Skocz do zawartości
lukaszek1905

Problem z odpaleniem laptopa WINDOWS 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu zakupiłem laptopa TOSHIBA L650 - 1M0.

I dzisiaj postanowiłem porobić mu partycje dwie podstawowe (na jednej win7) + 1 rozszerzona(w tym 3 logiczne dyski).

WINDOWS 7

Instalowałem sobie różne programy. Musiałem zrestartować komputer.

I wyskoczyło takie coś zaraz po ekranie powitalnym (ten który właćza sie przy uruchomieniu laptopa):

 

Intel UNDI, PXE-2.0 (build 083)

Copyright....

For Atheros PCIE Ethernet Controller v2.0.1.9(12/15/09)

 

Check cable connection!

PXE-M0F: Exiting Intel PXE ROM.

No bootable device -- insert boot disk and press any key.

 

 

Posiadam BIOSA: InsydeH2O Rev. 3.5 (System BIOS version 2.10)

Gdy wchodzę do biosa i zmieniam a ADVANCED>SYSTEM CONFIGURATION>PCI LAN z ENABLED na DISABLED

to wyskakuje:

 

No bootable device --insert boot disk and press any key

 

Próbowałem bootować z płyty Recovery Media WIN7, i normalnie pierwszy ekran się włącza do instalowania windowsa7, ale szkoda mi przywracać od początku wszystko, bo już porobiłem sobie partycje i prawie wszystko po instalowałem, a nie wiem czy później nie wyskoczą żadne błędy.

Przepraszam, może źle napisałem tego posta, jestem nowy i jestem zdekoncentrowany i potrzebuje szybko laptopa bo pisze pracę magisterską. A to napisałem u kumpla na szybko.

Jeżeli potrzebne są zdjęcia z biosu to mogę szybko porobić.

Pozdrawiam i czekam na dobre podpowiedzi.

Edytowane przez lukaszek1905

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podczas partycjonowania sie "odhaczyło", że partycja podstawowa czyli pierwsza z systemem ma być aktywną? Jest narzędzie tylko nie pamiętam nazwy, do dysków pod dosa, w którym można ustawić wybraną partycję jako aktywną. Jeśli nie będziesz miał żadnej partycji oznaczonej jako aktywna, to nie zbotujesz systemu z niej i jest wtedy taki właśnie komunikat jak Ci sie pojawił.

 

EDIT: takie coś było chyba na dyskietce startowej win98 i zwało się FDISK, ale z deka inne czasy mamy...

Możesz jeszcze wyjąć dysk i podpiąć do innego kompa, wtedy z poziomu Windowsa możesz oznaczyć jako aktywną 99% programów do partycjonowania.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie przy partycjonowaniu uszkodziły się pliki, zrobiłem na nowo Recovery Media z windows 7 TOSHIBA, i podzieliłem na nowo partycje na której był system i działa:):):):)

zauważyłęm zę tam gdzie jest windows to to nie jest aportycja aktywna,

http://images49.fotosik.pl/896/53368090ccd8a275.jpg

 

czy tak moze być? czy mam oznaczyć partycję C jako aktywną??

Edytowane przez lukaszek1905

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...