Skocz do zawartości
Fxspin

Komputer za 1999zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuję zakup nowych komputerów dla mnie i dla mojej żony.

W sklepie pro-line znalazłem zestaw komputerowy za 1999zł.

Wydaje mi się dość dobry ale moje obeznanie w aktualnych nowinkach technologicznych jest trochę nie aktualne.

Komputer potrzebny nam będzie do gier.

Poniżej wklejam parametry komputera, poradźcie, doradźcie, wyjaśnijcie czy ten zestaw jest godny uwagi i jego ceny.

 

 

Dołączona grafika

 

Cechy Produktu

Procesor AMD Athlon

Płyta główna Asus M4A88T-M AMD880G s,AM3

Pamięć 4 GB

Pamięć model Kingston 2 x 2GB DDR3-1600MHz

Dysk twardy 500 GB

Dysk twardy model Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3 sATA-2

Karta graficzna model GTX550Ti 1024MB 256bit PCI-E

Karta graficzna GTX550Ti

Napęd optyczny DVD-RW

Obudowa Cyclone Cage Pure Black CR707

Zasilacz moc 500 W

Zasilacz model OCZ StealthXStream 2 OCZ500SXS2-EU 500W

Klawiatura Brak

Mysz Brak

Kolor Czarny

System operacyjny Bez systemu

 

link do zestawu: Zestaw Komputerowy PC OPAL • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje,

Fxspin.

Edytowane przez Fxspin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź lepiej zestaw za 2000 polecany na forum, ale zamiast dodatkowego chłodzenia weź jakąś obudowę np silentiumpc brutus 410. Cena razem z wysyłką napewno nie przekroczy 2100zł a phenom ii 955 to najlepszy amd do gier, w przeciwieństwie do athlonów ma pamięć l3 co znacznie pomaga w grach.

Edytowane przez adrii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się z regulaminem działu.

Przy wyborze komputera ważniejsze niż to dla kogo ma być komputer jest to do czego będzie używany.

W tej kwocie w tym sklepie da się sklecić coś lepszego, trzeba znać odp. na powyższe pytanie.

Nie musisz nam kolorować tekstu ani powiększać czcionki, domyślny tekst potrafimy czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer będzie używany do najnowszych gier jak i tych co wyjdą niedługo np. Diablo 3.

 

Weź lepiej zestaw za 2000 polecany na forum, ale zamiast dodatkowego chłodzenia weź jakąś obudowę np silentiumpc brutus 410. Cena razem z wysyłką napewno nie przekroczy 2100zł a phenom ii 955 to najlepszy amd do gier, w przeciwieństwie do athlonów ma pamięć l3 co znacznie pomaga w grach.

 

 

O ten chodzi ?

 

------------------------

Opis zestawu - KLIK.

 

Procesor : AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3 - 395 zł

Chłodzenie Procesora : Xigmatek Gaia SD1283 - 99 zł

Płyta Główna : Gigabyte 870A-USB3 rev.3.1 - 305 zł

RAM : GoodRam 4GB 1600MHZ - 110 zł

Karta Graficzna : Vertex3D Radeon HD6870 1GB - 669 zł

Zasilacz: XFX Core 450W - 199 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 135 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 90 zł

 

Razem : 2002 zł

------------------------

 

Zaśilacz nie za słaby?

Edytowane przez Fxspin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuję zakup nowych komputerów dla mnie i dla mojej żony.

(...)

Komputer potrzebny nam będzie do gier.

 

Zakupione mają być dwa komputery z tego rozumiem.

Jeden ma być do najnowszych gier czy oba?

Może lepiej złożyć jeden pod kątem gier a drugi skromniejszy?

No chyba, że jesteście obydwoje zapalonymi graczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupione mają być dwa komputery z tego rozumiem.

Jeden ma być do najnowszych gier czy oba?

Może lepiej złożyć jeden pod kątem gier a drugi skromniejszy?

No chyba, że jesteście obydwoje zapalonymi graczami.

 

Oba komputery maja być do gier, ja i żona jesteśmy zapalonymi graczami.

Nawet poznaliśmy się przez World of Warcraft :)

Ciągle gramy coś razem zazwyczaj MMO bo mało teraz gier na Lan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer będzie używany do najnowszych gier jak i tych co wyjdą niedługo np. Diablo 3.

 

 

 

 

O ten chodzi ?

 

------------------------

Opis zestawu - KLIK.

