Skocz do zawartości
Krootki

Pomysły Grzesia Kołodki

Rekomendowane odpowiedzi

ROTFL. Wyobraź sobie prezesa firmy o obrocie np. 15 mln rocznie (średnia firma) podjeżdżającego "eleganckim" Seicento na spotkanie z kontrahentami. Ludzie, nie przesadzajcie.

Najgorzej jest popadać w skrajności ;) Oczywiście, że bez sensu by wspomniany prezes zajeżdżał Seicentem (choć to w sumie nic obraźliwego) ale równie bezsensu by taką BMW za 200 tys. (pomniejszone o VAT i może jeszcze inne) - nie wystarczy mu furka za powiedzmy 50 tys. ? A problem jest właśnie dlatego tak rażący, że jak powiedziałeś Polak potrafi i musiał oczywiście to wykorzystać, że chciano ulżyć trochę przedsiębiorcą wprowadzając to odliczenie. I od razu mój sąsiad-przedsiębiorca-milioner kupił wozy z kratkami całej rodzinie ;) Za tak na oko 12 starych miliardów - i o takie przegięcia mi właśnie chodzi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podatek liniowy jest dobrym pomysłem

niestety nie jest bo i tak jest niesprawiedliwy - IMO powinien byc podatek kwotowy np 1000zl od osoby rocznie

ale pomarzyc zawsze mozna :P

to się nazywa pogłówne i nie mówmy o tym głośno, bo nam nałoża obok pitów... :evil:

 

ps. pogłówne funkcjonowało do niedawna (a może nadal jest??) w wielkiej brytanii... no, ale tam to wynika z tradycji feudalnej, a u nas to ponoć "z panami skończyliśmy w 1945 roku" niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

to się nazywa pogłówne i nie mówmy o tym głośno, bo nam nałoża obok pitów... :evil: ...

alez mowmy a nawet krzyczmy :!: zeby nalozono zamiast PIT'ow - "kazdy" pierniczy ze chce prostego sposobu rozliczen podatkowych a taki sposob wlasnie jest najprostszy - 0 odliczen, 0 wykazywania dochodu/przychodu, itd proste jak drut, "niekorupcjogenne" itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - pokażcie mi sposób jak skontrolować kiedy auto jest używane jako służbowe, a kiedy nie :D :D

 

No właśnie, tu są problemy :D

 

Dokładnie chodzi mi o robienie ciężarówek ze sportowych coupe, czy Audi za 500 tysięcy złotych...

 

Dla mnie auto na firmę to właśnie lekki dostawczak w przypadku większości podmiotów na naszym rynku.

 

I to ma za zadanie pomóc w rozwoju firmy (ulga). A jak "prezes" chce się pokazać, i jest pracownikiem/włascicielem "wielkiej korporacji" to na pewno stać go na nie skorzystanie z tej ulgi :wink:

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alez mowmy a nawet krzyczmy :!: zeby nalozono zamiast PIT'ow - "kazdy" pierniczy ze chce prostego sposobu rozliczen podatkowych a taki sposob wlasnie jest najprostszy - 0 odliczen, 0 wykazywania dochodu/przychodu, itd  proste jak drut, "niekorupcjogenne" itd

To jest proste rozwiązanie i może nawet sprawiedliwe (ale raczej nie bardzo) niestety jak wspominałem to utopia. Czy się to komuś podoba, czy nie system podatkowy musi być na tyle sprawiedliwy by był akceptowalny oraz musi uwzględniać występujące różnice ekonomiczne wśród potencjalnych podatników. Wysokość podatku musi uwzględniać podstawową kwestię - możliwość jego zapłacenia przez podatnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego na firmę ma być tylko dostawczak??? Jest ogrom firm, które nie potrzebują W OGÓLE dostawczaków, ale jednak potrzebują sporo osobówek. Czemu oni są dyskryminowani wobec tych korzystających z dostawczaków???

 

A co do wartości samochodu - a może ktoś jeździ SŁUŻBOWO 150 tys. km rocznie (mój ojciec robił ponad 100 tys.)? I samochód za 50 tys. zł będzie mu sporo krócej służył niż samochód za 200 tys. Czemu on ma być dyskryminowany???

