Skocz do zawartości
przemekxxx

Dylemat 1156 vs am3

Rekomendowane odpowiedzi

Mój budżet pozwala mi kupić procek intel i3 lub AMD Phenom™ II X4 955 be. nie wiem co wybrać chodź jestem skłonny bliżej amd. Jeśli amd to jaką płytę główną kupić cena ok 350 zł. Dodam że mam zasilacz Tacens Valeo III 600W, kość ram goodram cl9 4 gb ddr3, kartę graficzną saphire radeon 5750 1gb.

Czekam na pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Ci tak ... Zawsze byłem zwolennikiem AMD za ich realne ceny i lepsze podejście do klienta - na Twoim miejscu brał bym Phenoma i pod to płytę z wyższej półki która obsłuży z nowym biosem buldożery. Np. teraz na alledrogo typ wystawił za 480zł croshair IV formula - może coś opuści , troszkę dołożysz ale za 2 lata kupisz 8-rdzeniowego buldożera a ona nadal go świetnie obsłuży. To tyle co wiem i może być Ci pomocne. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie na listy zgodności z buldożerami płyt amd - są tańsze. Z pamięci Ci nie podam jakie ale jak poszukasz to za 350 zł raczej znajdziesz coś dla siebie.

 

Patrz tą = tańsza i ma już bios pod am3+ http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM3/M4A89GTD_PRO/#specifications

Edytowane przez d_malisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj kilka recenzji i5 2400/2500k żeby zobaczyć o ile są wydajniejsze od PII X4.

 

ASRock AM3+ - gdzieś była trochę dłuższa lista płyt AM3+.

AMD Bulldozer - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 4

Jakieś płyty Asusa chyba tez są dostępne.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...