Skocz do zawartości
Korne_1989

Stary komp, nowa grafika parę pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam na celu wymianę karty graficznej, a po niedługim czasie dokupienie reszty zestawu. Wybór padł na :

 

ASUS EAH6950 DC II/2Di4S/2GD5

 

Więcej informacji:

 

Radeon 6950 Asus 2GB 2xDVI&HDMI&DP

 

Karta ma korzystny stosunek cena/wydajność i nie ukrywam że napaliłem się bardzo...

 

Moja aktualna konfiguracja:

 

Procesor: AMD Athlon x2 4000+

Ram : PDP Patriot ExtremePerformance 2x512 800mhz + 2x1024 Extreme Performance 800mhz

Graifka : Zastępczy radek nie chce mi się sprawdzać i tak do wymiany ;]

Mobo : GIGABYTE GA-M57SLI-S4

Zasilacz: CHIEFTEC GPS450AA - 101A

 

I tu kilka pytań:

 

1. Czy karta poleci na aktualnym zasilaczu i mobo?

2. Czy na tej konfiguracji będę mógł pograć w najnowsze tytuły? Nie mówię o detalach z kosmosu ale takie tytuły jak np gta4 czy crysis 2.

3. Czy procesor będzie wielką przeszkodą w wykorzystaniu pełnej mocy karty? W sumie i tak zamierzam wymienić niedługo wszystko ale muszę zacząć od zakupu grafiki.

 

 

Jeżeli macie jakieś wątpliwości proszę o pomoc, nie chce się naciąć... jeżeli to zły wybór proszę o podanie alternatywy będę wdzięczny.

 

Kartę zamierzam zakupić w komputroniku

 

Pozdrawiam korne_1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz na poważnie?

Jeśli tak to sprawdź jaka jest różnica w wydajności między HD6950 1GB i HD6950 2GB.

GTA 4 będzie chodzić jakby chciało, a nie mogło. W innych grach nie będzie lepiej.

 

I zmień sklep. Są tańsze i dobre sklepy.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz na poważnie?

Jeśli tak to sprawdź jaka jest różnica w wydajności między HD6950 1GB i HD6950 2GB.

GTA 4 będzie chodzić jakby chciało, a nie mogło. W innych grach nie będzie lepiej.

 

I zmień sklep. Są tańsze i dobre sklepy.

 

 

Pytam poważnie... nie rozumiem co w tym dziwnego, przecież grafika to podstawa więc może przedstawisz jaśniej co masz na myśli ? dlaczego tak będzie się działo? No i oczywiście chodzi o zasilacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuje za cenne informacje... Komp i tak idzie do wymiany ale w późniejszym terminie, dobiorę komponenty odpowiednio pod grafikę. Poproszę konkretnie : Czy mogę spokojnie korzystać z karty na podanej konfiguracji?

Edytowane przez Korne_1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze zamiast HD6950 możesz wsadzić tam HD5750 / HD5770, nie odczujesz żadnej różnicy. A to dlatego, że procesor będzie bardzo mocno ograniczał taką kartę. Do HD6950 jest potrzebny minimum jakiś mocny czterordzeniowy Quad bądź Phenom II X4, czyli procesory dużo wydajniejsze od Twojego. Jeśli masz zamiar modernoziwać komputer to kup od razu wszystkie części. Poza tym to nie ilość pamięci decyduje o wydajności karty graficznej. Zmień też sklep. Komputronik jest jednym z najdroższych na rynku (a wcale nie najlepszym). Kupując tam stracisz w najlepszym przypadku kilkaset zł, w porównaniu do tańszych i równie dobrych sklepów jak techplanet.pl czy morele.net.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że na obecnym kompie nie pograsz w tytuły o których piszesz wykorzystując możliwości karty. Jeśli zakup nowych cpu+ram+mobo odwlecze się w czasie, może się okazać że ta karta będzie kosztowała wtedy połowę ceny. Druga połowę ceny będziesz mógł uznać za wyrzuconą w błoto bo nie wykorzystasz w odpowiednim czasie jaj możliwości.

Ja nabyłbym jakieś low-profilowe wyświetladło pulpitu a nowy komp kupił w całości.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...