Skocz do zawartości
arasso12

zestaw z czerwca 2011 po modyfikacji do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Bylem dzisiaj w komputerowym w swoim mieście z rozpisanym zestawem na czerwiec 2011 ten za 2000 amd. Nie wszystko mogli dostać i teraz chciałbym się upewnić, że powstały zestaw jest w miarę ok :)

 

amd phenom II x4 quad core 970 BE, socket AM3, 3,5 GHz, 125W, BOX

ASUS M4A88T-V EVO/USB3, 880G, DDR3-1333, SATA3, HDMI, GBLAN, IEEE, ATX

ADATA 4GB (kit 2x2GB) 1333MHz ddr3 cl 9

Samsung SpinPoint F3, 3,5", 1TB, SATA/300, 7200RPM, 32MB cache

Tagan ATX TG500-U33II 500W, aktywne PFC, 80+, retail

Gigabyte Radeon HD6850 OC 1GB

+ obudowa jakas 90zl

 

Wydaje mi się ze części jakościowo nie są kiepskie. Procesor wziąłem mocniejszy bo nie mogli dostać 955 z niewiadomych przyczyn jednak jeżeli to się zmieni to wezmę 955. Oceńcie, dzięki z góry! pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic 400W/500W powinien wystarczyć.

Niedużo drożej możesz kupić i5 2400 + H61/H67. Jeśli chciałbyś podkręcić procesor to musiałbyś dołożyć do P67.

Jeśli nadal będziesz chciał kupić zestaw na AM3 to poczekaj aż będzie dostępny 955, ponieważ nie ma sensu dopłacać do 300MHz.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrze tak po ocenach tej plytki ASUSA i chyba zostane przy niej, ten komputer nie bedzie jakos extremalnie krecony bo idzie do zwyklego szarego uzytkownika ;p. Pamieci powinny wystarczyc chyba? Mam na mysli pojemnosc i jakosc przy ewentualnym kreceniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dopłacać do procesorów typu Phenom II X4 965, 970 i wyższych. Mają one tylko zwiększone taktowanie, przy czym bazują na sporo tańszym modelu 955. Zmiana kilku opcji w Biosie, i po kilku sekundach masz takiego 970. Najlepiej dokup też dobre chłodzenie na procesor, do OC jest to wskazane. Pamięci zmień na najtańsze Goodramy 2x2GB 1333MHz CL9. Nie ma sensu dopłacać do wyższych częstotliwości, kręcenie ich też za wiele w kwestii wydajności nie da. I co najważniejsze - obudowa. Nie bierz "jakiejś" za 90 zł. Najtańsza z opłacalnych to SilentiumPC Brutus 410 Pure Black. Dość dobrze wykonana i przewiewna, inne typu Modecomy czy I-BOXy to właściwie nie są obudowy tylko zwykłe skrzynie, nie dość że lakier odpada, blacha tragicznie cienka to w środku panuje bardzo wysoka temperatura, co nie sprzyja długiemu żywotowi podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xigmatek w swojej cenie będzie najlepszym wyborem, ale jeżeli możesz trochę dopłacić to bierz Thermaltake'a Contac 29:

Thermaltake Contac 29 :: PCLab.pl

Świetne, bardzo wydajne i przy tym ciche chłodzenie. Jest niestety trudno dostępne, ale można je kupić w m.in. yooki.pl za ~130 zł. Jak narazie chyba najbardziej opłacalne chłodzenie na rynku. Ewentualnie ten Xigmatek też nie będzie złym wyborem, między nim a Thermaltake jest co prawda przepaść, ale Xigmatek również jest dość wydajny (jak na swoją półkę cenową) i cichy.

Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ide w poszukiwaniu wyzej wymienionych czesci :). Dzieki za porady!

 

 

edit

Nie maja obudowy, zaproponowano mi obudowe Cooler Master Elite 330 - jest sens to brac? No i jeszcze jest problem bo nie maja takiego chlodzenia... ani Xigmatek'a ani Thermaltake Contac 29. Z Thermaltake jest jeszcze jakis inny model chlodzenia w granicy do 130zl ktory oplaca sie kupic?

Edytowane przez arasso12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciem

To porównaj je teraz do Performy. Dość ciche, prawda? :)

 

Ewentualnie zamiast tego Thermaltake'a można brać wspomnianego Zalmana CNPS10X Performę, mniej wydajny od Thermalteke'a i głośniejszy, ale w tym przedziale cenowym trudno będzie znaleźć coś lepszego.

Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może cichszy od performy ale na pewno nie cichy , powiedział bym że dość głośny . Cichy to mógł by być jak by miał max 1k obrotów co dla niektórych i tak jest za głośno. Oczywiście można mniejszyć obroty ale nie wiadomo jak zareaguje na to ten Thermaltake , może ma sporą wydajność tylko dzięki tak szybkiemu wentylatorowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp do gier i amd to jednak lekka sprzeczność ;)

 

Dopłata do sandy zapewne znaczaca by nie była, a już lika soób na forum po przesiadce z phenoma na i5/i7 było zdziwionych ile to im dało...

 

 

Mam sporo sympatii dla amd ale brutalna prawda jest taka,zę athlony64 i pierwsze x2 to ostatnie procki, które śmiało konkurowały z intelem : <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja naprawde ciekawa, ale co z ta obudowa(Cooler Master Elite 330)?:P

A z ciekawosci zapytam czy jest jakas gra ktora potrafi jakkolwiek wykorzystac np i7? Ja dopiero sie ucze, ale nie wydaje mi sie zeby do czegokolwiek bylo potrzebne 6 rdzeni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja naprawde ciekawa, ale co z ta obudowa(Cooler Master Elite 330)?:P

A z ciekawosci zapytam czy jest jakas gra ktora potrafi jakkolwiek wykorzystac np i7? Ja dopiero sie ucze, ale nie wydaje mi sie zeby do czegokolwiek bylo potrzebne 6 rdzeni...

 

Core i5 ma 4 rdzenie i zjada Phenomy na śniadanie. Wydajność nie zależy (tylko) od ilości rdzeni.

Co do obudowy, to współlokator ma i nie narzeka. Trzeba tylko uważać, bo większe chłodzenia mogą nie chcieć wejść(np. Ninja 3).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 rdzenie cpu + 1 rdzeń gpu? :-P

 

Nie wiem jak to napisałem. Pomyślałbym, że źle trafiłem w klawe ale odmieniłem jak dla pięciu o0 Oczywiście, że ma 4. Poprawione ;)

 

Możesz napisać na czym ta sprzeczność polega? Na PII w większość gier można grać bez większych problemów z płynnością. Nie każdy potrzebuje 2500k @ 5GHz

Nie bardzo mi przychodzą do głowy jakieś w które nie można grać płynnie na PII...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...