Skocz do zawartości
vinnig

Wymiana X4 955 BE na X6

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam w tej chwili model X4 955 BE @ 3,8. Planuje zakup wydajniejszej karty graficznej - np. 6950@6970.

W tej chwili karta graficzna jaką mam to Sapphire 5850 1GB bez OC.

 

Czy 6 rdzeni bez problemu poradzi sobie z 6970?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej.

X6 wykręcisz pewnie niżej niż x4.

Zmiana HD5850 na HD6970 też moim zdaniem jest bez sensu. HD6970 jest oczywiście wydajniejsza od 5850 jednak wymiana nie przyniesie zmiany jakościowe a tylko kilka fps więcej. To są dwie dobre karty, HD5850 praktycznie wszędzie daje radę.

Poszukaj sobie w sieci testów HD 6970, występuje on często w zestawieniu z HD5850.

Następnie poszukaj testów i5 2500k, ten jest porównywany do Phenoma II x4 oraz x6.

 

Moim zdaniem jeśli wymieniać coś to zmienić cpu na na i5 2500k. Z kartą poczekać.

 

Lepiej jednak korzystając z pogody kasę przeznaczyć na wakacje :) zabrać dziewczynę/żonę/dzieci/rodziców i fundnąć sobie fajny tydzień lub dwa :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusik bo to najlepszy komentarz. Sześć rdzeni sprawdza się w grach tak jak Land Rover na wielkomiejskim osiedlu - poza szpanem i problemami nic z tego nie ma.

 

Natomiast kwestia grafiki jest dla mnie podobnie mało sensowna. Wzrost nie będzie duży biorąc pod uwagę cene 6950 i używanego 5850. Czy uda się zmodować też pewności nie ma ze względu na nową rewizje na sklepowych półkach. W zależności od PSU i płyty możesz pomyśleć raczej o drugim HD 5850 bo ta zabawa nie będzie tak droga. Ew kupić coś lepszego od 6950 skoro x6 kupować nie będziesz (bo to nonsens).

 

 

@edit

Pisałem i jadłem, a Klaus w tym czasie napisać sićko :P

Edytowane przez Prolog
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus Wakacje zaplanowane ;) a wydajniejsza karta graficzna potrzebna do BF3. Jestem wielkim miłośnikiem całej serii, chciałbym aby gra świetnie działała na maksymalnych ustawieniach.

 

Prolog myślałem o crossfirze , ale raczej odpada. Mój procek nie poradzi sobie z dwoma kartami. Do tego dochodzi fakt, że crossfire kiepsko działa w niektórych tytułach. Kwestia wydajniejsze karty mija się chyba z celem przy procesorze który posiadam. Lepiej by było przesiąść się na intela i jakiś procek i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego że Twój procek sobie nie da rady to nie ma co dramatyzować. Rozumiem cała "ograniczanie przez procesor" ale nie przesadzajmy.. Z pewnością drugi niedrogi 5850 dalby Ci bardzo duży wzrost wydajności z podkręconym Phenomem. Natomiast czy w max detalach dałby sobie rade w BF3 to nie wiem, bo jeszcze nie wiadomo w jakim stopniu ta gra obciąża CPU a w jakim GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kupuj sprzętu pod grę, która jeszcze nie wyszła.

Wiele osób się na tym przejechało np. kupując GF3Ti pod Doom 3(gra miał śmigać na maksie na takiej karcie). Premiera się opóźniała, a wymagania rosły. Ostatecznie okazało się, że z GF3Ti może i pograsz, ale na najniższych, a to i tak ledwo.

 

Poza tym, jeżeli TE wymagania są prawdziwe, to twoja karta(i moja ;)) łapie się na rekomendowane(5850 jest szybszy zarówno od GF 460 jak i 6850*). Także nie ma źle.

 

*Poza taselacją, a nie wiem jak ta będzie wyglądać w BF3

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DeathTomahawk - chyba się wstrzymam i nie będę nic kupował. Pieniądze przeznaczę na dobrą karkówkę i zimno piwo :P

 

Mam taka samą obudowę jak Ty. Jesteś z niej zadowolony? Bo ja się cholernie zawiodłem. Kable poprowadzone do zewnętrznego panelu usb po prawej stronie są słabej jakości, robią zwarcie. Jak jest u Ciebie?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modowalny 6950 byłby bardzo wskazany. Jest szybszy od 5850 np w BF BC2 o około 20%.

 

Wynik ten potwierdzają recenzje znalezione w sieci. Jest z tymi recenzjami jeden problem. Dwie pierwsze lepsze testowały tą kartę na I7 @3,7-3,8GHz. Obawiam się, że na słabszym cpu przyrost wydajności może być mniejszy niż na podkręconym i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka samą obudowę jak Ty. Jesteś z niej zadowolony? Bo ja się cholernie zawiodłem. Kable poprowadzone do zewnętrznego panelu usb po prawej stronie są słabej jakości, robią zwarcie. Jak jest u Ciebie?

 

Aktualnie mam wykręcone zew. USB(przedłużasz usb w klawiaturze, a do audio i tak mam tylko słuchawki), ale nie pamiętam żeby były z nimi jakieś problemy. Bardziej wkurza mnie "piękno" front-u. Z matowego cieszyłbym się dużo bardziej niż z "odblaskowego" czarnego.

 

BTW. zewnętrzny panel USB miałem na suficie obudowy, a nie z boku (o_0)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz inną wersje sporano. Moja obudowa to soprano rs.

I dodam, że denerwuje mnie jeszcze mocno święcąca dioda zasilania ;/ musiałem ją odłączyć bo nie szło oglądać filmów wieczorem, tak bardzo waliła po gałach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...