Skocz do zawartości
Morgomir

Karta Graficzna +/- 800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jeszcze na żadnym forum nie potrafili mi pomóc. Może tu dacie radę?

 

 

Chcę kupić zestaw. Mam już na oku tylko mam problem z wyborem k. graficznej. Co polecicie w cenie +/- 800zł ? Może być mniej lub więcej ale nie jestem fanem wywalania kasy w błotko.

 

GPU będzie działało z

I5 2500k

4 Gb RAM

Chieftec GPS 450A(ok. 348W chyba, czyli nie jest źle)

 

Co polecicie ? Jeśli macie propozycje to proszę o uzasadnienie, bo samo "Bierz tego radeona" mnie nie przekonuje.

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc!

Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire Radeon HD6950 1GB będzie dobry:

SAPPHIRE Radeon HD6950 1GB DDR5 256bit PCI-E (11188-01-40G) - Ceneo.pl

Jest trochę wydajniejszy od GTX 560 Ti, a poza tym mniej prądożerny. Dodatkowo można go zmodować na HD6970 i zwiększyć wydajność. Nawet jeśli nie uda się odblokować dodatkowych jednostek, to będzie to dobry wybór. Zasilacz będzie się już trochę męczył, ale powinien starczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego GPS'a już masz? Bo jeśli nie to nie warto go brać..

 

Gigabyte HD 6950 1GB OC czy Vertex3D HD 6950 1GB lub MSI GTX560Ti TwinFrozr II albo Asus GTX 560 Ti DCII czy milion innych GTXów Titanium i 6950'tek. Sam zdecyduj co chcesz, testy Ci w tym pomogą. Z drugą grą nie pomogę, ale Wiedźmin mimo iż niby "pisany przy współpracy" z zielonymi jednak lepiej działa na radeonach o podobnej wydajności. W ustawieniasz średnich GTX 560 Ti radzi sobie gorzej niż HD 6870 który jest o półkę niżej wydajnościowo ;) W wysokich i 1080p GTX'a bije starszy Radeon 5870, więc 6950 sprawdzi się w tej grze lepiej.

post-165410-0-13704400-1307710240_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to jest fachowe podejście do sprawy! : )

To mi się podoba.

 

Tego Chefa już mam ze starej budy. Co do kart to właśnie pojedynek między 560Ti a 6950 tylko ... Mógłby się wypowiedzieć ktoś mający tego radeona 6950? Obiło mi się kiedyś o uszy, że dobry jest tylko na wykresach a tak naprawde b. kiepski ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś kto te uszy obijał podał jakiś argument albo rozwinięcie tej tezy? A może miał chociaż GTX'a i Radeona? Bo mam milion przypadków gdy jakiś idiota kupi kartę za 1000 zł do procesora sprzed 5 lat, no bo przecież w grach potrzebna karta graficzna a nie procesor! I potem że karta do [gluteus maximus] bo się nie różni od starej. Albo zwyczajnie trafiłeś na fanboya. Jeśli nie recenzjom i testom to czemu ufać? Racja że są i sponsorowane, ale po to mamy ich mnogość żeby móc wyrobić sobie swoją opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś kto te uszy obijał podał jakiś argument albo rozwinięcie tej tezy? A może miał chociaż GTX'a i Radeona? Bo mam milion przypadków gdy jakiś idiota kupi kartę za 1000 zł do procesora sprzed 5 lat, no bo przecież w grach potrzebna karta graficzna a nie procesor! I potem że karta do [gluteus maximus] bo się nie różni od starej. Albo zwyczajnie trafiłeś na fanboya. Jeśli nie recenzjom i testom to czemu ufać? Racja że są i sponsorowane, ale po to mamy ich mnogość żeby móc wyrobić sobie swoją opinię.

 

 

Osoba ta miałą ją do i5 750 i pozbyła się tej karty po dwóch tygodniach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pozostaje pytanie dlaczego. Ja mogę napisać że GTX 580 jest dobry tylko w tabelkach, miałem dwa w SLI i straszne g.. W ogóle do kitu, nie nadają się do gier, są tragiczne i emanuje z nich zuoooo!!111OneOneneneee Po co argumentować, łatwiej rzucić sloganem o kupie nie? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On tam niby argumentował, że powyżej 1680x1050 słabo sobie radzi itp...

 

Byłem dzisiaj ale ceny u nich nieźle podskoczyły i chyba zamówię przez internet. Który sklep polecacie?