 

Procesor : AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3 - 395 zł

Chłodzenie Procesora : Xigmatek Gaia SD1283 - 99 zł

Płyta Główna : Gigabyte 870A-USB3 rev.3.1 - 305 zł

RAM : GoodRam 4GB 1600MHZ - 110 zł

Karta Graficzna : Vertex3D Radeon HD6870 1GB - 669 zł

Zasilacz: XFX Core 450W - 199 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 135 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 90 zł

 

Razem : 2002 zł

------------------------

 

Zaśilacz nie za słaby?

 

Xfx to obecnie jedne z najlepszych zasilaczy, spokojnie wystarczy.

Właśnie o ten zestaw chodziło

Jeśli nie będziesz podkręcał to nie bierz chłodzenia xigmatek, box spokojnie wystarczy.

Edytowane przez adrii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xfx to obecnie jedne z najlepszych zasilaczy, spokojnie wystarczy.

Właśnie o ten zestaw chodziło

 

Dziękuje za ten zestaw, bardzo mi się podoba, karta graficzna jest po prostu super.

Ciekawy jestem czy ten sklep sprzeda mi gotowy zestaw, czy też sam będę musiał składać podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego zamiast chłodzenia obudowa Cooler Master Elite RC-370 . Można minimalnie zaoszczędzić kupując HD6850 ale z lepszym chłodzeniem , np. Gigabyte lub MSI

Sklep mozesz zmienić na Morele.net lub Techplanet.pl , powinno wyjśc u nich taniej i w razie czego są mniejsze problemu z gwarancją niż u ESC.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj konfiguratora, na końcu będziesz opłatę za montaż z ceną zależną od Twojej cierpliwości (czasu oczekiwania).

Pamięci zmień na Goodramy 1333MHz 1x4GB, chłodzenie na Thermaltake Contac 29, grafikę będziesz musiał wybrać innego producenta.

 

Ramy 1600 a 1333 to różnica ok 10zł. Co do innych sklepów wszędzie jest porównywalna cena. Niby wszystko tańsze, ale karta graficzna dużo droższa i cena wychodzi taka sama, ale to tylko moje spostrzeżenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego zamiast chłodzenia obudowa Cooler Master Elite RC-370 . Można minimalnie zaoszczędzić kupując HD6850 ale z lepszym chłodzeniem , np. Gigabyte lub MSI

Sklep mozesz zmienić na Morele.net lub Techplanet.pl , powinno wyjśc u nich taniej i w razie czego są mniejsze problemu z gwarancją niż u ESC.

 

Czyli zestaw z forum :

 

Procesor : AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3 - 395 zł

Chłodzenie Procesora : Box

Obudowa: Cooler Master Elite RC-370 199 zł

Płyta Główna : Gigabyte 870A-USB3 rev.3.1 - 305 zł

RAM : GoodRam 4GB 1600MHZ - 110 zł

Karta Graficzna : Vertex3D Radeon HD6870 1GB - 669 zł

Zasilacz: XFX Core 450W - 199 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 135 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 90 zł

 

Cena: 2102

 

ale gdzie go kupić w jakim sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem sygnaturkę z moim aktualnym sprzętem na jakim z żoną gramy.

Czy zobaczymy dużą różnicę w wydajności jak zakupimy dwa nowe zestawy podane poniżej?

 

Procesor : AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3 - 395 zł

Chłodzenie Procesora : Box

Obudowa: Cooler Master Elite RC-370 199 zł

Płyta Główna : Gigabyte 870A-USB3 rev.3.1 - 305 zł

RAM : GoodRam 4GB 1600MHZ - 110 zł

Karta Graficzna : Vertex3D Radeon HD6870 1GB - 669 zł

Zasilacz: XFX Core 450W - 199 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 135 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 90 zł

 

Prosił bym jeszcze o poradę w jakim sklepie zakupić te akcesoria, jaki sklep mi je złoży w całość i da gwarancje na podzespoły.

 

Dziękuje wszystkim za wszelkie odpowiedzi i porady z zakupem nowego sprzętu.

Edytowane przez Fxspin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była mowa o sklepach, techplanet, morele, proline.

 

Potrzebujesz w obu puszkach nagrywarkę? Rezygnując z nagrywarki w jednym kompie i biorąc taki GR1333D364L9/8GDC • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/goodram-ddr3-8gb2x4gb-1333mhz-cl9,2055.html zestaw pamięci i rozkładając go na dwa kompy masz możliwość wziąć karty lepszego producenta (Gigabyte, Asus) i z dłuższą gwarancją (36 zamiast 24 m-cy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była mowa o sklepach, techplanet, morele, proline.

