Skocz do zawartości
Bobuniek

PC Spartan HE923 Wadliwy?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marantz5003

jak to jest z tymi chłodzeniami czy podstawka chłodzenia musi być wielkości procesora? bo zamówiłem chłodzenie ktore ma sporo mniejszą podstawkę niż powierzchnia procesora.. ale takie polecali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3g starczą Ci na 10-12 smarowań. I nie koniecznie musi to być AS5 - to jest ciężkie do wygrzewania i kiedyś było faworytem jeśli chodzi o wydajność. Zalman STG-2, AC MX-4 czy poczciwe Arctic Silver Ceramique 2 też będą sobie radzić. Oczywiście różnice są ale dopiero zauważalne przy mocnych cepach i wydajnościowo gigantycznych chłodzeniach

 

jak to jest z tymi chłodzeniami czy podstawka chłodzenia musi być wielkości procesora? bo zamówiłem chłodzenie ktore ma sporo mniejszą podstawkę niż powierzchnia procesora.. ale takie polecali

 

Zaraz zakwitnę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marantz5003 nie musza byc wielkosci pokrywki na CPU, nasz konflikt polegal na zlym wytlumaczeniu przeze mnie, a dokladnie nie wklejeniu sie linku do mojego rysunku, dlatego wiekszosc myslala ze marudze na wielkosc radiatora, ale tak na prawde moze byc mniejszy bo rdzen jest mniejszy niz cala pokrywka ktora jest na CPU.

 

A co do 3g arctic silvera 5, to owszem starczylo by na duzo smarowan gdyby nie wadliwy radiator;) na jedno smarowanie poszlo mi pol tubki:/ silentium powinien mi zwrocic za paste:/ ale pomarzyc dobra rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pasty, dzisiaj zdjąłem chłodzenie z zamiarem montażu innego chłodzenia. Niestety nie udało się go założyć, brak wsparcia dla mojego socketu, trzeba dorobić elementy montażowe. Poprzednie chłodzenie wróciło na swoje miejsce ze starą pastą (AS 5, pół roku od nałożenia), tyle że w mniejszej ilości, zeskrobałem trochę kartą na nowy nabytek. Montaż miał być trochę na próbę i nie chciałem dawać nowej pasty. Wszystko działa prawidłowo, zapuściłem "podgrzewacze" cpu, temp. jak poprzednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm moze tez tak zrobie. Wtedy walne wam fotke jak wyglada moja podstawka, odrazu rzucilo mi sie to w oczy jak odpakowalem chlodzenie :/ silentium sie juz nie stara, za dobra sprzedaz maja, wyrobili sobie renome. Szkoda ze teraz juz tak jest:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...