Jump to content
Sign in to follow this  
krzypaw

Problem - restart kompa

Recommended Posts

Podchodziłem do tematu juz kilka razy ale dalej nie wiem jak to rozwiązać. Mam kompa już leciwego

abit NF7-s

athlon barton 2500

ram 2X 512 w dual chanel

dysk ata 120 gb samsung

dysk wd caviar 40 gb

radek 2600 xt agp

dvd-rw sata

psu delta 300 watt

win xp sp2 + dograny sp3

Mam cały czas proiblem z grafą, jak mi się wydaje. Nie przechodzi marka nawet 2001se, a w grach są restarty. Ostatnio kupiłem dziecku grę piorun pixelscheder 3.0 i na początku smigała dobrze, a potem naghle po załadowaniu restert. I tak jest cały czas, nie chce się uruchomić, Komp jest trochę podkręcony, proc chodzi 10X200, ram 200 mhz, z tym że prime chodzi stabilnie bez końca, po kilka godzin apotem już mi się nie chciało czekać, natomiast smarka całego nie chce przejść, kartę kupiłem na allegro jakieś 2 lata TEMU I OD POCZĄTKU BYŁY Z NIĄ PROBLEMY, niby że dlatego że jest konstrukcja pod pci-e tylko zaadoptowana na agp, no ale restarty w grach nie powinny być. Jak już ruszy to powinno być ok. Ma ktoś pomysł jak sprawdzić, co powoduje te restarty?? jakieś narzędzie w win czy niezależny program. Tak myślełem żeby wymienic tą grafę, ale bez sensu jest kupić zmnowu na allegro pozatym z pixelschaderem 3.0 to dość drogie jednak są te karty

Musiałbyś przetestować kompa na innej karcie i już będziesz wiedział co jest grane, oczywiście wszystkie kondensatory na karcie są ok ?

Musiałbyś przetestować kompa na innej karcie i już będziesz wiedział co jest grane, oczywiście wszystkie kondensatory na karcie są ok ?

Oczywiście że najprościej tylko że era agp już minęła dawno temu i nie mam skąd pożyczyć karty. Zastanawiam się ew. może kupić coś jednak używanego tylko co?? jakiegoś nvidia 7600 czy lepiej radka 3600 czy 2400/2600 Edited by krzypaw

Ja bym dał jakiegoś gf2 itp. po co pakować tyle kasy w agp ? bez sensu całkiem, za tą kasę można już kupić jakąś płytę na pci express z procem np(http://allegro.pl/foxconn-g33m-intel-dual-core-e2140-i1695157961.html). Do tego upychasz ten szit(bez obrazy) na allegro kupujesz jakaś pamięć, kartę i masz całkiem niezły sprzęcik o przeskoku wydajnościowym nie wspominając. Wg mnie najrozsądniejsze wyjście chyba, że trzymasz ten sprzęt dla idei :lol:

Ja bym dał jakiegoś gf2 itp. po co pakować tyle kasy w agp ? bez sensu całkiem, za tą kasę można już kupić jakąś płytę na pci express z procem np(http://allegro.pl/foxconn-g33m-intel-dual-core-e2140-i1695157961.html). Do tego upychasz ten szit(bez obrazy) na allegro kupujesz jakaś pamięć, kartę i masz całkiem niezły sprzęcik o przeskoku wydajnościowym nie wspominając. Wg mnie najrozsądniejsze wyjście chyba, że trzymasz ten sprzęt dla idei :lol:

Trzymam bo jest i nie chcę w niego pakowac kasy a dzieciak ma teraz 8 lat więc za rok komunia to będzie pewnie nowy komp. nie chcę się bawić w jakieś kupowanie na allegro badziewia. Na razie młodemu wystarczy tylko ta karta grafiki mnie wqrwia strasznie. Nieraz działa ok. a nieraz jak jej coś odwali to strzela restarty.