 

Ogólnie u nas "sprawiedliwość" wygląda tak - zabrać jak najwięcej bogatemu i nie dać zarobić - RÓWNANIE W DÓŁ = POLSKA SPRAWIEDLIWOŚĆ.

 

I od razu mój sąsiad-przedsiębiorca-milioner kupił wozy z kratkami całej rodzinie  Za tak na oko 12 starych miliardów - i o takie przegięcia mi właśnie chodzi !

Ale przecież on te zaoszczędzone pieniądze wyda gdzieś indziej lub zainwestuje. On LEPIEJ wie co zrobić z tymi pieniędzmi niż URZĘDNIK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież on te zaoszczędzone pieniądze wyda gdzieś indziej lub zainwestuje. On LEPIEJ wie co zrobić z tymi pieniędzmi niż URZĘDNIK.

No to Anarchia - znosimy podatki, likwidujemy państwo, róbta co chceta. Każdy zarabia ile chce nikt mu nic nie odbiera :) Nieźle kombinujesz. :roll: A poza tym jasne, że wie jak lepiej wydac te zaoszczędzone pieniądze 10 z 12 miesięcy siedzi za granicą (Karaiby, Grecja, Meksyk itd.) Wiem, że masz rację ale zakładasz uczciwe intencje i idealizujesz. Prawda jest taka, że ja mówię o tych "biznesmenach", którzy zatrudniają całą rzeszę księgowych i prawników i KOMBINUJĄ jak orżnąć państwo i współpodatników. Doskonały przykład obrazujący taka działalność to supermarkety - wszystkie przynoszące straty, więc podatek = 0 od ich działalności. A mimo takich strat jakby się dało to stawiali by je jeden na drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Czy się to komuś podoba, czy nie system podatkowy musi być na tyle sprawiedliwy by był akceptowalny ...

prosze sprecyzowac co rozumiesz przez pojecie sprawiedliwy czyli jaki:

- kazdemy wg zaslug

- kazdemu wg potrzeb

- kazdemu tyle samo

 

czy moze jeszcze cos innego :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzicie kombinatorów wyjeżdżających za granicę i kombinujących.

Ja też kombinuję, ALE kasę zaoszczędzoną wydałem na sprzęt komputerowy, na samochód, na paliwo, zbieram na mieszkanie itd. I nie przepijam tych pieniędzy. Daję zarobić innym.

Po drugie wyobraź sobie, że można mieć firmę, która przynosi straty, albo ma minimalny zysk, ALE płaci setki tysięcy podatku VAT.

 

A co do znoszenia podatków i "anarchii" - podatki powinny być tak niewielkie, aby państwo mogło zapewnić obywatelom (jak to brzmi ;) ) PODSTAWOWE rzeczy i świadczenia (armia, policja, sądy itp.), a nie masę OBIECANEK, z których i tak 5% dostajemy...

 

I dopóki państwo będzie de facto okradać obywateli, dopóty będą oni "kombinować" jak tu nie zapłacić podatków. Bo to się będzie OPŁACAĆ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alez mowmy a nawet krzyczmy :!: zeby nalozono zamiast PIT'ow - "kazdy" pierniczy ze chce prostego sposobu rozliczen podatkowych a taki sposob wlasnie jest najprostszy - 0 odliczen, 0 wykazywania dochodu/przychodu, itd  proste jak drut, "niekorupcjogenne" itd

To jest proste rozwiązanie i może nawet sprawiedliwe (ale raczej nie bardzo)
Niby dlaczego "raczej nie bardzo"? Najsprawiedliwsze jak sie tylko da - kazdy po rowno.

niestety jak wspominałem to utopia. Czy się to komuś podoba, czy nie system podatkowy musi być na tyle sprawiedliwy by był akceptowalny oraz musi uwzględniać występujące różnice ekonomiczne wśród potencjalnych podatników. Wysokość podatku musi uwzględniać podstawową kwestię - możliwość jego zapłacenia przez podatnika.

Gdyby wiekszosc mieszkancow Polski nie chrzanila jak ty: "niestety to tylko utopia" to juz bysmy to mieli.

