedii - ale grać się w nic nie da - jest taka "klatkoza" ...

 

Dla przykładu - CS 1.6 to ... 60 klatek i ani jednej więcej ( wcześniej 120 nie było żadnym problemem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CS to ma przecież limit na 60fps i więcej nie uzyskasz.

Może wtedy miałeś inną wersje CS'a? Bo z tego co wiem to istnieje możliwość ściągnięcia tego limitu.

A wracając do 3dmarka, to na poprzedniej konfiguracji jaki miałeś wynik?

Edytowane przez krzysiek1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Klatkoza" nie w CS przy tych 60 tylko w Crysis'ie.

CS nie ma ograniczenia do 60 fps, bo na poprzedniej konfiguracji miałem 100 i wzwyż tak samo tak samo znajomi mają powyżej 60.

Na poprzedniej konfiguracji z tego co pamiętam w 3DMark'u miałem chyba ~19000, ale ręki nie dam odciąć.

Synchronizacje pionową mam wyłączoną.

Edytowane przez Padaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CS to ma przecież limit na 60fps i więcej nie uzyskasz.

Może wtedy miałeś inną wersje CS'a? Bo z tego co wiem to istnieje możliwość ściągnięcia tego limitu.

 

Nie ma limitu

 

"Klatkoza" nie w CS przy tych 60 tylko w Crysis'ie.

CS nie ma ograniczenia do 60 fps, bo na poprzedniej konfiguracji miałem 100 i wzwyż tak samo tak samo znajomi mają powyżej 60.

 

Wpisz fps_max 100. Jak masz monitor lcd to możesz odczuwać klatkozę bo monitor ma 60/75 Hz i choćbyś miał 5000000000 fps to monitor tego nie wyświetli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fps_max mam na 100 standardowo tak samo developer na 1.

O "klatkoze" chodzi mi w Crysis'ie ale nie o to że czasem przytnie tylko o to że mam może 5 fps... (aczkolwiek czasami chodzi normalnie jakby miał 40 fps)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oprócz Crysisa wszystko działa normalnie? Ta gra ma horrendalne wymagania, nawet dziś, więc raczej wykluczyłbym problem hardware'owy.

 

@andrew777: faktycznie, nie zauważyłem.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oprócz Crysisa wszystko działa normalnie? Ta gra ma horrendalne wymagania, nawet dziś, więc raczej wykluczyłbym problem hardware'owy.

Sprawdzałem poza Crysis'em właśnie CS'a oraz STALKER'A Clear Sky. Ze STALKER'em jest podobnie jak z Crysis'em tj. momentami bardzo mało fps plus na dodatek po 10 minutach wywaliło na pulpit.

Crysis'a miałem na porzednim kompie również i chodził lepiej, o wiele lepiej tak samo CS i STALKER.

Zainstaluj system ponownie jeśli tego nie zrobiłeś po zmianie sprzętu.

Nie wymieniałem bebechów. To jest całkiem nowy komputer więc system też jest świeży, aczkolwiek chyba będe go reinstalował zmieniał i zobaczę czy pomoże... Ale tego dzisiaj mi się już nie chce.... Edytowane przez Padaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem jeszcze Call of Duty 4.... tutaj trochę lepiej niż w przypadku pozostałych gier.

 

Ale mimo to nawet nie na najwyższych ustawieniach graficznych (tekstury ekstra, Anisotropic x2, Anti-Aliasing x2, bez cieni, głębi pola itp. efektów)nie mam 250 fps (stałych około 130)....

 

A na poprzedniej konfiguracji miałem STAŁE 125 fps ...

 

 

Zmieniłem system z Windows 7 Gamer Edition na zwykłego Windows 7 Ultimate i.... wszystko tak jak było, czyli kiepsko.

Edytowane przez Padaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra problem zażegnany. Otóż po zmienieniu windows'a i przeinstalowaniu wszystkich sterowników gry zaczęły działać normalnie. Z CS'em był ten problem, że po wyłączeniu Vsync.... tak naprawdę się nie wyłączał....... teraz już działa

 

Dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam

 

Padaka

Edytowane przez Padaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewniakiem Lewy Windows byl przyczyna , mialem kiedys takiego lewusa XPeka pro z przerobkami pulpitu na standardzie

wszystkie gry tracily przez to jakies 10-15% wydajnosci , do tego skubaniec sam z siebie wysylal po paredziesiat MB dziennnie

do IP ktory po zlokalizowaniu wskazywal Nigerie :)

 

powodzenia zycze z takim softem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROCESOR CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOXASUS P8H67 R3.0 Intel H67 LGA 1155 (2xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE)KINGSTON KVR1333D3N9K2/8G DUAL (2*4GB)ASUS GeForce GTX 570 1280MB DDR5/320bit DVI/HDMI/DP PCI-E (742/3800) (DirectCU II)OCZ DYSK SSD VERTEX 2 60GB 2,5" OCZSSD2-2VTXE60GZASILACZ CHIEFTEC CFT-600-14CS 600W - MODULARNYDVD-REC LITEON iHAS124 SATA CZARNY BULKSCYTHE KATANA 3 (SCKTN-3000)OBUDOWA CHIEFTEC CH-09B-B-OP - CZARNAHDD SEAGATE 1TB ST31000524AS SATA III 32MB

Swoją drogą następnym razem radziłbym pomyśleć co się kupuje ;)

Procesor z odblokowanym mnożnikiem za który dałeś pewnie 30-50 zł więcej względem 2500 a do tego płyta na H67 w dodatku droga - nieopłacalna.

Jak patrzę na ceny 570 DCII to zastanawia mnie czemu nie brałeś 6950 modowalnego..

Vertex 2 E xD Super, zrobili Cię w jajo. Literka E to wersja Extended która ma mniejszą pojemność i znacznie mniejsze osiągi a to przez inny proces technologiczny. A mogłeś mieć Cruciala C300 który by zmiótł i Vertexa 3 pewnie..

Trochę starawy i głośnawy czief a w tej cenie mogłeś mieć pewnie XFX Black i Corsaira TX v2 albo i nawet AX'a

Było brać Grand Kama Cross

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...