Skocz do zawartości
el caco

HD5830 - za słaby zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z karta HD5830. Otóż po włączeniu, komp stoi w miejscu tj. monitor pokazuje brak sygnału i dopiero po jakichś 10-20 sekundach pokazuje się BIOS i mogę odpalić OS'a. Po uruchomieniu systemu wszystko wygląda ok. Nie odpalałem jednak nic w 3D bo boje się że to może być za słaby zasilacz i nie chce wszystkiego upalić. Skręciłem procka do domyślnych ustawień ale nadal to samo.

Dotychczas pracowałem na integrze.

 

Płyta główna to Foxcon MCP61P na AM2.

Natomiast zasilacz to Chieftec HPC-410-212 który pomimo, że nigdy nie pracował pod zbytnim obciążeniem to jednak ma już parę lat.

 

Wiem, że połączenie dość nietypowe jednak nie to jest istotne.

 

Teraz pytanie: Czy to zasilacz nie wyrabia czy chipset nie lubi tego radeona ?

Moja wiedza na temat kompów zatrzymała się już kilka lat temu dlatego Was proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź 3 rzeczy:

1) Czy na innym zasilaczu ( mocniejszym na +12V) system uruchamia się normalnie

2) Czy Twoja płyta nie ma wybrzuszonych kondensatorów które wolniej się ładują.

3) Czy Twój zasilacz nie ma tych samych problemów co MOBO.

 

Bonus:

Czy to jest dział Podstawowe Zagadnienia czy ATI gdzie problemy dotyczą raczej GPU a nie długiego ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak pewnie będzie najlepiej.

2. Kondensatory są ok, płyta cały czas działa z leciwym Sempronem 1600@1800 bez zmiany napięcia.

3. Zasilacz też jest w porządku. Regularnie go rozkręcam i oczyszczam z wszelkich paprochów. Jeszcze go rozkręcę za chwile ale przez 2miechy raczej nie spuchły. Ponadto jeszcze nigdy nie zwiększył obrotów na wiatraku co znaczy, że raczej nie ma zbytniego obciążenia ;)

 

 

 

Bonus:

Czy to jest dział Podstawowe Zagadnienia czy ATI gdzie problemy dotyczą raczej GPU a nie długiego ładowania.

 

Przepraszam za to. Dobrą chwilę zastanawiałem się gdzie umieścić ten wątek. Teraz dopiero widzę, że miałem zwiniętą całą kategorie "Najważniejsze". Ale wtopa :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam problem kompatybilności chipsetu płyty głównej(NV)z kartą ati.

1. Zaktualizować bios.

2. Sprawdzić grafę w innym pc z inną płyta główną.

 

Zasilacz spokojnie powinien dać radę, jeśli jest sprawny.

Edytowane przez sts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglądałem do zasilacza i kondensatory są ok. Czyli teraz muszę pożyczyć od kogoś inny zasilacz na test. Wezmę też grafe do kogoś z nowszym sprzętem.

Z BIOS'em będzie ten problem, że nie mam ani Windowsa ani floppa. Popatrzę czy można to jakoś zrobić z pod linuksa.

 

Dziękuje za pomoc.

 

W razie czego jeszcze zapytam.

 

 

EDIT:

Zdaje się że sts ma racje:

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=260&threadid=135857

 

Podobny problem do mojego chociaż sprzęt inny. Czyli pewnie ostatnia nadzieje w BIOS'ie.

Edytowane przez el caco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...