Skocz do zawartości
goliath

Zamiana TIFF na PDF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam sobie w firmie skaner (wielkoformatowy, 914mm szerokości skanu). Jest to wiekowy już RICOH, razem z oprogramowaniem tez wiekowym (którego aktualizacja nie jest możliwa z uwagi na koszty i bankructwo firmy, która dostarczyła oprogramowanie do urządzenia). Nie umożliwia on zapisu do pdf'ów, tylko tiff'y. niestety wielu klientów chce otrzymywać pdf'y. PDFcreatorem zamienianie 20-30 plików jest żmudnym procesem z uwagi na to, że trzeba w nim podawać każdorazowo rozmiar arkusza.

Szukam oprogramowania, które pozwoli mi maksymalnie uprościć i przyspieszyć ten proces.

 

Wariant idealny dla mnie to program, który działa sobie w tle i monitoruje jakiś folder. Jak pojawi się tam tiff, to automatycznie tworzony jest plik PDF w tym samym czy innym folderze. Czyli coś na zasadzie automatycznego drukowania.

 

Istnieje w ogóle coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, to już coś ;)

Znalazłem w między czasie fajnego execa, który w linii poleceń konwertuje, ale niestety działa tylko na tiff'ach, które mają 72dpi, przy innym rozmiarze skaluje obrazki. Przykładowo dla A3, które ma 300dpi wychodzi pdf o wymiarze ~150x170cm zamiast ~30x42cm.

 

Niestety nie posiadam umiejętności, aby to przerobić, a wykorzystując ten program myślę, że byłbym w stanie osiągnąć automatyczną konwersję. Ale cóż. xnView też się nada. Ważne, że nie muszę wpisywać ręcznie rozmiarów kartki jak to ma miejsce w PDFcreatorze.

 

Jakby kogoś interesowało to: DreamSys Free Tiff to PDF Converter (Tiff2PDF)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...