Skocz do zawartości
Qairo

Asus :: M4N68T-M LE V2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam płyte główną Asus :: M4N68T-M LE V2 i mam 4 giga ddr3 1600 mhz i na domyślnych ustawieniach w biosie chodzi ram tylko na 1333,mógłby mi ktoś powiedzieć co należy zmienic w biose żeby ram pracował z częstotliwością 1600 ? Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest opisane w instrukcji.

Opcja pewnie się nazywa DRAM Frequency lub podobnie.

 

Właśnie w tym problem ze w biosie nei ma takiej opcjii jest tylko voltaż i mhz do 800.W dalszym ciągu nie wiem jakie wartości należy tam ustawic a chciałbym wykożystać max moc ramu ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha czyli ustawic 800mhz i w instrukcjii płyty głównej dla mojego ramu woltaż od 1.7-1.9 volta i powinno byc 1600mhz na ramie tak ? :)

 

 

 

Edit :Ram mam taki http://www.ec.kingston.com/ecom/configurator_new/partsinfo.asp?ktcpartno=KHX1600C9AD3K2/2G&promo=hx2shp

Ustawilem voltaż na 1.65 i wszystko śmiga :)

Dzieki za pomoc temat do zamkniecia.

Edytowane przez Qairo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volty odczytasz na naklejce na pamięciach. Jeśli na etykietce na module pamięci nie ma tej informacji, wklepujesz całe oznaczenie pamięci w google i szukasz s\w sieci informacji dot. napięcia tych pamięci. Więcej niż 1,7V im nie daj w ciemno. Powinny pracować mniej więcej przy 1,6-1,7V.

Reszta ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...