To, czy system podatkowy (albo cokolwiek innego) jest akceptowalny (rozumiem, ze masz na mysli "powszechnie akceptowalnie" - przez tlum) nie ma nic wspolnego z tym, czy jest sprawiedliwy, uczciwy itp

Akceptowanie przez tlum (dla delikatnych: Narod) roznych zjawisk bierze sie tylko i wylacznie z propagandy tym zjawiskom towarzyszacej. Jezeli wladze, media powtarzaja latami bzdury o "niebezpiecznym, wilczym kapitalizmie", "ucisku robotnika i chlopa" itp to wsiaka to niestety ludziom do glow i pozniej glosuja na roznych Lepperow, Millerow i przeciwko uczciwym rozwiazaniom podatkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mowicie tutaj o podatku poglownym ,ale czy wiecie co trzeba zrobic ,zeby go wprowadzic?? Zalozmy ,ze kazdy obywatel bedzie placic 1000zl rocznie ,wiec x przykladowo 25 milionow podatnikow daje nam 25mld zl. I na co mialoby to starczyc?? Przeciez dziura budzetowa wynosi 33mld!!! Wiec ,zeby moc wprowadzic ten system podatkowy (jest to pomysl Korwina Mikke UPR za ktory dostal 1989r nagrode) prawie wszystko musi byc prywatne. Panstwo nie moze miec zaduzenia zagranicznego i wszystkie pieniadze z podatkow ida jedynie na instytucje niezbedne. Czyli Policja ,straz ,mala administracja ,Sejm i Senat ,Prezydent ,Sadownictwo i troszke sie jeszcze znajdzie. Naprawde polecam przeczytac o tym pomysle ,bo jest on naprawde niezly ,ale bylaby to utopia i raczej nie ma szans na wprowadzenie tego typu podatku w prawie 40mil panstwie.

 

A co do podatku liniowego to powinni go wprowadzic i to jak najszybciej. A wkurzaja mnie ludzie ,ktorzy twierdza ze jest to niesprawiedliwe!! Ze what!!! Zreszta z jakiej paki ludzie bogaci powinni placic ,wiecej!!! Przeciez to oni ryzykuja swoimi pieniedzmi ,ze rozwiajaja ,zakladaja inwestuja w swoje firmy i co najwazniejsze kreuja miejsca pracy!!! Widzimy jak jest teraz. Pracodawcy sa tak tlamszeni oplatami ,ze mamy 18% bezrobocia. Aha wczoraj czytalem ,ze jezeli wprowadzi sie w Polsce 18% podatku liniowego zabraknie 10mld zl w budzecie na przyszly rok. Ale nie wiem ,czy ci eksperci wzieli pod uwage ,ze w szarej strefie jest ponad 200mld zl!!! A wlasnie podatek liniowy ja niweluje i chociaz ,zeby przez pierwszy rok niech sie zmniejszy o te 5% ( co jest jak najbardziej realne) to mamy te 10mld zl!!! A jakby zmniejszyc biurokracje i zrobic porzadek z ZUS-em bylo by o wiele lepiej!!! Zreszta prosze spojrzec na Irlandie ,Rosje ,Estonie. Tam jest podatek liniowy i jak sie wszystki ladnie rozwija!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Czy się to komuś podoba, czy nie system podatkowy musi być na tyle sprawiedliwy by był akceptowalny ...

prosze sprecyzowac co rozumiesz przez pojecie sprawiedliwy czyli jaki:

- kazdemy wg zaslug

- kazdemu wg potrzeb

- kazdemu tyle samo

 

czy moze jeszcze cos innego :?:

