Skocz do zawartości
PazR

Uruchomienie starego RAIDu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Moglby mi ktos pomoc w odpaleniu starego RAIDu?

Jest to RAID 0 - 2x F1 po 320GB (3 partycje w tym jedna z win Xp)

Macierz zostala utworzona na plycie P45 neo2 na ICHR

 

Niestety bylem zmuszony zmienic plyte glowna na P7N sli platinum. Jest to plyta na Nforcie i nie udalo mi sie odpalic na niej tej macierzy.

Obecnie siedze na starym HDD 40gb z wind XP. Poslugujac sie tym poradnikiem [PORADNIK] Jak odzyskać macierz RAID5 i 0 na innej płycie głównej - Overclocking Forum - OCForum.pl udalo mi sie 'znalezc' dyski i upewnic sie, ze wszystko dziala. Niestety, aby zrobic obraz tej macierzy potrzebowalbym wolnego dysku 640GB, ktorego nie posiadam.

 

Przechodzac do sedna:

Czy da sie jakos uruchomic ten RAID, tak aby byl normalnie widoczny w Windowsie postawionym na starym HDD? Tzn, zebym mial widoczne dodatkowe dyski (3 partycje) w moj komputer. Ew. czy jest jakis sposob, by zbootowac ten Raid?

 

Mam nadzieje, ze rozumiecie o co mi chodzi :)

 

Z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da sie jakos uruchomic ten RAID, tak aby byl normalnie widoczny w Windowsie postawionym na starym HDD? Tzn, zebym mial widoczne dodatkowe dyski (3 partycje) w moj komputer. Ew. czy jest jakis sposob, by zbootowac ten Raid?

 

Poszukaj softu pt. raid2raid - np z www.diskinternals.com/raid-to-raid/ ale wiem że można znaleźć pierwszą, w 100% darmową wersję tego programu. Teoretycznie powinien Ci pozwolić na coś takiego, przynajmniej wg. opisów które znalazłem na necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

 

raid2raid nie pomogl mi za bardzo, ale rozejrzalem sie na tej stronce i znalazlem raid recovery. Wszytkie pliki sa widoczne itd, jednak pojawia sie problem z kluczem. Tzn, by zrobic cos konkretnego (w moim wypadku backup jednego folderu) musze kupic licencje - 250$. Niestety zadnych kluczy na necie nie udalo mi sie znalezc ;/

 

 

EDIT: Dobra poradzilem sobie. Dla potomnych:

Z pomoca mi przyszedl File Recovery z peba.

Niestety RAIDu nie da sie tak o odpalic na innej konfiguracji. Trzeba to traktowac jako odzyskiwanie danych.

Edytowane przez PazR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...