Skocz do zawartości
Martinii

Płyta glowna z P67 czy Z68

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  

 

Znajomy chce kupic plyte glowna + procka. Procek bedzie i5-2500K. Jako plyte polecilem mu Asrocka Pro3 na ukladzie P67. Zastanawiam sie jednak czy nie polecic mu czegos na chipsecie Z68... Kolega jest bardzo pro-energooszczedny i jak uslyszal o Lucid Virtu to wpadl w zachwyt. Teraz jednak wyczytalem, ze ta technologia jest tak naprawde jeszcze niedopracowana, a zysk w konsumpcji energii (tryb iGPU) jest prawie zaden. Czy ktos bawil sie juz tym Virtu? Drugie pytania: czy Ivy Bridge bedzie konpatybilny tylko z Z68, czy Z68 i P67, czy zadnym z nich?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Podlacze sie pod temat, bo rowniez planuje zmiane sprzetu tyle, ze na Ivy Bridge. Zastanawialem sie nad plyta glowna Asrocka i podoba mi sie Z68 Pro3 Gen3, ale w watku o plytach Asrock dostalem odpowiedz:

W porównaniu do P67 Pro3 jest strasznie okrojona i nic za nią nie przemawia

 

Niestety nie dowiedzialem sie, z czego ta plyta jest okrojona... Wobec powyzszej opinii w gre wchodzi tez plyta Z68 Extreme3 Gen3. Planuje podkrecic tylko procka, jedna karte graficzna (bez podkrecania) - dlatego wystarczy mi jeden slot PCI-E x16. Pamieci juz kupilem 4x4 Kingston 1333 CL9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dowiedzialem sie, z czego ta plyta jest okrojona

 

Okrojona jest m.in. z sekcji zasilania (5 faz vs 10 w P67 PRO3), przycisku Clear CMOS i wyświetlacza diagnostycznego LED. Być może jeszcze coś się znajdzie, tyle widać na pierwszy rzut oka. Z68 Extreme3 Gen3 to ulepszony P67 PRO3 z odrobinę mocniejszą sekcją zasilania, chipsetem Z68 i dwoma slotami PCI-E 3.0 z obsługą SLI / Crossfire. Najlepiej wybierać między P67 PRO3 i Z68 Extreme3 Gen3, to dwie najlepsze płyty w tym przedziale cenowym. Ewentualnie jeśli mocno Ci należy na chipsecie Z68 i w miarę niskiej cenie, to możesz się skusić na tego Z68 PRO3 Gen3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, składam zestaw na Z68 Extreme3 Gen3 i mam jedno pytanie, dotyczące pamięci do tej płyty. Chcę kupić ten ram, ale pojawiła mi się zagadka. Na stronie producenta w zakładce "obsługiwane pamięci" ten model nie jest wymieniony, czy to znaczy, że nie będzie działać na tej płycie w ogóle, albo może nie będzie działać w dualu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to tyle, że tych pamięci Asus z tą płytą nie testował. Na 99,99% pamięci będą pracować tak samo, jak te z listy.

 

MINI REGULAMIN DZIAŁU - PROSZĘ KONIECZNIE PRZECZYTAĆ ! - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Zabronione jest podpinanie się do wątków innych osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...