Skocz do zawartości
Samick

Zmiana karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Potrzebuję pomocy w wyborze karty graficznej dla kumpla który nie bardzo się zna na tym i poprosił mnie bym mu pomógł. Sprawa polega na tym że jego GF 9800GT ma problemy z cieniowaniem w grach (cienie się rozmywają, są niewyraźne czy coś tam). Jego zestaw to:

 

Procesor: AMD Athlon II X2 245

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9800 GT

Pamięć RAM: G.Skill 4GB

Płyta główna:Asus M2N68 Plus motherboard AM3

 

To niestety wszystko co wiem o jego zestawie ale mam nadzieje że te informacje wam wystarczą. Jedyna karta która mi przychodzi do głowy do Radeon 6850 ale nie wiem czy ta karta rozwiąże problem z cieniowaniem. Może macie inne propozycje? sugestie? Będę bardzo wdzięczny za szybka odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki problem nie istnieje. Albo karta wyświetla artefakty albo nie wyświetla obrazu. To, że cienie są brzydkie to wina gry lub/i ustawień graficznych nie karty graficznej.

Jaki zasilacz ma kolega (dokładny model i moc)? Jaki system operacyjny? Jaki budżet?

HD6850 to dobry wybór, jednak przydałoby się podkręcić procesor na ok. 3,5 ghz (na chłodzeniu boxowym powinno sie udać) jeśli już zdecydujecie się na jej kupno.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek podaj kwotę, jaką kolega może przeznaczyć na zakup karty. Wtedy można myśleć o konkretnym modelu. Dowiedz się też, jak wygląda sprawa z zasilaczem, tzn. marka i moc. Od razu należy zaznaczyć, że niekręcony Athlon II X2 245 będzie ograniczał karty podobne wydajnościowo do HD6850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie HD6850 będzie najlepszym wyborem. Wersja od Gigabyte ma dobre chłodzenie i jest lekko podkręcona, więc rozejrzyj się za tym modelem. Procesor przydałoby się trochę podkręcić, gdyż będzie on trochę ograniczał kartę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...