Skocz do zawartości
Fj00b

Ati Radeon HD 6790, tylko od kogo?:)

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor: Intel Core i3-2100

RAM: Goodram DDR3 4GB 1333MHz

Płyta główna; MSI H61M-P23

Zasilacz: ?

Karta graficzna: ?

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

 

Jestem zdecydowany co do zakupu właśnie tego radka, ale nie mam pojęcia czy wybrać PowerColor, HIS czy Sapphire. W tle pojawia się też Vertex3D ( najtańszy ze wszystkich + na pcformat go polecają ).

Myśle, że najważniejszą kwestią dla mnie jest w tym wypadku ciche działanie, nie lubie jak komp zbytnio buczy ( dlatego też zdecydowałem się na i3, a nie phenoma ), gdyż cenie sobie cichą pracę.

Druga sprawa, to dobrze by było, gdyby karta nie nagrzewała się jakoś strasznie. Co do wyników karty ( w grach ), to myśle, że są identyczne / bardzo podobne, ale może i tutaj się mylę ;p

Prosiłbym także o podanie alternatywy i o ile druga wersja jest gorsza ( na wypadek gdyby się okazało, że tej pierwszej nie moge dostać )

 

Szukam także odpowiedniego zasilacza, który by tego kompa utrzymał.

Procek taki jak podany wyżej, na boxowym chłodzeniu. Pójdzie lekki OC na 3.25 ( max dla i3-2100 ) + Radek 6790, z tym, że niewiadomo jeszcze od którego producenta.

Moge na niego przeznaczyć 150 zł.

 

Jeśli to miałoby jeszcze w czymś pomóc, to dodam, że Monitor: Samsung SyncMaster 943NW. Rozdziałka: 1440x900.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc ;)

 

/e Chciałbym jeszcze się dowiedzieć co myślicie o tym IceQ X w wersji Turbo? Opłaca się ewentualnie około 100 zł dołożyć pod właśnie tą wersję karty?

http://pclab.pl/news45615.html

/e2 Co do zasilacza, to jeśli się da chciałbym obejść się bez Tacensa Radix IV 450W, gdyż widzę go po prostu wszędzie, a z własnych powodów nie pasuje mi on.

/e3 Jeśli się "da", to chciałbym na tą kartę wydać jak najmniej, czyli tak jak Vertex kosztuje załóżmy 460, a MSI prawie 100 zł więcej, to kierowałbym się ku tańszej wersji ALE jeśli efekt końcowy ma być dużo lepszy na droższej wersji, to oczywiście nie będę kupował tej tańszej.

Edytowane przez Fj00b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalnie ponad 150 pln jest Aerocool E80-500 500W jest to ta sama konstrukcja co radix IV (czyt. dobra i w przeciwienstwie do 450w tacensa posiada wtyczke pci-e) jednak tańsza , ponoć cicha co prawda nie ma zbyt dobrego okablowania ale do normalnego PC wystarczy w zupełności.

Vertexy uchodza za dosc glosnie ale nie wiem jak z radkiem 6790

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalnie ponad 150 pln jest Aerocool E80-500 500W jest to ta sama konstrukcja co radix IV (czyt. dobra i w przeciwienstwie do 450w tacensa posiada wtyczke pci-e) jednak tańsza , ponoć cicha co prawda nie ma zbyt dobrego okablowania ale do normalnego PC wystarczy w zupełności.

Vertexy uchodza za dosc glosnie ale nie wiem jak z radkiem 6790

 

Zasilacz wydaje się solidny, także dodaje do listy.

Chieftec (GPA-500S) 500W - ~140 zł

Tacens RADIX IV 450W - ~150 zł

Aerocool E80-500 500W - ~170 zł

OCZ StealthXstream 2 500W - ~180 zł

Te 4 na razie wydają sie najsensowniejsze.

Ostatni już wykracza sporo poza mój budżet, ale tak jak pisałem w e3 - Nie chce wydać dużo, ALE jak efekt ma być dużo lepszy, to te 30 zł wole dołożyć niż spalić sobie kompa ;)

Jak wypada w tym wszystkim ten najtańszy Chieftec? Dałby rade tego kompa pociągnąć ewentualnie?

 

Pobawiłem się takim Vertexem 6790 (składałem kompa znajomemu) i jak dla mnie chłodzenie było ciche, nawet w stresie dawało rady, do tego karta chłodna.

 

No nie ukrywam, że Vertex3D mi cenowo jak najbardziej pasuje, więc jeśli faktycznie chłodzenie jest ciche, a on sam niczym nie odstaje od konkurencji, to byłoby świetnie ;)

 

 

To już jest spora sumka do wydania ( 100 zł więcej niż vertex ), dlatego napisz proszę czy rzeczywiście warto do niego dołożyć i jak działa to tzw. verOC, gdyż nie jestem w tym temacie :)

Domyślam się jedynie, że albo jest fabrycznie już podkręcony, albo ma większe możliwości OC w przyszłości.

Edytowane przez Fj00b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest fabrycznie podkręcony.

Sens mojej poprzedniej wypowiedzi był taki, że jeśli masz brać HD6790 np od MSI za 540zł to lepiej tego giusia HD6850. HD6790 może być opłacalny w tańszej wersji, jeśli ten Vertex będzie cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...