Skocz do zawartości
leonardo

Wymiana dysku w laptopie z hdd na ssd

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powinno być żadnych problemów.Kontroler obsłuży i HDD i SSD.

Zresztą bardzo dobry pomysł.Wrzucasz 60-80 gb SSD na system i programy.A oprócz tego masz dodatkowo 500 gb na magazyn.Czyli jest kop wydajnościowy i lapek śmiga jak rakieta :wink: , a drugiej strony nie martwisz się ciągle ,że mało miejsca i kombinować z usuwaniem danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana dysku w laptopie.

Jest to ultraproste i jeszcze (przeważnie) nie stracisz gwarancji, gdyż producent zezwala na grzebanie w przegrodach dysku twardego i pamięci.

 

Wymiana dysku w laptopie jest nawet prostsza niż w desktopie, bo mniej podpinania i nie trzeba się schylać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podpinam się pod temat ;)

 

Problem: Laptop Sony Vaio VPCSB1V9E/B (nie mój) został zakupiony gdzieś i tam został zamieniony fabryczny HDD na OCZ Agility 3.

Windows został przeniesiony obrazem systemu (takie mam informacje) i zostawiony samemu sobie, nie skonfigurowali usług pod SSD tylko olali sprawę.

 

Objawy: System potrafił zawiesić się kompletnie na czas różny. Zawiesza się znienacka i tak samo się odwiesza. Próbowałem skonfigurować go pod ssd (trim, windows search - to co znalazłem w wątku o ssd na forum) lecz nie dało to żadnych skutków. W tej chwili Vaio Care przywracające system do fabrucznych ustawień zawiesił mi się na sterowniku Intela przy 17% i po 10 minutach postanowiłem go zgładzić i ponowić przywracanie. W chwili pisania jest 16% drugiego podejścia i czekam.

 

Pytania:Czy przywracanie da pozytywny skutek?

Czy jest to wada dysku ew. został uszkodzony w miejscu zakupu - szef laptopem nie polował, ma go 3 dni?

 

z góry dzięki

Szymon

 

ps: edit na bieżąco - zawiesza się i odwiesza na tych 16% na sterowniku Graphic Driver (AMD) Registry Patch

 

edit2: z tego co widzę, powinien być ustawiony offset partycji na 1024. Przywracanie Vaio tego zrobi prawda?

Zostało mi zainstalowanie tego z poziomu płyty win7 i doinstalowanie wszystkiego prawda?

 

edit3: Nie mogę ustawić w biosie trybu AHCI, nie ma takiej zakładki. Jakieś sugestie?

Edytowane przez szymciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...