Skocz do zawartości
Kroll

Klawiatura + mysz do 300zł - bezprzewodowo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze zdecydowaniem się na te pierwsze bezprzewodowe akcesoria do komputera do ok 300 zł. Przydałaby się ciche urządzenia albo chociaż w miare ciche, do tego w większości potrzebuję m.in. do CAD, gdzie w niektórych progamach konieczne jest używanie rolki jako przycisku. Aktualna precyzja coraz bardziej przecierającej się A4tech X-750BF mi zazwyczaj wystarcza przy czułości z zakresu 800-1600dpi.

Z wyglądu i funkcjonalności odpowiadałoby mi coś w stylu Ms Wireless Comfort Desktop 5000 (o ile faktycznie jest cicha), dlatego póki co wymyśliłem, że bym wziął ten zestaw i do tego jakoś przebolał myszkę na uwięzi w postaci MX518.

 

Ew. coś pokroju Logitech Cordless Desktop Wave Pro, tylko tam o cichości klawiszy chyba mowy być nie może i nie wiem jak sprawowałby się ten scroll (MX1100) do używania jako przycisku, a i czy by precyzja wystarczała? W zasadzie układ klawiszy nad strzałkami też mi średnio odpowiada.

Jak ktoś przebrnął przez ten opis mógłby coś zasugerować czy pomóc?

 

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh z wirelessami jest ten problem ze w większości wypadków są to zestawy :/ i jak pasuje klawa to często mysz nie i na odwrót...

Moim zdaniem do 300zł będzie to trudne bo zestawy w tej cenie są na baterie / akumulatory a te wykorzystywane do pracy aka 8h dziennie padają po tygodniu, dwóch.

Myszki ładowane w stacji są droższe aka razer mamba i tą mógłbym polecić zarówno pod względem precyzji jak i użykowania scroll's jako 3 przycisk.

MX1100 nie polecam bo po primo to logitech od którego trzymam się z dala a po 2 ma "tilt wheel" czyli podczas użytkowania przycisku w rolce może ci wskakiwać przesuwanie w lewo bądź prawo.

 

co do klawiatury to nie wiem co ci polecić tak do końca...

chyba skusił bym się na LOGITECH K340 Wireless bo można kupić ją "samą" i sporo ludzi sobie chwali.

 

ewentualnie możesz kupić zestaw MS i dokupić później mysz jak nie będzie ci pasowała ta zestawowa.

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego MS 5000 na półce, szczerze nie patrzyłem czy to to ciche jest. Ale spojrze dziś czy idzie ją wypakować bez większych uszczerbków i potestować.

 

A druga rzecz, to chyba już dawno mineły czasy cotygodniowych wymian baterii. Mam na sklepie Logitech MK300 (nie polecam bo klawa ma straszny layout), klepie się w nią 12h dziennie, to samo z myszą. A od kwietnia 2010 zmieniłem baterie w myszce 5 a w klawiaturze 2 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie nie zgodzić się połowicznie :)

tzn o ile klawiatury wypadają całkiem nieźle pod względem długości działania to myszki NIE...

idąc prostą kalkulacją myszki wireless ciągną ok 20mA (te oszczędne), zakładając że bateria/akumulator AAA ma max 900mAh powinna działać 45h co przy użytkowaniu 8h dziennie dało by 5,6 dnia... dwa paluszki dadzą 2 tygodnie pracy...

 

mam to przetestowane...

w pracy korzystałem z a4-tech g7-750 i MAX to 2 tygodnie... przesiadłem się na "kabel" bo mnie szlag trafiał z wymianą tych akumulatorków...

w domu zestaw a4-tech GL-6630 używany do media center działa faktycznie pół roku ale... mało się go tak na prawdę używa bo włączasz film i 2h spokoju masz...

 

@KROLL - co do myszki to sam wiesz jaki kształt najbardziej ci odpowiada :]

ja polecam coś z a4-tech (tania opcja) co byś z tego nie wybrał w zasadzie jak będzie pasowało ci w dłoni będzie dobrze działać...

do 130zł nie kupisz nic z Steelseries / razer do twoich zastosowań...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem jak wyjaśnić to co u mnie się dzieje. Chyba tylko tak że klikanie w WWW nie pobiera tyle energi (tj, nie jest tak częste) jak w FPS'ach czy ogólnie grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ty chcialeś od optycznej myszki , aby Ci trzymala rok ? Co innego laserowa , u rodziców jest zestaw microsoft wireless laser desktop 5000 i jest on ok.7 miesiecy u nich i ani w myszce ani klawiaturze nie byly wymieniane baterie dalej sa te z kompletu a komp jest uzywany ok. 8h dziennie.

 

ps. ni kupuj a4tech bo w 90% jest to badziewie i można do głowy dostać podczas korzystania z tego.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Havoc - same strony www wbrew pozorom to niewiele klikania bo ile można kliknąć na jednej stronie ??? 10-20 razy ...

wyobraź sobie kliki excelowe które mają po 5mb :D <-- w tym można się dopiero na-klikać :D

 

@Maciem wydaje mi się że szerzysz stereotypy....

Z czystego zainteresowania kupiłem zestaw a4-tech'a bo był śmiesznie tani i wyobraź sobie że zasięgiem i precyzją niszczył wszystkie super zestawy logitecha czy to RF czy BT.

 

Teraz kwestia użytkowania - laser ciągnie więcej prądu niż optyk...

 

Co do pracy i korzystania z zestawu w pracy mam na myśli NIEUSTANNE wykorzystanie przez 8h z wyjątkiem pisania tekstu na klawiaturze.

W domu to praktycznie nie możliwe tzn. myszka będzie się wyłączać przez co oszczędza energię, przez co działa 6 miesięcy i przecież pisałem że dokładnie tak to działa w domu.

Ale jak ktoś jest np. architektem i jego praca polega na ciągłym klikaniu w CAD to ja myszki bezprzewodowej nie polecę bo nie znam zestawu który pociągnie choćby miesiąc... (pomijając myszki ze stacjami ładującymi co polecałem wcześniej)

 

PS. pożycz ten mega extra zestaw i pograj przez weekend po 8h w diablo albo jakieś FPS zakładam się że baterie będziesz wymieniał przynajmniej raz :)

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to pisałem w innym temacie, ale się powtórzę.. Ja swój bezprzewodowy zestaw skombinowałem sobie samodzielnie. Kupiłem sobie nową myszkę Logitecha z odbiornikiem Unifying. Była to M705 Marathon. Póki co działa trzeci miesiąc na JEDNYM paluszku AA. Setpoint pokazuje że zostało jeszcze 55%. A myszy używam intensywnie zarówno w pracy jak i w domu.

Do myszy dokupiłem tanim kosztem klawiaturę z zestawu MK520. Z całym zestawem zmieściłem się w 200zł. Na allegro nieraz zdarzają się okazje, np bez nadajnika, z obcym układem klawiszy i takie tam.. warto szukać, polować.. Można sobie dobrać taką klawiaturę jaka się nam podoba, byle była na odbiorniku Unifying albo innym Logitecha 2.4GHz. Jeden odbiornik + sterowniki setpoint wystarczą żeby wykryć taki sprzęt.

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...