Przecież napisałem, że według możliwości. Musi być tak skonstruowany by podatnicy mogli sprostać obciążeniom - inaczej nic z waszych pięknych założeń nie wyjdzie, bo ludzie was oleją i nie zapłacą, a waszego państwa z 25 mld zł nie będzie stać na zmuszenie ich by zapłacili. Sprawiedliwości na zasadzie wszyscy po równo nie da się osiągnąć tak samo jak nie da się osiągnąć by wszyscy korzystali z państwa po równo - nie płacimy tyle samo podatków, nie otrzymujemy tyle samo od państwa. Tutaj nigdy nic nie będzie po równo. Proste rozwiązanie nie istnieje lub jak podkreślam jest utopią. Zwłaszcza jak ktoś zauważył w 40 milionowym społeczeństwie (przez niektórych określanych tłumem - z takim podejściem to w ogóle niema co dyskutować - chcesz mieć po równo a traktujesz innych jako tłum ... bez sensu). U podstaw tego wszystkiego leży konflikt interesów jednostki a ogółu. To co dobre dla jednostki nie zawsze jest dobre dla całości i odwrotnie. Ach i pamiętajcie, że w tym "tłumie" są ludzie którzy myślą i czują inaczej niż wy i na słowo w wasz monopol na rację nie uwierzą. Problem w tym, że cały czas zamiast tworzyć kompromisowe rozwiązania zjawiają się radykałowie i szarpią w swoją stronę bo oni wiedzą jak jest najlepiej i mamy to co mamy zlepek samych idealnych rozwiązań, czyli burdel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego nie mamy wszyscy otrzymywać TYLE SAMO od państwa??? Mi to pasuje. A jak ktoś chce więcej to musi zadbać o to SAM. I MA WYBÓR gdzie i w jaki sposób.

 

TYLE SAMO PŁACIMY = TYLE SAMO DOSTAJEMY

 

A na resztę sami zapracowujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolodke by w wariatkowie zamkneli a nie ludzi jego "kreatywna tworczoscia" meczyli :?

w sumie to kto jak nie wariat chcial posade ministra finansow w tak ciachnietym rzadzie z takim antypremierem :lol:

 

tylko czekac na podatek od glupoty (glowni platnicy LPR i Samoobrona ) :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego nie mamy wszyscy otrzymywać TYLE SAMO od państwa??? Mi to pasuje. A jak ktoś chce więcej to musi zadbać o to SAM. I MA WYBÓR gdzie i w jaki sposób.

 

TYLE SAMO PŁACIMY = TYLE SAMO DOSTAJEMY

 

A na resztę sami zapracowujemy.

Zastanów się jakie funkcje ma spełniać państwo i pomyśl czy da się je podzielić po równo... :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego nie mamy wszyscy otrzymywać TYLE SAMO od państwa??? Mi to pasuje. A jak ktoś chce więcej to musi zadbać o to SAM. I MA WYBÓR gdzie i w jaki sposób.

 

TYLE SAMO PŁACIMY = TYLE SAMO DOSTAJEMY

 

A na resztę sami zapracowujemy.

Zastanów się jakie funkcje ma spełniać państwo i pomyśl czy da się je podzielić po równo... :?:
a jakiego typu panstwo ma pelnic te funkcje :?: typ polski to jakby "komunizm na kacu" bo niby mamy demokracje a chcemy przywilejow jak za socjalizmu. gdybysmy zrobili u siebie panstwo minimum to wtedy bylo by super, kazdy by wiedzial na co ida jego podatki i jakby chcial cos wiecej to by to poprostu kupil a nie wybral politylka ktory to "w jego imieniu" i "dla jego "dobra"" najpierw ukradnie a potem sprzeda z zyskiem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiego typu panstwo ma pelnic te funkcje :?: typ polski to jakby "komunizm na kacu" bo niby mamy demokracje a chcemy przywilejow jak za socjalizmu. gdybysmy zrobili u siebie panstwo minimum to wtedy bylo by super, kazdy by wiedzial na co ida jego podatki i jakby chcial cos wiecej to by to poprostu kupil a nie wybral politylka ktory to "w jego imieniu" i "dla jego "dobra"" najpierw ukradnie a potem sprzeda z zyskiem :?