 

Zaproponowali mi:

 

I5 2500k

Asrock P67 Pro Intel P67

GoodRam 4 Gb RAM

HDD SEAGATE 500 Gb

Geforce GTX 560 Ti TwinFrozr II

DVD-REC LG GH22Ns50

Czytnik Kart

 

Cena: 2353 zł (wg. nie najtaniej ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 480 AMP! pobiera mniej energii niźli GTX 580.. Dla mnie taką wydajnością jaką sobą reprezentuje odrabia te jedyną przecież wade. Ale oczywiście dla tego cziefa to ryzykowne

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Raz tak raz siak, jednak w większości recenzji 580'tka żre więcej, bo ma jednak wyższe taktowania i napięcia. GTX 580 naprawdę powinien nazywać się 485 o ile w ogóle aż tyle :P Poprawili temperatury i kulture pracy i to tyle, oczywiście robi towrażenie.. zwłaszcza że wszystko jest zasługą vapor chamber w GTX 580 :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zabić jego Chiefteca tym GTX'em?

Z tym innym poziomem wydajności trochę przesadzasz. GTX 480 ma wydajność mniej więcej jak GTX 570. HD6950 po odblokowaniu nie będzie o wiele mniej wydajny. Taniej od tego GTX'a można kupić podkręconego GTX 560 Ti, który będzie miał zbliżony wynik do GTX 570.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale akurat testy poboru na pclab sa jakies dziwaczne. Troszke przegiolem że pobiera tyle co 470 ale blizej jej z poborem do niej niz 480.

Dołączona grafika

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to możemy sie przerzucać portalami ;) Nie neguje tego że apetyt ma duży, ale dla mnie to mimo wszystko bdb oferta.

 

Oczywiście ten zasilacz tego nie pociągnie długo, niestety. Ale co do wydajności..

Dołączona grafika

 

480 ~570 a 570 5% mniej wydajny od 580'tki i wychodzi na to że 480 AMP! jest tuż za stockowym GTX 580, który kosztuje jednak nie 930 a 1400 zł. EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, zrozumcie że ten GTX 480 to będzie za dużo jak na tego chefa. W grę wchodzą 6950, GTX 560 ti i może coś jeszcze...

 

Ostatnio nabyłem gigabyta 560Ti OC, grafa ma bardzo dobre chłodzenie, myślę, że śmiało może konkurować z modelem msi. W furmarku dochodzi do 72c i obroty wentylatora tylko 42% a w grach max co widziałem to 66c, czyli jest chłodno i cicho. Na standardowym napięciu (1.0v) rdzeń poleciał na 960mhz, przy max 1.15v udało się osiągnąć 1030mhz do 3dmarka 11. No i najważniejsze, to jeden z najtańszych 560Ti na rynku ;] na tej grafie śmiało pograsz w wiedźmina 2 na maksymalnych w fullhd tylko z wyłączonym uberpróbkowaniem ale ta opcja zabija nawet wydajniejsze grafy. Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@prolog

Ja nie neguje że jest ona oplacalna bo jest, tylko ze pobiera duzo papu ;) Jak by miał lepszy zasilacz to śmiało mógł by brać tego GTX'a 480 , chyba że wyskrobie jeszcze troche kasy i by zakupi zasilacz lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, i teraz ciekawy jestem, czy ktoś jest w stanie mi pomóc ;)

 

Za GTX przemawia Nvidia i Physx a za Radeonem lekko lepsza wydajność, tylko trochę boję się Radeonów bo podobno często są problemy ze sterownikami itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 6950, od Asusa. Mogę powiedzieć, że karta jest rewelacyjna. Odblokowała się na 6970, mocno podkręciła i jest bardzo cicha. W 3Dmark2011 po tych zabiegach mam 6081 pkt, nie wiem czy któregoś 560 na to stać. Testowałem na wiedźminie 2, crysisie 2, Dirt 3 - wszystko plynnie na full w 1920x1080. Żadnych problemów ze sterownikami. Polecam.

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej: co przemawia za GTX 560 Ti. Wyższy pobór prądu, napis Nvidia a nie AMD (w końcu też zaleta!), opcja PhysX, której jednak i tak nie użyjesz, gdyż płynność gry drastycznie spadnie, niższa wydajność i niemożliwość odblokowania jej do wyższego modelu (w przypadku Radeona HD6950 jest to możliwe).

Z kolei za HD6950 przemawia niższy pobór prądu, brak zbędnych super technologii typu PhysX, większa wydajność i możliwość odblokowania na HD6970.

Na podstawie tych wad i zalet pozwolę sobie stwierdzić, że lepszym wyborem będzie Radeon.

Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...