Skocz do zawartości
okashii

Dylemat, jaki procesor?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czekając na premierę nowych procesorów AMD zacząłem się zastanawiać na jaki procesor się zdecydować jeśli okażą się one niewypałem lub będą za drogie na mój budżet. Planuje kupić taki zestaw:

 

RAM: Goodram DDR3 2x2GB 1333MHz

 

Karta Graficzna: Asus Radeon 5850 1GB

 

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W

 

Napęd Optyczny: Samsung SH-S223C SATA

 

Dysk Twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 [HD502HJ]

 

System Operacyjny: Microsoft Windows 7 Home Premium 64Bit PL

 

Oczywiście bardzo chętnie kupiłbym do tego zestawu procesor 2500K ale sęk w tym, że gram na 19 calowym monitorze [samsung SyncMaster 913N] w rozdzielczości 1280x1024 do którego jestem bardzo przyzwyczajony i nie przejawiam żadnych chęci aby zmieniać go na większy. Więc czy jest sens inwestować w Intela ~700zł+400zł+100zł [2500K, Mobo, Cooler] skoro za ~700zł mogę mieć Phenoma 955BE z płytą i chłodzeniem?

 

Komputer ma być do gier więc przy takiej karcie graficznej, podkręcony Sandy Bridge będzie się chyba tylko marnował. Fakt 2500K spokojnie wystarczyłby mi na kilka lat, bez konieczności zmiany procesora, ale gdybym miał składać zestaw bardzo przyszłościowy to przydałaby się również lepsza karta graficzna a to już spore naciąganie budżetu.

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup i5 2300 + H61iCafe albo naprawdę poczekaj na premiery AMD i dopiero myśl, bo układanie planu B teraz nie ma sensu, gdyż po premierze może się okazać że nawet plan C będzie baardzo nieaktualny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...