Skocz do zawartości
levyyy

Jaki procek dla mojego zestawu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam taki oto zestaw:

 

Procek: Dual Core E5300 2,6 ghz (~3,17)

Płyta: Asus P5KPL-CM

Pamięć: GoodRam 2GB PC2-6400 DDR2 CL=5

Grafa: Palit Geforca GTS 450 512MB

Zasilacz: Topower SilentEZ 400W

Monitor: 23'' LG W2343T-PF

 

Chce kupić nowy procek zamiast obecnego, coś z 4 rdzeniami, który będzie najlepszy pod ten zestaw tak żeby nie trzeba było zasilacza wymieniać? Komp głównie będzie do gier (BF3). Cena do 400zł.

Edytowane przez levyyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki standardowy jaki dodawali, tu jest zdjęcie chyba identycznego Intel Wolfdale: Kleinere Standardkühler für die 45-nm-Prozessoren - Bildergalerie - 2008/01/Intel_E8000_stock_cooler_01.jpg - Vollbild

 

 

myślałem żeby kupić coś takiego Thermaltake BIG TYPHOON VX - 6 HeatPipe Cu, 16dBa (1801071045) - Aukcje internetowe Allegro i pod to właśnie q6600

 

a zasilacz da rade dla q6600 podkręconego do 3ghz?

 

a co powiecie na tego proca Core 2 DUO E8400 , podobno w grach bardziej wydajny ?

Edytowane przez levyyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zasilacz da rade dla q6600 podkręconego do 3ghz?

Da radę. Nie będzie szczęśliwy, ale da ;)

 

a co powiecie na tego proca Core 2 DUO E8400 , podobno w grach bardziej wydajny ?

W grach wymagających 2 lub 1 rdzenia jest to prawda. Piszesz o BF3, a już BC2 chodziło lepiej na 4 rdzeniowych procach...

 

Napisz ile masz do wydania, bo może się okazać, że o wiele sensowniejszym rozwiązaniem jest sprzedaż i zmiana platformy na np. AM3. Inwestowanie w to co masz jest dość średnim pomysłem. Przykładowo do tego co masz przydałoby się dokupić kolejne 2GB ram, w cenie 2GB ddr2 kupisz 4gb ddr3...

 

Radzę się zastanowić 2 razy przed upgradem.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie do wydania to mam tylko 400zł,także wole kupić tylko procka i chłodzenie a sprzęt wymienić tak konkretnie za jakieś 2 lata

 

czy takie chłodzenie na tym quadzie zmieści się w mojej obudowie TRACER SNAKE ECCONO TRO-222?

http://allegro.pl/silentiumpc-spartan-he923-775-1155-1366-am2-am3-oc-i1798750716.html

Edytowane przez levyyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...