Skocz do zawartości
papillon86

Komp nie wstaje za pierwszym razem.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem, po ostatnim update biosu komp przestał wstawać po dłuższym odłączeniu od zasilania. Dyski się rozkręcają, tak samo wentylatory jednak na ekranie pojawia się tylko "Nie wykryto sygnału". 3X reset pomaga, komp wraca do ustawień domyślnych i normalnie bootuje, w tym momencie mogę wejść do bios zmienić ustawienia na swoje i wszystko jest ok, komp pracuje stabilnie, aż do czasu wyłączenia z zasilania. Wgrałem poprzedni bios jednak nie przyniosło to żadnej poprawy.

 

Komp to: AII X4 620, Asrock a770de+, gts 250, zasiłka OCZ 600W

 

edit: zauważyłem że problem występuje tylko na ustawieniach oc (niedużych) na def jest ok.

Edytowane przez papillon86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogło zwiększenie vcore do 1.375, dziwne jest to że wg. wskazań biosu i aida64 napięcie jest sporo mniejsze niż ustawione. Czy jest możliwe żeby tak nagle się vdrop w mobo zmienił, lub procek zdegradował? Od nowości chodził na 3GHz @ 1.325V

 

edit: niestety problemów ciąg dalszy, losowe freezy podczas POST. Czy jest możliwe że coś zostało uszkodzone przez ustawienie (przez przypadek) 115MHz na PCIe clock?

 

edit2: Zmiana baterii nie pomogła, zasilacza także.

Edytowane przez papillon86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...