Skocz do zawartości
zborek1985

Modernizacja/wymiana komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

jako że od ostatniej wymiany minęło już sporo czasu, a technologia gna w najlepsze, postanowiłem odświeżyć konfigurację mojego blaszaka. Mój obecny sprzęt to:

 

Procesor: AMD Phenom II X3 710 @3.5GHz +AC Freezer Xtreme

Płyta główna: Asrock M3A780GXH/128M

Karta graficzna: ASUS HD4850 512MB @730MHz reszta default + Accelero S1 rev.2 + Zephyr PC SilentiumPC Zephyr

Pamieć RAM: OCZ 2x2GB 800MHz

Dysk twardy: Samsung 502HI 500GB

Napęd optyczny: Pioneer DVR-216D

Zasilacz: Corsair 400W

Buda: CM 590 Centurion +3xSilentiumPC Zephyr 120mm

Monitor: LG W2486L FullHD

 

Jak widać sprzęt złożony na podstawie comiesięcznego zestawienia Miguela o który oparłbym również nowy zakup. Mam tylko jedno pytanie, czy warto wymieniać całą platformę czy wystarczy kupić kartę graficzną i ewentualnie zasilacz? Komputer będzie wykorzystywany głównie do internetu, muzyki, filmów oraz gier (czekam głównie na Deus Ex oraz Heroes VI). Założeniem jest wydanie maksymalnie 700-1000zł, mogę dołożyć więcej o ile będzie to uzasadnione sporym skokiem wydajności. Kwota do wydania uzależniona jest od tego czy będzie wymieniana grafika z zasilaczem czy całość. Zależy mi na ciszy i niskich temperaturach, oczywiście bez popadania w przesadę. Z góry dziękuję za pomoc,

 

pozdrawiam

Kamil Zborowski

Edytowane przez zborek1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładny model zasilacza to: CMPSU-400CXEU

 

porządna zasiłka jeszcze z czasów gdy serię CX dla Corsaira robił Seasonic

 

 

z grafik proponuje kupić :

 

SAPPHIRE Radeon HD6870 1024MB PX DDR5/256BIT 2xDVI+HDMI+DisplayPort / 652 zł - karta dobrze oceniana za wydajność i kulturę pracy chłodzenia

 

natomiast z jeszcze lepszym chłodzeniem można kupić tego 6870 :

MSI HAWK Radeon HD6870 1GB GDDR5 (256bit), PCI-E,/Dual link DVI/HDMI/2x DP / 718 zł

 

 

max. pod twojego procka można dać:

SAPPHIRE Radeon HD6950 1GB DDR5 PX 256BIT 2DVI+HDMI+DisplayPort / 838 zł - Sapphire Technology Web Site

 

lub jedną z najlepiej ocenianych pod względem chłodzenia - Asus Radeon HD 6950 DCII 1GB (EAH6950 DCII/2DI4S/1GD5) / 865 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przedstawienie opcji, jest w czym wybierać. Jeszcze mam jedno pytanie, mianowicie czy PSU da radę utrzymać podkręconą kartę? O ile z HD6870 wydaje mi się, że da radę to przy 6950 mam wątpliwości.

Edytowane przez zborek1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da rade i z jedną i drugą kartą choć w przypadku 6950 będzie się już pocił , z drugiej strony widziałem konfigi z fotronem 400W APN czy nawet z feel 400w i gtx260/HD4870 ( a te karty pobierają w max. stresie więcej niż HD6950 ) i dawały rade , a CMPSU-400CXEU to sporo solidniejsza konstrukcja od fortrona APN że o feelach nie wspomnę

Edytowane przez gando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...