Taki przykład na szybko, bo to tak oczywiste, że aż dziw że pytasz. Autostrada. Musielibyśmy zbudować ją wszyscy każdy po równym kawałku, no ale są tacy co nie mają samochodów i tacy, którzy nie potrzebują jechać w tym kierunku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolodko nie jest zupelnie normalny :? (Jest zupelnie nienormalny :wink: ) Jezeli prawda jest, ze zaproponowal "podatek od używania telefonu i samochodu służbowego poza godzinami pracy" to juz zupelny lol :lol: Inne jego "projekty" tez nie sa lepsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiego typu panstwo ma pelnic te funkcje :?: typ polski to jakby "komunizm na kacu" bo niby mamy demokracje a chcemy przywilejow jak za socjalizmu. gdybysmy zrobili u siebie panstwo minimum to wtedy bylo by super, kazdy by wiedzial na co ida jego podatki i jakby chcial cos wiecej to by to poprostu kupil a nie wybral politylka ktory to "w jego imieniu" i "dla jego "dobra"" najpierw ukradnie a potem sprzeda z zyskiem :?

Taki przykład na szybko, bo to tak oczywiste, że aż dziw że pytasz. Autostrada. Musielibyśmy zbudować ją wszyscy każdy po równym kawałku, no ale są tacy co nie mają samochodów i tacy, którzy nie potrzebują jechać w tym kierunku ...

Taki przykład na szybko - autostrada budowana przez firmę prywatną , która potem będzie na niej zarabiać. Po co państwo ma budować autostrady???

 

BTW Wcześniej ktoś wspomniał o kwocie 25 mld . Proszę nie siać propagandy ;) Przecież oprócz podatków osobistych jest jeszcze VAT, CIT, akcyza i cło. Tak więc spokojnie starczy na państwo minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze ten podatek poglowny bylby niesprawiedliwy, bo przeciez ktos kto zarabia 800 zl miesiecznie wogole by nie wyrobil. (moze za 50 lat, jak wszystko bedzie sprywatyzowane i tylko podstawowe rzeczy beda panstwowe to tak) Zasadniczo jestem za podatkiem liniowym, ktory jest sprawiedliwy. Kazde oddaje taka sama czesc swojego zarobku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McBenner - człowiek zarabiający 800 zł/m-c (oczywiście mówimy o kwocie "na rękę") oddaje w ciągu roku państwu ok. 4000-4200 zł. Do tego pracodawca płaci za tego pracownika ok. 3300 zł.

 

Oddajemy to wszystko pracownikowi - zarabia on ok. 1420 zł na miesiąc. I teraz od niego zależy na co to przeznaczy. SAM wybierze sobie gdzie i za ile ubezpieczy się zdrowotnie, SAM wybierze czy chce ubezpieczyć się na wszelki wypadek i dostawać rentę, SAM wybierze firmę, która potem będzie mu płaciła emeryturę.

 

Wiem, że zaraz wszyscy będą krzyczeć, że społeczeństwo jest nieprzystosowane, przejadłoby itd. ale to byłaby ich strata. Nie zapłaciłeś - nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Ach i pamiętajcie, że w tym "tłumie" są ludzie którzy myślą i czują inaczej niż wy i na słowo w wasz monopol na rację nie uwierzą...

i ja takim ludziom nie zabranialbym organizowac sie w jakies spoldzielnie (nie mylic pojecia z pseudospoldzielczoscia jaka jest teraz np w budownictwie mieszkaniowym) do ktorych mogliby nalezec i tam placic ta roznice podatkowa i wymagac zeby ta spoldzielnia organizowala np dodatkowe swiadczenia socjalne itp

mozesz dostac wiecej ale musiz placic wiecej - roznica bylaby taka ze byloby to dobrowlone a nie przymusowe jak jest teraz w naszej pseudodemokracji - niby mozesz wybrac ale na prawde nie masz wyboru tylko przymus tylko w imie czego - chorych socjalistycznych haselek typu "sprawiedliwosc spoleczna" i innych bzdetow :!:

niby masz teraz panstwo opiekuncze (jak to ladnie brzmi i nic poza tym) :P ale jak idziesz do publicznej przychodni to musisz brac jakies numerki, zeby lekaz dobrze wyleczyl musisz dac lapowke, idziesz do urzedu a tam traktuja ciebie jak intruza bo w koncu urzad jest dla urzednikow a nie dla ludzi :P dokad ludzie nie uswiadomia sobie ze w zyciu nie ma nic za darmo do tego czasu socjalistyczna retoryka bedzie znajdywala zwolennikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel_k: skąd masz takiego fajnego avatarka? Chcę powiększenie :)

 

Co do tych 25mld to Korwin w swoich obliczeniach zakładał wzrost o 50% wydatków na wojsko i policję. W zamian reszta prywatna i 0 ingerencji państwa w gospodarkę.

