Skocz do zawartości
SkAtaN

MINT ATI 9000 PRO 64MB DDR TV+DVI-I vs MINT ATI 9100 128MB T

Ktora karte polecasz?  

  1. 1. Ktora karte polecasz?

    • MINT ATI 9100 128MB TV+DVI
      16
    • MINT ATI 9000 PRO 64MB DDR TV+DVI-I
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, który kupic bo w podobnych cenach a ten 9000Pro fajnie wygląda :D Karty sa z Actiona.

 

MINT ATI 9000 PRO 64MB DDR TV+DVI-I

producent: MiNt VGA MINT101

 

Typ złącza AGP x4/x2

Pamięci Hynix 64 MB, 128 bit, 3.6 ns.

Procesor R 250.

Chłodzenie procesora Aktywne.

Rodzaj wyjść D-Sub, DVI-I, S-Video.

Rozdzielczość 2048 x 1536

Zgodność programowa OpenGl 1.3, DirectX.

Opis Taktowanie 275/275 MHz. 2x RAMDAC 400MHz (10 bit).

Cena: 334 zł

Dołączona grafika

 

MINT ATI 9100 128MB TV+DVI

producent: MiNt VGA MINT112

Typ złącza AGP 4x

Pamięci 128MB DDR

Procesor ATI Radeon 9100 (R200)

Chłodzenie procesora Radiator z wentylatorem

Rodzaj wyjść 15-pin D-Sub, DVI, TV-out.

Rozdzielczość 2048x1536

Zgodność programowa DirectX 8.1, OpenGL 1.3

Opis W komplecie: sterowniki i przejściówka ze złącza S-Video na kompozytowe(Video)

Cena: 376 zł

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bym Minta odradzal, no chyba, ze trafisz na pudelko z karta 9000pro i w tym zestawie bedzie tylko pudelko zrobione przez minta i kabelki. Bo i tak sie zdarza, ze mint wsadzil tylko karty wyprodukowane przez ati do swojego pudelka, ale to musialaby byc jakas starsza dostawa, np sprzet musialby zalegac z pol roku gdzies. Jak nie znajdziesz, to 9100 - duuuzo wydajniejszy ale za taka cene, to na Boga nie minta! Mozna sobie Sapphire kupic dokladajac te 10zeta. Mint sucks i czy sie chce, czy nie trzeba sie z tym pogodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie THX tak myslalem ze mint sux :) Hm kumpel mowi ze jak kupił Mint Radka 9200 to na płycie od driverów jak byk sapphire napisane. Co o tym sadzicie?

Sapphire 9100 z 128 RAMu kosztuje 450 zł

Mint 9100 z 128 RAmu kosztuje 415 zł (detal) (ja moge miec za 376)

Sapphire 9100 z 64 RAMu kosztuje 365

 

Czyli 9100 z 128 Sapphire odpada za drogi co sadzicie o tej z 64 RAMu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 9100 z 128 Sapphire odpada za drogi co sadzicie o tej z 64 RAMu ?

wersje 128MB maja zanizone taktowanie pamieci, a czasem i rdzenia. :roll: wydajniejsza bedzie wersja 64MB. trzeba tez bardzo uwazac na wersje 64bit :!: :!: :!:

 

TYLKO 128bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posumowujac z mojej strony, nauczony swoimi ostatnimi przykrymi doswiadczeniami -moj radeon 9000 okazal sie byc "nie bardzo" kompatybilny z moja plyta na chipsecie kt266a - nie dziala krotko mowiac. Zadnych radkow z 64bitowa szyna pamieci, tylko 128.Na 64 to rivy tnt/tnt2 robili. Lepiej kupic 9100 niz 9000, bo moze sie okazac, ze trzeba bedzie ja potem sprzedac albo plyte wymienic a i wydajnosc 9100 jest lepsza (chociaz nie zawsze - zanizenie taktowania rdzenia/pamieci). Wersja Sapphire 64MB 128bit wydaje sie byc bardzo dobrym pomyslem, dla gracza tylko z tv-out,dvi a jak chcesz sie bawic obrobka to vivo(te pierwsze podobno szybsze ale sam nie sprawdzilem, takze moze to byc sciema).Aha przy zakupie proponowalbym poprosic sprzedawce, zeby przyniosl z 5 pudelek albo woreczkow spod lady(wiadomo o co chodzi ;-)). Dlaczego? Takie sie teraz rzeczy dzieja, ze w tym samym pudelku mozna na 5 kart ze 3 rozne modele znalezc, najczesciej roznia sie producentem kosci pamieci ale nie zawsze,moga miec zanizone czestotliwosci itp. Jak to drugie, to odnosic do sklepu i prosic o inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9100 64MB 128 bit :D

128MB maja przeważnie pamięci na 5ns - więc niższe taktowanie i mniejszą podkręcalność... a 128MB pamięci w sumie i tak nie jest potrzebne - gry, które je wykorzystają i tak będa lekko mulic na Radku 9100...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slayer nikt sie toba nie przejmuje ( ma do mnie uraz ze nie lubie satanistów bo kiedys na oslej był topic satanistyczny ). Dzieki za odpowiedz all. Wybór jest dosc cieżki ale chiba jednak postawie na Sapphire 64 MB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slayer nikt sie toba nie przejmuje ( ma do mnie uraz ze nie lubie satanistów bo kiedys na oslej był topic satanistyczny ). Dzieki za odpowiedz all. Wybór jest dosc cieżki ale chiba jednak postawie na Sapphire 64 MB :)

LOL :lol: 8O Bez komentarza 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...