Skocz do zawartości
Bolbou

notebook + zewnętrzny monitor - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Mam taki mały problem.

Otóż chcę do laptopa z dotykowym ekranem podłączyć kilka monitorów zewnętrznych - dokładnie to 3, wszystkie mają wyświetlać en sam obraz, więc zastosowałem rozdzielacz sygnału, który działa ok. w lapku ustawione powielanie ekranu i wszystko w zasadzie jest pięknie do momentu gdy podepnę kabel dłuższy niż 1.5-2metry, a potrzebuje mieć do rozdzielacza z 5m.

Laptop to HP, modelu nie znam dokładnie bo to znajomego, ale jest na procku AMD ok 2GHZ, ma 3Gb ramu, W7 x86.

 

Problem polega na tym że na monitorach, (lub na jednym) pojawia się taki jak by cień, np w dokumentach worda pod czcionką jest taki cień, który wygląda jak by litery były rozmazane, w zasadzie wszystko ma taki cień pod spodem. Jest to dość niekomfortowe, po kilka chwilach wzrok się nieco męczy od tego. Nie ma znaczenia czy kabel jest byle jaki za 10zł czy porządny w grubym oplocie z filtrami.

Problem znika gdy użyję krótszego kabla.

Czy może to grafika coś nie wyrabia przy dłuższych kablach? czy może potrzeba zastosować jakiś wzmacniacz?

Proszę o radę jak rozwiązać taki problem.

 

Dodam, że na moim lapku z tymi samymi monitorami, kablami itd wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Mój lap to samsung Q210, C2D 2.13, 3gb ram, grafika GeForce9200M GS, W7 x86.

Mogę tutaj użyć nawet 30m kabla i wszystko śmiga jak należy.

Oczywiście mógłbym ozywać do powyższego zastosowania mojego lapka ale jak wspomniałem w tamtym jest dotykowy ekran i o to chodzi w całym przedsięwzięciu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnej podpowiedzi?

 

może ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem i będzie w stanie coś poradzić...

 

pzdr

 

A probowal podlczyc kabel 5m bezposrednio do gniazda w laptopie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...