 

Dario wspominał, że ulgi powodują uszczuplenie dochodów do skarbu państwa... Jak dla mnie to dobrze. Proponuję prosty eksperyment: idź do jakiegoś urzędu, albo chociaż na pocztę (obojętnie, byle by było państwowe). Zobaczysz następujący obrazek: siedzi sobie 4 panie z czego przeciętnie pracuje jedna (wiem, bo od miesiąca usiłuję zarejestrować firmę i codziennie gdzieś jestem). Oczywiście wszystkie są znużone przekładaniem papierków i zajęte dyskusjami o niczym. A teraz druga część eksprymentu: idź do jakiejś prywatnej firemki - wszystko idealnie zorganizowane, każdy ma swoje miejsce itp. jeżeli jest jakieś odstępstwo od tego to ze względu na kodeks pracy, albo jest to tak rozrośnięte, że właściciel nie panuję nad tym.

Jaki z tego wniosek - im więcej pieniędzy w państwie, tym bardziej się marnują.

 

Co do problemu dróg to Milton Friedman (w przeciwieństwie do G.Kołodki ma nobla z ekonomi) zadał kiedyś takie pytanie:

Czemu mając samochód mogący jechać 200km/h jadę 60km/h?

Odp: bo drogi są państwowe i kierowca jest intruzem niszczącym nawierzchnię. Dla prywatnego właściciela jest to biznes - im więcej (szybciej) przejedzie tym lepiej.

I podobne analogie znajdziesz w każdej dziedzinie:

Wypełnienie formularza w banku zajmuję 3 minuty, w urzędzie jest niemożliwe bez treści ustawy.

Na poczcie czekasz w kolejce, Servisco po paczkę przyjedzie Ci do chaty.

Itp, itd... Generalnie im więcej się odliczy/ukryje tym dla państwa lepiej!

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze narazie wprowadzmy podatek liniowy (z ktorego SLD sie wycofuje juz niestety), a dopiero potem te poglowny. Jak dla mnie bomba z tym podatkiem, tyle, ze nie wiem, czy inni daliby rade wybrac wsrod tysiecy urzedow i klinik do leczenia. Ciezko mi sobie wyobrazic ze jak ide do lekarza to zawsze musze miec na to kase, przypuscmy glupie pobranie krwi 50 zl, badanie okresowe 70 zl itd. Mysle, ze za jakis czas to moze i owszem, ale kiedy my jestesmy 100 lat za murzynami to nie powod zeby od razu wyskakiwac i byc pierwszym. Przeciez ludzie pokroju elektoratu samoobrony nigdy nie przetrwaja czegos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Ciezko mi sobie wyobrazic ze jak ide do lekarza to zawsze musze miec na to kase, przypuscmy glupie pobranie krwi 50 zl, badanie okresowe 70 zl itd...

no tak lepiej placic za pobranie krwi 100zl a za badania okresowe 140zl :P jak myslisz z czyich pieniedzy kupiono te marmury ktorymi oblozone sa byle kasy chorych :?: za czyje pieniadze kupiono te BMW ktorymi rozbijaja nie tylko ministrowie ale i wiceministrowie i cala reszta holoty "na stolkach"

a juz samo ministertwo zdrowia to czysta hipokryzja - pozera spora czesc pieniedzy przeznaczonych na leczenie a nie leczy podobnie ministerstwo edukacji, rolnictwa itd

 

...Przeciez ludzie pokroju elektoratu samoobrony nigdy nie przetrwaja czegos takiego.

niepotrzebnie z gory zakladasz ze nie dadza rady - a moze w tej chwili jest im tak wygodniej bo wiedza ze krzykiem i grozba cos utarguja a gdyby wiedzieli ze nie da rady to moze sami by zaczeli robic cos pozytecznego :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...