Skocz do zawartości
bukichektor

Pamięć ram do płyty głównej Foxconn Mars

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam płytę Foxconn Mars i kilka pytań:

1.W instrukcji obsługi jest napisane że płyta obsługuje pamięć dimm DDR2 1066(O.C to)/800/667 do 8GB. Czy nowsza pamięć typu ddr3 będzie działać z moją płytą główna?

2.Potrzebuje więcej pamięci ram do renderingu filmów. Ile razy szybciej renderuje się film (tudzież pamięć jest szybsza) przy 2gb DDR3 1600 Mhz niż przy 2gb DDR2 800 Mhz(taką pamięć mam obecnie w kompie).

3.Pamięć KINGSTON DDR3 HyperX Grey 8GB 1600mhz dual. 2 razy po 4 gb kosztuje 229zł. Natomiast GOODRAM 4GB DDR2 DIMM PC2-6400 800MHz CL5 (czyli taki co na pewno zadziała w foxconnie) tylko jedna kość 4gb kosztuje 197,90 zł. Czyli wychodzi mi prawie 2 razy drożej za taką samą ilość pamięci tylko że wolniejszej.

Co się bardziej opłaca kupić tanią nową płytę główną za 200 zł plus ta pamięć ddr3 za 229 czyli razem 429zł. Czy lepiej zostać przy mojej płycie głównej i kupić straszy typ pamięci za więcej kasy?

4.A i mam jeszcze pytanie jaki procentowo wpływ na rendering filmu ma procesor a jaki pamięć? Za ile procent procesu renderingu odpowiada proc a za ile pamięć

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się jaki masz tam procesor. Korzystniej będzie wymienić procesor lub całość.

Jak wyżej wspomniał bender83 rozbudowa pamięci nie przyniesie Ci oczekiwanych efektów.

 

intel core duo E4500 2,20GHz chyba 2MB cache

 

1.Tak więc skoro to procesor odpowiada w głównej mierze za rendering, to czy orientuje się ktoś jaki będzie najlepszy , który będe mógł włożyć do Marsa?

2.Dołożenie pamięci nie przyspieszy tego renderingu? np jak bym miał zamiast 2gb, 8gb to przy takim samym procesorze ile razy będzie szybciej renderowało?

3.Jak bym kupił np Intel Core 2 Quad Q9450- 2,66GHz 2x 6MB to o ile szybciej by renderowało, w porównaniu do mojego obecnego procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.anandtech.com/bench/Product/65?vs=51

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/65?vs=53

 

Rozbudowa pamięci nie da zauważalnego wzrostu wydajności przy Twoim zastosowaniu.

 

Dzięki za te adresy. Na pewno się przydadzą.

Poczytałem trochę definicji o pamięci ram. Z tego co zrozumiałem wynika, że pamięć ram odpowiada za szybkość działania aplikacji. Czas uruchamiania i działanie wielu procesów na raz. Tak więc mając więcej pamięci procesor będzie wrzucał efekty wszelkich przeliczeń (np nałożonych efektów) do pamięci ram, podczas edycji filmów?

Innymi słowy nie będą musiał stosować renderingu bo przeliczenia zmian edycyjnych będą już w pamięci ram?

Dzięki pamięci ram procesor będzie mógł szybciej przechodzić do kolejnych przeliczeń, co efekcie sprawi że sama edycja (bez renderingów) będzie działała znacznie płynniej/szybciej?

 

Moje pytania są stąd iż miałem okazję rozmawiać z zawodowym operatorem kamery, który od 10 lat kreci dla różnych telewizji materiały i on mi powiedział że to co jest potrzebne do poważniejszej edycji filmów to przede wszystkim minimum 16 GB ram i duży dysk twardy. do przechowywania plików projektów no i wiadomo również plików użytych przy edycji( różne ujęcia) czy też samych filmów końcowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracę na dam materiałem większa ilość pamięci może usprawnić. Randeringu, konwertowania nie przyspieszy.

Pamięć ddr2 800MHz w kościach 2GB jest na allegro do wzięcia w cenie 55zł za sztukę.

 

Istotne jest też w jakiej rozdzielczości jest obrabiany przez Ciebie materiał, jakiej długości filmy montujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracę na dam materiałem większa ilość pamięci może usprawnić. Randeringu, konwertowania nie przyspieszy.

Pamięć ddr2 800MHz w kościach 2GB jest na allegro do wzięcia w cenie 55zł za sztukę.

 

Istotne jest też w jakiej rozdzielczości jest obrabiany przez Ciebie materiał, jakiej długości filmy montujesz.

 

1.Mógłbyś podać jakieś linki do szybkości działania aplikacji przy poszczególnej ilości ramu no i jego typie? Wiesz żeby porównać np DDR2 z DDR3...

2.Czy w przypadku tego ddr2 za 55 zł kość 2GB jak kupie 4 kości to będzie działać tak samo jak bym kupił 2 kości ddr2 4GB dual channel? Pytam bo słyszałem że jak są kości dual channel to jest lepsza komunikacja między pamięciom i działa szybciej?

 

Co do rozdzielczości to standardowo 720p; pod youtube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Rozbudowa ramu ciach!o Ci da, pisałem już o tym. Jednak do Ciebie nie docierają takie informacje.

AMD Phenom II – DDR2 vs. DDR3 Performance - Benchmarks – Adobe Premiere Elements 4.0 :: TweakTown USA Edition

Testy - DDR3 vs DDR2 :: PCLab.pl

 

Swoją drogą, google jest ogólnodostępne ddr2 vs ddr3 - Szukaj w Google

 

2. Możesz spokojnie kupić 4 takie same kości 2GB. Kupienie dwóch setów dual chanel nie zwiększy wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...