Skocz do zawartości
Mtech@13

Modernizacja kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planuję modernizację komputera pod kątem wychodzącego na jesień Battlefielda 3 - mój obecny sprzęt to :

 

Phenom II X3 720 BE @3,4 GHz

GA-MA770T-UD3P

Kingston 4GB CL9

Gigabyte HD 4850@700/1100

OCZ ModXStream Pro 500W

Samsung 1500, 750 i 200 GB

LG 227WT

CM Elite 334

 

Myślałem żeby wymienić tylko procesor na jakiegos Phenoma 4 rdzeniowego (ewentualnie 6 ale to chyba nie ma większego sensu) oraz kartę graficzną - coś pokroju Radeon 6850. Resztę można chyba zostawić

Prośba o jakieś rady czy sugestie - nie chciałbym wydać za dużo kasy.

Z góry Wielkie Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę modernizować sprzętu przed premierą gry. Jak do tej pory mało o niej wiadomo, co będzie jeśli zmodernizujesz teraz komputer a okaże się, że premiera została przesunięta o pół roku? Może się też zdarzyć tak, że gra będzie bardzo słabo zoptymalizowana (jak np. swego czasu Gothic 3) i będzie problem z grą nawet na minimalnych ustawieniach graficznych. Lepiej poczekać do premiery i pierwszych recenzji niezależnych graczy.

Poza tym nie podałeś budżetu, jaki możesz przeznaczyć na modernizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że jakoś sprzedam procesor i kartę graficzną - myslę ze wtedy będe mógł przeznaczyć ok 1000 zł.

 

Co do premiery Battlefielda 3 - myślę że daty wydania już nie przełożą :) - wojna o prymat z Modern Warfare 3 trwa...

 

Battlefield 3 – rekomendowane wymagania sprzętowe:

 

System operacyjny: Windows 7 64-bit

Procesor: Quad-core Intel lub AMD CPU

RAM: 4GB

Karta graficzna: DirectX 11 Nvidia lub AMD ATI, GeForce GTX 460, Radeon Radeon HD 6850

Pamięć karty graficznej: 1 GB

HDD: 15 GB (wersja sklepowa) lub 10 GB (wersja cyfrowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem i nie tylko chodzi o Battlefielda. Ogólnie coraz więcej gier będzie korzystało z DX11, a ani moja, ani twoja karta go nie wspiera. Dlatego myślę, że lepiej sprzedać teraz kartę puki można za nią zgarnąć jakąś kasę i kupić coś ze średniej półki typu GTX460/HD6850. Co do procesora to ja w styczniu sprzedałem swojego X3 720 i za minimalną dopłatą kupiłem odblokowanego X2 @ X4, który myślę, ze wystarczy na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem i nie tylko chodzi o Battlefielda. Ogólnie coraz więcej gier będzie korzystało z DX11, a ani moja, ani twoja karta go nie wspiera. Dlatego myślę, że lepiej sprzedać teraz kartę puki można za nią zgarnąć jakąś kasę i kupić coś ze średniej półki typu GTX460/HD6850. Co do procesora to ja w styczniu sprzedałem swojego X3 720 i za minimalną dopłatą kupiłem odblokowanego X2 @ X4, który myślę, ze wystarczy na jakiś czas.

 

A możesz powiedzieć za ile sprzedałeś swojego X3 720?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam w tym momencie. Zerknij na allegro po ile chodzą, to zobaczysz ile być musiał dopłacić do X2 @ X4.

 

Tu masz link jakiegoś X2 @ X4 - link. Ja nawet od tego samego sprzedawcy kupiłem.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...