 

Potrzebujesz w obu puszkach nagrywarkę? Rezygnując z nagrywarki w jednym kompie i biorąc taki GR1333D364L9/8GDC • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/goodram-ddr3-8gb2x4gb-1333mhz-cl9,2055.html zestaw pamięci i rozkładając go na dwa kompy masz możliwość wziąć karty lepszego producenta (Gigabyte, Asus) i z dłuższą gwarancją (36 zamiast 24 m-cy).

 

Pewnie że mogę zrezygnować z nagrywarki, tylko ten ram co podałeś jest taktowany na 1333 a nie na 1600mhz. Dużo stracę na wydajności?

W sumie to mam przecież 2x komputer jeszcze podany poniżej w sygnaturce, może z nich coś da się wyciągnąć do nowych komputerów?

Kartę graficzną może tą http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=36532?

Edytowane przez Fxspin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że mogę zrezygnować z nagrywarki, tylko ten ram co podałeś jest taktowany na 1333 a nie na 1600mhz. Dużo stracę na wydajności?

 

W grach praktycznie nic nie stracisz, nie ma sensu dopłacać do pamięci o wyższym taktowaniu. Jeśli chodzi o kartę graficzną, to lepiej weź jakiś model niereferencyjny, jak chociażby ten od Gigabyte czy Sapphire. Modele referencyjne są tańsze, ale mają słabe i głośne chłodzenia.

Co do sklepu, to techplanet.pl oferuje możliwość złożenia komputera za 1 zł. Ceny też są w miarę niskie, więc możesz tam kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach praktycznie nic nie stracisz, nie ma sensu dopłacać do pamięci o wyższym taktowaniu. Jeśli chodzi o kartę graficzną, to lepiej weź jakiś model niereferencyjny, jak chociażby ten od Gigabyte czy Sapphire. Modele referencyjne są tańsze, ale mają słabe i głośne chłodzenia.

Co do sklepu, to techplanet.pl oferuje możliwość złożenia komputera za 1 zł. Ceny też są w miarę niskie, więc możesz tam kupić.

 

Teraz moje pytanie to które karty są referencyjne a które nie referencyjne. Nie mam pojęcia co to znaczy ta referencyjność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model referencyjny, czyli zrobiony bezpośrednio przez Nvidię lub AMD, pozostali producenci jak Asus czy Gigabyte nie ingerowali w ogóle w jego chłodzenie czy taktowanie. Modele referencyjne różnią się tylko naklejkami. Z kolei modele niereferencyjne mają zastosowane inne (zazwyczaj lepsze) chłodzenie i często podniesione zegary. Dajmy na przykład Radeona HD6870. Poniżej jest model referencyjny, z charakterystyczną dla Radeonów turbinką:

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/xfx-ati-radeon-hd6870-1gb-ddr5256bit-hdmidvimdp-pci-express,18978.html

Niżej zaś jest model niereferencyjny od Sapphire:

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd6870-1gb-ddr5256bit-dvihdmimdp-pci-express,19700.html

Lepsze chłodzenia mają zazwyczaj modele niereferencyjne, choć nie jest to regułą (m.in. niereferenty Palita i Gainwarda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model referencyjny, czyli zrobiony bezpośrednio przez Nvidię lub AMD, pozostali producenci jak Asus czy Gigabyte nie ingerowali w ogóle w jego chłodzenie czy taktowanie. Modele referencyjne różnią się tylko naklejkami. Z kolei modele niereferencyjne mają zastosowane inne (zazwyczaj lepsze) chłodzenie i często podniesione zegary. Dajmy na przykład Radeona HD6870. Poniżej jest model referencyjny, z charakterystyczną dla Radeonów turbinką:

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/xfx-ati-radeon-hd6870-1gb-ddr5256bit-hdmidvimdp-pci-express,18978.html

Niżej zaś jest model niereferencyjny od Sapphire:

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd6870-1gb-ddr5256bit-dvihdmimdp-pci-express,19700.html

Lepsze chłodzenia mają zazwyczaj modele niereferencyjne, choć nie jest to regułą (m.in. niereferenty Palita i Gainwarda).

 

Bardzo dziękuje za dokształcenie w tym temacie, oraz za wszelką pomoc w zakupie nowego komputera.

Również pragnę podziękować wszystkim innym użytkownikom forum co odpowiedzieli na mój temat.

Super te forum, dużo się dzisiaj dowiedziałem.

 

Pozdrawiam,

Fxspin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...