Skocz do zawartości
d3mon

Komputer do 1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie chciałbym złożyć sobie maszynę za około 1500 zł

 

Co sądzicie o moim zestawieniu

 

Płyta główna - DFI LanParty BI P43-T34 ok 200zł

Procesor - c2d e8400 uzywka ok 300zł

Pamięci - 2x2gb patriot cl9 ok 120zł

dysk - WD Caviar Green WD10EARS 1TB 64MB SATA II ok 200zł

zasilacz - OCZ Stealthxstream 2 500W / Chieftec CTG-500-80P ok 180zł ok 190zł

obudowa - np Fever wuzard ok 100zł

 

 

grafika za okolo 400zł jeszcze nie wybrałem ale możliwe ze jakiś gts 450

 

Czekam na waszą opinię z góry THX

Edytowane przez d3mon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens pakować się w mocno archaiczne LGA775?

 

AMD Athlon II x3 455 s.AM3 BOX - 259

MSI 870-C45 s.AM3 - 209

GoodRam 4GB DDR3-1333 CL9 - 89

ASUS HD6850 1GB 256bit PCI-E DDR5 DirectCU - 575

Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3 sATA-2 - 139

Aerocool PGS Vs-9 - 157

Tacens Radix IV 450W 85+ - 131

 

Suma: 1559,00zł

 

Można poszukać tańszych sklepów, powyższe ceny są z proline.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym budżetem wez lepiej hd6790

a kup lepszy zasilacz np xfx core 450w za ok 190zł bo ten tacens mi się nie podoba

jeszcze lepiej byłoby gdybyś wziął płytę am3+

i zestaw będzie wynosił ok 1500

Edytowane przez adrii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, i dzięki za pomoc

 

Co platformy to faktycznie amd wydaje się być lepszym rozwiązaniem w moim przypadku :]

 

Co do zasilacza na początku myślałem ze chieftec jest dobrym wyborem poprzedni komputer składałem jakieś 4 lata temu i zasilacz jest i był jednym z dobrych lecz teraz śledząc opinie zauważyłem ze ta marka zaczęła się staczać :/i postanowiłem wybrac OCZ StealthXStream 2 500W

 

Co do pamięci zauważyłem ze płyta w trybie oc obsługuje 1600 Mhz a różnica cenowa pomiędzy 1333 a 1600 w przypadku pamięci 4 gb wynosi 20 zł chyba warto dołożyć co sądzicie o tym ?

 

Zastanawiam się także czy zamiast grafiki asusa hd6850 nie wybrać jakiegoś GF gtx460

Edytowane przez d3mon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast OCZ StealthXStream 2 500W lepiej jest juz wybrać Tacensa Radix IV 500w lub Aerocool e80-500 albo XFX Core 450w , sa to zasilacze lepsze od tego ocza a szczegolnie XFX.

Tylko po co marnować te 20 pln jak predkość ramu nic nie daje ? Lepiej zakupić sobie za to kilka piwek.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem wybrac OCZ StealthXStream 2 500W

 

Co do pamięci zauważyłem ze płyta w trybie oc obsługuje 1600 Mhz a różnica cenowa pomiędzy 1333 a 1600 w przypadku pamięci 4 gb wynosi 20 zł chyba warto dołożyć co sądzicie o tym ?

 

Zastanawiam się także czy zamiast grafiki asusa hd6850 nie wybrać jakiegoś GF gtx460

 

jeżeli chodzi o PSU to jednym z najlepszych producentów na rynku jest SeaSonic , model SS500ET to solidna konstrukcja , ale StealthXStream 2 też może być , producentem jest Fortron seria GHN , SeaSonic SS500ET ma troche lepsze okablowanie , natomiast moc na +12V jest podobna , można ew. kupić XFX Core 450W producentem jest Seasonic

 

ramy nie ma sensu brać 1600MHz różnica w grach żadna , jedynie w winrarze czy może jakimś CAD-ie będzie 3-4% szybciej , moim zdaniem lepiej brać 1333MHz

 

co do grafy to w sklepie w którym składałem zestaw Asus Radeon HD6850 1024MB (wentylator DirectCU wer.2) kosztuje 547 zł , natomiast gtx460 1GB 336 core z jakimś lepszym chłodzeniem ( bo Palit/Gainward nie biore pod uwagę , jak również kastratów SE/GE 288core ) kosztuje ok. 600 zł , moim zdaniem lepiej kupić HD6850 , będzie taniej , chłodzenie jest wydajne i jest dobrze oceniane za kulturę pracy i mozliwościami OC - np. Asus na rdzeniu kręci się do ok. 1000 MHz , wydajnościowo HD6850 jest pare procent lepszy od gtx460 1GB 336 core ale generalnie to różnica w grach niezauwżalna więc można powiedzieć że karty są porównywalne , pod względem tempów porównując karty o podobnym chłodzeniu też wypadają podobnie , jeżeli chodzi o pobór prądu to HD6850 ma ok. 30-40W niższy od gtx460

Edytowane przez gando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fachową informację :]

 

Mam jeszcze takie pytanie ponieważ chciałem sobie dzisiaj zamówić grafikę a tu zonk klikam w odnośnik a tutaj 602 zł :/ i takie mam pytanie ponieważ znalazłem w Krakowie grafikę ta samą tylko bez V2 czym się różnią te dwa modele pomiędzy sobą i 2 sprawa zauważyłem ze na morele gwarancja wynosiła 3 lata zaś w tym sklepie 2 lata jest to błąd w opisie czy producent daje 2 warjanty gwarancji na grafikę ?

Edytowane przez d3mon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rewizja tej karty ma terkoczący wentylator. Poszukaj karty w innych sklepach, gdzieś powinno być taniej.

 

dodatkowo w 2 rewizji także zostało zmienione zasilanie są 2 wejścia 6 piniowe a nie jedno.

 

 

Dziękuje wszystkim za pomoc temat do zamknięcia :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...