Skocz do zawartości
exodus.mc

Płyta główna nie trztma napięcia +5V - opis i zdjęcia.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Plyta asrocka, jakis pentak 2,8 na pokladzie, 1GB ramu, ati 9700 (przy 9550 tak samo bylo). Padl zasilacz poprzedni i wybrzuszyl sie jeden kondensator na plytcie. Zalatwilem modecoma 400W i wymienilem kondensator. Napiecie w stresie na +5V spada do 5.62 a pozniej juz sie wylacza. No to pomyslalem, ze moze za slaby zasilacz. Zalatwilem coller mastera 460W i co .. i to samo. Podłączyłem jakiegos zaje&^%$#go tagana 500W i przy obciazeniu +5 spada do 4.7 i dziala - no ale przeciez to staruszka nie kupie jakiegos wypasionego zasilacza.

 

Obejrzalem mobo - na pierwszy rzut oka raczej problemow nie widze. Niepokoi mnie zdjecie ale nie wiem czy to zle czy dobrze wyglada - chodzi o te plaskie elementy jakby ze rdza czy czyms.

 

Prosze forumowiczów, aby spojrzeli na zdjęcia. Może coś zauważycie. Ponizej link to albumy w picasie

Galeria w picasa

 

Z góry dzięki za każdą pomoc.

 

ps

Jezeli beda potrzebne inne zdjecia to prosze o info - porobie i wstawie.

Edytowane przez exodus.mc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę na tej płycie złącza zasilania cpu atx12V 4pin. Jeśli rzeczywiście go tam nie ma to wszystko jasne. Cpu jak i gpu jest zasilane z linii 5V i ma duże wymagania co do tej linii. Jak masz sprzęt sprzed wieków, nie możesz pracować na zasilaczu z przyszłości :)

 

Szukaj zasilacz mającego obciążalność lini 3,3V&5V na poziomie 185-210W. Np Delta 350 DPS PB-2, Chieftec hpc-360 202 DF.

Delte znajdziesz na allegro leżaka, chiefteki będą z przebiegiem.

 

Uzupełnij też śruby mocujące mobo.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...