Skocz do zawartości
Qulaa

Podkręcanie PII X4 955BE na AsRock 880g Pro3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Komputer taki jak w podpisie (od 20h). Mam taki problem gdy wchodzę do BIOSu i przeglądam on po prostu się zawiesza i pomaga tylko restart. Pojawiał się też BSOD (np. gdy odpalam Borderlands) " MEMORY_MANAGEMENT" czyli, że coś nie tak z RAMem, ustawiłem je na sztywno (1600MHz i 1,65V), przeszły również testy w Memtest (obie kości razem i każda pojedynczo, 0 błędów) ale to nic nie pomogło. Wszystkie temperatury są normalne.

Czytałem też tutaj temat o BSODach ale nic nie pomogło. Nie mam już więcej pomysłów proszę o jakieś porady :)

 

@EDIT Nic nie kręciłem

 

pzdr

Edytowane przez Qulaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zadziałało (zmiana na 1333Mhz przy 1.65V) przeglądałem bios dość długo i nic się nie zwiesiło. Gra też się odpala i idzie grać jak na razie.

Najlepiej już zostawić takie ustawienia? Nawet jak potem planuje OC procka?

 

 

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zostawić. Jeśli będziesz kręcić mnożnikiem to nic nie będziesz musiał zmieniać. Przy oc magistralą pamięci pójdą w górę i możliwe, że trzeba będzie poluzować timingi lub skorygować taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Chciałem podkręcić swój procesor przy pomocy mnożnika ( w końcu ma go odblokowany i jest to chyba najprostsza metoda) ale napotkałem mały problem, nie mogę znaleźć takiej opcji w swoim BIOS-ie :mur: Zaktualizowałem BIOS do najnowszego ale tam też nic takiego nie ma. Jest opcja zmiany mnożnika przy pomocy programu AsRocka w windowsie. Może po prostu trzeba coś zaznaczyć albo mam problem ze wzrokiem :lol:

 

Załączam zdjęcia BIOSu może pomogą:

http://imageshack.us/g/820/img0611ng.jpg/

 

pzdr

Edytowane przez Qulaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest 'zue'. Jeśli K10stat potrafi zmieniać mnożnik w górę na procesorach BE to nie widzę lepszego rozwiązania niż zabawa tym programem. W ciągu ostatnich 10 lat trochę się zmieniło i technologia poszła do przodu. Po to jest odblokowany mnożnik aby procesory nie stały na 4GHz przy www.

 

Przed zastosowaniem ustawień do użytku na co dzień trzeba je oczywiście przetestować.

 

Jeśli k10stat nie będzie potrafił podnieść mnożnika bez podkręcenia w biosie, polecam powrót do niego po podkręceniu.

 

Zainteresuj się też opcjami opcjami UEFI:

Cpu dynamic overclocking

oraz

Cpu configuration.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tego tematu po przerwie.

Podkręciłem procka samym mnożnikiem do 3800MHz na napięciu 1.4125V, temperatury: w idle: 29 , w stresie 62. Przeszedł test w LinX (z zaznaczoną opcją Memory All) i OCCT. Nie wiem czy zatrzymać się na tym wyniku, docelowo chciałem osiągnąć 4Ghz. Na forach piszą żeby trzymać się wartości ~1.40v do codziennego używania komputera. Co powinienem jeszcze zmienić ? Niżej dodam screenshoty z UEFI.

http://img407.images...30328094631.png oraz http://img18.imagesh...30328094651.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tego tematu po przerwie.

Podkręciłem procka samym mnożnikiem do 3800MHz na napięciu 1.4125V, temperatury: w idle: 29 , w stresie 62. Przeszedł test w LinX (z zaznaczoną opcją Memory All) i OCCT. Nie wiem czy zatrzymać się na tym wyniku, docelowo chciałem osiągnąć 4Ghz. Na forach piszą żeby trzymać się wartości ~1.40v do codziennego używania komputera. Co powinienem jeszcze zmienić ? Niżej dodam screenshoty z UEFI.

http://img407.images...30328094631.png oraz http://img18.imagesh...30328094651.png

 

A próbowałeś dalej zwiększać mnożnik, czy po prostu na tym się zatrzymałeś. Ja przy tym napięciu procesora, które Ty masz, doszedłem do 4.1 GHz. I na nim generalnie pracuję codziennie. Tyle, że z włączoną opcją zmiany częstotliwości procka w zależności od obciążenia. Spróbuj dalej zwiększyć mnożnik - jeśli będą zwiechy to, przy tym napięciu, masz granicę możliwości procesora. Możesz oczywiście dać mu więcej voltów, ja próbowałem do 1.5 v, ale nie wiem czy to dobry pomysł do pracy na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie procek zostawię tak jak jest.

W najbliższym czasie będę chciał rozszerzyć RAM do 8GB, lepiej będzie dokupić takie kości jakie mam(2x2GB) czy aktualne lepiej sprzedać i kupić nowe(2x4GB), patrząc na 'problemy' jakie opisywałem na początku tego tematu Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci ustaw na 1600MHz CL9. Na Phenomie II podkręcenie częstotliwości pamieci daje to duży skok wydajności, ale skracanie timingów już nie. Pamiętaj także o podkręceniu NB - przynajmniej do 2,6GHz.

 

Jeśli CPU jest w rewizji C3, to bezproblemowo uda Ci się wyciągnąć z niego 4,0GHz. Mnożnik ustaw na x20, a FSB na sztywne 200. Napięcie możesz ustawić na 1,45V i zmniejszać je, aż do utracenia stabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mów, że bezproblemowo bo nie każda sztuka robi 4 GHz. Sąsiada PII 965 BE C3 robi 3.8GHz przy 1.5V, tak samo jest płyta pozwala na max 2.4GHz dla NB (wyżej nie wstaje, napięcie 1.3V z tego co pamiętam).

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...