Skocz do zawartości
sencord

Problem z zakupem kartami do SLi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje zakup płyty głównej Asus'a Sabertooth P67 Rev.3. Do tejże płyty głównej planuje zakupić 2x Asus GTX 570 DC II. Moim problemem jest to, że w przypadku tych kart jest to iż one zajmują aż 3 sloty. I tu moje pytanie jest następujące: czy montując te GTX'y w Sabertooth'cie odległość między coolerami jednej karty w stosunku do drugiej nie będzie zbyt mała, czego skutkiem będzie przegrzewanie się karty górnej?(bądź mocno głośniejsza jej praca?)

Kolejnym pytaniem jest czy zasilacz 850W corsiar AX wystarczy przy powyższej konfiguracji + i7-2600k oraz 2dyski wd black 1tb i crucial m4 128gb? Jestem raczej laikiem, zauważyłem, że przy GTX 570 DC II jest napisane, że potrzeba dodatkowych złączy 2,5. Czy sbertooth je posiada?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

 

 

PS

Jeśli okaże się, że gtx 570 asusa odpadają dobrym wyborem jest zakup dwóch: Gigabyte GTX 570 Wind Force x3?

Edytowane przez sencord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI nie jest wcale takim genialnym rozwiązaniem. Poczytaj o mikrolagach itd. To wcale nie jest 200% wydajności jednej karty. Sens ma jedynie łączenie najmocniejszych kart(bo inaczej większej wydajności nie da się osiągnąć). A i tak ma to sens tylko a kosmicznych rozdzielczościach.

 

Kartom z powodu odległości nić złego nie powinno się stać, możesz pomyśleć o dodatkowym nawiewie za kartami, ale to już sobie "obczaisz" jak zobaczysz temperatury.

 

Zasilacz powinien dać rade.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że na dwuprocesorowych kartach pokroju GTX 590 czy HD6990 również występują problemy z mikroprzycięciami w grach. Nie wspominam już o tym, że GTX 590 to po prostu wielka grzałka i wg. mnie jej zakup jest co najwyżej średnio opłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...