Skocz do zawartości
kotekzkz

Nowy komp po wlączeniu wylacza sie i sam wlacza ponownie

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie skończyłem składać nowgo kompa i zastanawia mnie dziwne zachowanie po włączeniu go. Włączając power wszystko wyglada ok, wiatraki sie kreca rusza post i nagle po 3-5 sekundach jakby koniec zasilania, wszystko staje i cichnie i tak przez 2-3 sekundy i samoczynnie sie wlacza ponownie i dalej jest juz ok. Zainstalowalem system wszystko dziala, jedynie ta dziwna procedura przy starcie kompa. Dlaczego? Co ciekawe jak ladowalem drivery chopsetu i trzebabylo rrestartowac kompa to uruchomil sie bezproblemu.

Konfiguracja kompa:

CPU: I7 2600K

MOBO: ASUS INTEL Z68

PSU: COrsair 750W

GPU: GIgabyte Geforce 560Ti

RAM: 2x4GB ddr3 corsair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to tak.:

KOMP Wyłączony. Naciskam Power zaczyna sie normalnie uruchamiać.( wiatraki ruszają, led-y na mobo zapalają sie wraz z postepem POST), po zapaleniu sie led VGA na mobo czyli jakies 5 sekund po nacisnieciu power, komp jakby tracil zasilanie(wiatraki staja ledy gasna, cisza)po nastepnych 3 sekundach bez zadnej mojej ingerencji komp jakby odzyskal zasilanie. Wiatraki sie kreca rusza post i wtedy po raz pierwszy sygnal dziwiekowy po zakonczeniu post i wszystko ok

komp dzila bez problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że na LGA 1155 tylko Asusy mają takie problemy z dualbootem. Nic nie zrobisz, czekaj na nowy BIOS i może to poprawią chociaż na masie płyt z P67 dalej się nic nie zmieniło, u kuzyna multiboot - 10 razy, no ale rekord na PCLabie to 30 :lol2:

 

Ps. Czy Twój Asus na Z68 ma w ogóle wyjścia video czy kupiłeś go tylko dla SRT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś płytę na chipsecie Z68 więc jak rozumiem chcesz mieć możliwość korzystania z grafiki zintegrowanej. Ale Asus ma płyty nazwane Z68 a nie podsiadające wyjść video, nie napisałeś jaki masz model więc zapytałem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej w przypadku gigabyte takie zachowanie występuje tylko przy dłuższym braku zasilania albo jak coś grzebie i zmieniam (sprzętowo lub przy zmianach taktowania).

W normalnym użytkowaniu nie mam takiego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś płytę na chipsecie Z68 więc jak rozumiem chcesz mieć możliwość korzystania z grafiki zintegrowanej. Ale Asus ma płyty nazwane Z68 a nie podsiadające wyjść video, nie napisałeś jaki masz model więc zapytałem..

 

Model Plyty to Asus P8Z68-V PRO Intel Z68 S1155 Motherboard, zdecydowałem sie na zakup bo tak jak mowisz chcialem mieć mozliwość korzystania z grafiki zintegrowanej jak rownież pozwolic sobie na OC.

Wracając do tematu to niemuszę się martwić o tego dual boota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem. Dobry wybór, bo np taki P8Z68 Deluxe wyjść video nie ma i jest tylko naciąganiem ludzi poza oczywistymi fiuczerami jak SRT :rolleyes:

 

Co do dual boota, to możesz kombinować z pamięciami RAM tj zamienić je miejscami, sprawdzić tylko na jednej, na drugiej, w różnych slotach bo to czasami np u mnie było powodem dual boota ale jako żesz masz Asusa na 1155 to na 99% jest to "zwyczajna" przypadłość tego producenta. Sprawdź jaką masz wersję BIOSu, jeśli najnowszą czekaj na nową i uaktualniaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...