Skocz do zawartości
Michal016m

Problem z kartą Radeon 5870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z kartą radeon 5870. Problem ten występuje wyłącznie podczas gry lub zaraz po wyłączeniu pojawiają się "artefakty"(nie występują w grze tylko na pulpicie). Nie wiem co jest przyczyną ale dzieje się tak raz na jakiś czas np : w crysis 2 w trakcie pierwszych 10 minut grania nagle obraz staje się czarny(najczęściej poprzedza to kilka sekundowych "mignięć ekranu") i pomaga tylko restart systemu. Albo w grze wszystko jest ok a gdy wyłączę grę pojawiają się artefakty.

Kartę testowałem programem FurMark i rozgrzał kartę do 74 stopni przy prędkości wentylatorów karty 58%. W każdej grze problem objawia się inaczej np podczas gry w BF BC2 ekran staje się biały.

Bardzo proszę o pomoc i za odpowiedzi z góry dziękuje

- Dzisiaj po wyłączeniu gry GTA 4

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

 

zdjęcie 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ma rok i problem występował praktycznie od początku ale tylko w grze i rzadko. Podczas gry gdy pojawia się czarny ekran komputer całkowicie się zawiesza nie działają nawet dyski. Dziwne jest to gdy po wyjściu z gry pojawiają się artefakty i przejdzie sie na ekran logowania problem znika ale gdy znów wejdę na profil artefakty sa nadal więc pomaga tylko restart.

Specyfikacja:

CPU : Intel Xeon X3440 2.53GHz + Scythe Mugen II Rev.B

MBO : Asus P7P55D-E

RAM : G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 RL

GPU : Gigabyte Radeon HD5870 Ultra Durable

HDD : 2x Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 RAID0

PSU : OCZ ModXStream Pro 600W

OS : Microsoft Windows 7 Professional

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...