Skocz do zawartości
Heart Core

Wskrzeszenie Toshiba Satellite A300 1BU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam owego laptopa, sprawoje sie niezle ale ma 1 ogromna wade: GRZEJE NICZYM PLOMIEN PIEKIELNY!

Kasy na nowego nie mam a chcialbym pograc w jakies mmorpg.

 

Macie jakies rady? Ja myslalem by zrobic tak:

-Kupic dobra podkladke chladzaca (on i tak stoi na biurko i nigdy go nie podnosze).

-Wymienic paste na procku.

-Wyczyscic wenylki.

-Zmienic kosc 1gb ramu na 2gb zeby bylo 4gb.

-zmienic hdd (strasznie chrupie)

-zmienic Vista 32b na W7 64b OEM.

 

Macie jeszcze jakies pomysly? Moze dol zostawic otwarty? I tak bedzie na podstawce a przynajmniej bedzie mniejszy scisk. I ile taka odnowa moze mnie wyniesc i przedewszystkim czy poradzi sobie z nia ktos kto nigdy nie otwieral laptopa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Kupic dobra podkladke chladzaca (on i tak stoi na biurko i nigdy go nie podnosze).

Z tym bym się wstrzymał na koniec w zależności od efektu innych działań.

 

-Wymienic paste na procku.

To na pewno nie zaszkodzi, stara już pewnie straciła swoje właściwości a poza tym te fabryczne są przeważnie słabej jakości.

 

-Wyczyscic wenylki.

Jak najbardziej zalecane. Wentylatory i finy radiatorów.

 

-Zmienic kosc 1gb ramu na 2gb zeby bylo 4gb.

-zmienic hdd (strasznie chrupie)

-zmienic Vista 32b na W7 64b OEM.

To raczej nie wpłynie na grzanie się laptopa tylko na jego wydajność.

 

Macie jeszcze jakies pomysly? Moze dol zostawic otwarty?

Konstrukcje takie jak laptopy są przewidziane do działania z zamkniętymi klapkami ponieważ otwarte mogą spowodować zaburzenie przepływu powietrza i pogorszenie sprawy, ale to musisz sprawdzić.

 

I ile taka odnowa moze mnie wyniesc i przedewszystkim czy poradzi sobie z nia ktos kto nigdy nie otwieral laptopa?

 

Koszt pasty to jakieś 20-30 zł. Czyszczenie? Jeśli masz dostęp do sprężarki to za darmo jeśli nie to podejdź do jakiegoś serwisu powinni to zrobić za parę zł. A czy sobie poradzisz? Jeśli nie masz dwóch lewych rąk i będziesz to robił z rozwagą i na spokojnie to dasz radę. Polecam robienie fotek jeśli nie czujesz się pewnie, dzięki temu będziesz wiedział później gdzie co było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie wpłynie na grzanie się laptopa tylko na jego wydajność.

no tak, wiem pytam po prostu czy to ma sens jakis, ale raczej tak. Zastanawiam sie tez nad wymiana procka i tu pytanie jaki najwydajniejszy model moge wepchac? Z podstawka sie wstrzymam, a co do zdjec to dzieki za rade, napewno sie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmocniejszy procesor jaki można zamontować to T9500, którego raczej nigdzie nie kupisz. Najmocniejszy dostepny na rynku wtórnym to T9300 (~280-300zł, mam jeden do opchnięcia btw).

 

Skoro laptop sie nagrzewa, zacznij od wyczyszczenia układu chłodzenia, jak zasugerował przedmówca (trzeba rozebrać całego niestety). Możesz oddac do serwisu - koszt bedzie oscylował w granicach 50-60zł.

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tu,

dzieki wielki!

Czasami filmiki na YT mogą być przydatne.

 

wlasnie przegladalem i troche mnie uswiadomily za co sie zabieram xD

 

 

Sent from my Desire HD

 

EDIT:

 

Bylem w serwisie i sie dowiedzialem ze jesli sie da to zmienia proc i zamowia jesli jest gdzie, tak wiec mam pqre szybkich pytan:

 

1. Podajcie jakis proc wydajniejszy od mojego, ktory pasuje. Tak jak by w razie nie bylo T9500. ( i jaki bedzie ten przyrost mocy? 2%, 5%, 15%?)

2. Czy mozna dac jakis szybszy ram? Jesli tak to jaki, a jesli nie to czy 2kosc musi byc tej samej firmy, ten sam model,czy tylko te same parametry?

3. Jaki HDD polecacie? Jbc. 500GB mi spokojnie starczy.

4. Na razie nie kupuje ale jak bym musial to jaka podkladke chlodzaca?

Edytowane przez Heart Core

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet zarzadal 120 euro za przeczyszczenie i instalacje O.o, tak wiec gdzecanie podziekowalem i w innym sklepie za 180euro kupilem w7 hp oem 64, dysk seagate 320 5400rpm, kaspersky av i 2gb ram 667 sandisc. Sam przeczyscilem i wymienilem ale bez problemow sie nie obylo, najpierw nie dzialal monitor (kabelek mial 0.5mm luzu) a potem zaczal sie wylaczac bo nie

Dziala wiatraczek (kabel wie odlaczyl). Dzieki za odpowiedzi, temat do zamkniecia.

Sent from my Desire HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...