Skocz do zawartości
Brydz0

Nowy zestaw - wyłączanie się komputera.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Złożyłem sąsiadowi taki zestaw:

 

ASRock M3A770DE

AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition BOX

XFX Radeon HD 6870 1GB DDR5 PCI-E BOX

OCZ Modxstream Pro 500W Modular

Samsung SpinPoint F3 HD502HJ (500GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300)

Goodram DDR3 4096MB 1333MHz CL9.0 BOX

 

Wszystko ładnie skręciłem, zainstalowałem winde7, sterowniki, wszystko bez problemów.

 

Problem jest w tym, że komputer ma tendencje do wyłączania się 'sam z siebie'. Nie wyłącza się (tylko) pod stresem.

Sprawdziłem temperatury - proc spoko, grafa zimna.

W budzie wszystko wydaje się okay, sprawdzałem połączenia kabli, wszystko jest przykręcone jak należy. Mimo to komputer nadal potrafi się wyłączyć i to po różnym czasie działania. Raz były to 2h innym razem +12h.

W BIOSie trochę grzebałem ale nie znalazłem niczego pomocnego (Cool and Quiet off\on nie robi różnicy)

 

Dawno nowego kompa nie składałem i zastanawiam się czy jest coś czego nie wiem lub coś co mogłem zrobić źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne aktualizacje w tle? Windows się aktualizuje, a potem uruchamia ponownie. A może antywirus robi skanowanie przed włączeniem systemu o godzinie X ? Nie masz wrażenia że zawsze jest to o tej samej porze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać ważną informację:

 

Po wyłączeniu komputera nie da się go włączyć.

Trzeba wyłączyć/włączyć kilka razy zasiłkę żeby na nowo wstał.

 

 

Na razie jeszcze nie próbowałem żadnej z polecanych metod, od wczoraj jeszcze się komputer nie wyłączył.

Edytowane przez Brydz0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać ważną informację:

 

Po wyłączeniu komputera nie da się go włączyć.

Trzeba wyłączyć/włączyć kilka razy zasiłkę żeby na nowo wstał.

 

 

Na razie jeszcze nie próbowałem żadnej z polecanych metod, od wczoraj jeszcze się komputer nie wyłączył.

 

moim zdaniem, gdzies jest zwarcie... dlatego zasilka sie wylacza zeby nie popalic urzadzen... moze sprobuj montazu na pajaka - czyli poza obudowa...
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwarcie jest moim strzałem numer 1. Ostatnio jak byłem przy tym kompie to wszystko ładnie jeszcze odpiąłem i założyłem na nowo, na razie cisza, wszytko działa. Będę próbować składać poza obudową w razie czego. Raz komputer się wyłączył kiedy był lekko pchnięty/kopnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...