Skocz do zawartości
Hopes

netbook do 2000

Rekomendowane odpowiedzi

W gre nie wchodzi żaden laptop ani stacjonarka ponieważ nie mam miejsca w pokoju żeby go postawić. Będę go często brał ze sobą wiec porządna bateria oraz ekran matowy to podstawa. Z racji tego, że czasami będę go dawał pod TV który ma rozdzielczość natywną full hd więc musi umieć bez problemu odtwarzać filmy w full hd przez hdmi oraz vga na wszelki wypadek. Jak full hd to też procek dwurdzeniowy, co do gier to heroes III, diablo II lod, max payne 2, nfs carbon most wanted jakby poszły to byłbym szczęśliwy. Wyczytałem że 2 gb ramu daje komfort pracy mniejsze zużycie prądu oraz lepsze działanie grafiki. No i nie wiem czy to jest możliwe żeby mial w sobie 3G (niekoniecznie). I jak jest z tymi kartami dźwiękowymi w takiej klasie sprzętu, da się słuchać wygodnie rock, trance?

 

Czyli w krótce ten netbook musi mieć:

-procek 2-rdzeniowy

-dobra baterię

-matowy ekran

-kartę graficzną pozwalającą na oglądanie filmu w full hd

-1x usb 3.0 , 2x usb2.0

-hdmi vga

 

Ekran nie większy niż 12 cali za 2000 zł. Czekam na upragnione propozycje.

Edytowane przez Hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.x-kom.pl/p/70624-notebook-laptop-11,6-samsung-305u1a-e-350-4gb-320-7hp64-czarny.html

http://www.x-kom.pl/p/63298-netbook-12,1-asus-eee-pc-1215n-d525-2048-250-7hp-srebrny-mat.html

http://www.x-kom.pl/p/70654-netbook-12,1-asus-eee-pc-1215b-e350-3gb-500-7hp64-srebrny-mat.html

http://www.x-kom.pl/p/70315-netbook-11,6-msi-wind-u270-214xpl-e450-4gb-500-7hp64x.html

 

Matowy będzie jedynie Samsung - całkiem fajny sprzęt. Ale nie ma USB 3.0.

 

I jak jest z tymi kartami dźwiękowymi w takiej klasie sprzętu, da się słuchać wygodnie rock, trance?

Zależy na jakim sprzęcie... Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś z 10.x cali np ASUS 1015PN tylko, że ten model nie ma usb3 i nie wiem jak się spisuje procek bo trochę słaby hmm? i słyszałem o problemach z technologia ion czy też optimus.

Czy też odpuścić sobie takie maleństwa i brać 12 cali, ale pytanie jak te 2 cale więcej wpływają na wydajność/bateria ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 12" - zyskujesz nieporównywalnie większy komfort pracy przy wyższej rozdzielczości i zauważalnie wyższą wydajność. Owszem, czas pracy na baterii się skróci, ale ok. 5h powinno Ci chyba styknąć?

 

Zresztą jak widzisz w sigu, sam używam od czasu do czasu 12" Asusa UL20A i nie wyobrażam sobie tej samej pracy na 10".

Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netbook musi być matowy, bo nawet w domu laptop 17 cali z ekranem błyszczącym się nie sprawdza... ofc lapek brata

 

samsung ten który pokazałeś jest fajny bo procek mocny karta też ramu że hej, ale bateria tylko 4000 mah oraz brak usb 3 trochę go dyskwalifikuje więc tak czy siak prosiłbym o inne propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, x120e jest jedną z lepszych propozycji, jeżeli chodzi o przedział netbooków ale ma swój minus - dostępnosć. Możesz jeszcze ewentualnie spojrzeć sobie na HP 4330s.

Edytowane przez kacp3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten hp ma przeszło 13 cali i pojawia się tutaj problem czy aby bateria wystarczy? Mój odnośnik

Sprzęt wydajnościowy jest fajny, ale jeśli bym chciał wykorzystać pełen potencjał to bateria nie wytrzymie mi 2-3 godzin i w dodatku będzie pracować dość głośno (wiatraczek). Także według mnie ten hp stoi pomiędzy małym netbookiem, a zwykłym laptopem. Jego zakup mija się z celem, bo nie jest do końca mobilny ani wydajny. Posłużę się przykładem mo brat ma 17 calowy laptop, który z założenia miał być przenoszony z pomieszczenia do pomieszczenia oraz miał służyć do gier troszkę, jednak okazał się zbyt ciężki, a jego wydajność spada diametralnie jak tylko lekko się nagrzeje co uniemożliwia zabawę w gierki na dłużej. Lepiej już chyba kupić wtedy laptopa 15.6 cali taniej i wygodniej. Źle myślę?

Edytowane przez Hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem ostatnio sieć i chyba Lenovo ThinkPad X120e jest jak na razie najlepszym wyborem tylko, że jak dla mnie karta graficzna ATI Mobility Radeon HD 6310 może mi do końca nie styknąć, choć w x120e według testów sprawuje się wyśmienicie.

Znalazło by się jakiś netbook 12 calowy z Intel GMA HD 3000?

Czy tylko w modelach 13.3 calach, różnica w wydajności jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...