Skocz do zawartości
b4rt3k

Jaki procesor+mobo+ram

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Chcialbym kupic albo:

i5 2500k

ASRock P67 PRO3 B3 (chyba ze cos lepszego jest w podobnej cenie?)

adata/goodram ddr3 1600 2x4gb - czy moze tanszy ram 1333mhz (oszczednosc w sumie 30zl;)

 

i zeby tak wyszlo 1200zl-1300 max za to, to by sie oplacalo?

 

Czy moze czekac i zamiast tego kupic Bulldozera ktory wyjdzie za niby miesiac, wydajnosc niewiadoma i cena tez?

ostatnio zauwazylem ze wszystko z czesci komputerowych zaczelo drozec (ciekawe dlaczego, kurs dolara?) a to dobrze nie wróży..

 

pozdr.

 

PS

reszta zestawu tak jak w podpisie

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x2gb juz sprzadalem z plyta i cpu

generalnie to mi brakuje, mam taki zwyczaj ze otwieram kilkadziesiat zakladek, do tego czasem dochodzi kilka pdfow, eclipse, odtwarzacz muzyki, translator, utorrent i potem wyskakuje mi ze za malo pamieci i musze zakladki redukowac albo cos zamykac:S

teraz przy samym chrome(ok 30 zakladek) i odtwarzacz muzyki i zajete 3.3gb

 

nie wiem czy czekac na Bulldozera - moge poczekac gdzies do polowy pazdziernika

zapowiada sie to ze wszystko zaczyna drozec, dolar, euro drozeje

jaki ram wybrac:

http://allegro.pl/pamiec-ddr3-4gb-1333mhz-goodram-sklep-warszawa-i1790855183.html x2 = 140zl

czy

http://allegro.pl/promo-a-data-ddr3-2x4gb-1600mhz-cl9-dual-kit-wwa-i1806448835.html = 200zl

czy cos innego?

Chcialbym zrobic spore OC wiec wolalbym zeby mnie nie ograniczal(o ile to mozliwe)

 

poza tym - ram jest teraz tani jak barszcz. no prawie ;)

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toś chyba pootwierał same filmy dla dorosłych :-P Ale skoro nie masz to racja, ceny pozwalają na nabycie wielu GB i ma to sens jeśli brakuje.

Planujesz kupić każdą część na innej aukcji? Oszczędzisz 20 zł i wydasz 60 na przesyłki, a jeszcze potem zabawa z gwarancją typu która część od kogo, ten zamknął działalność, tamten zarejestrowany na Cyprze itp

Polecam Jak podkręcić procesor - Poradnik | PurePC.pl W tej materii RAM SB nie ogranicza, a druga sprawa to w większości zastosowań różnica między 1333 CL9 a 1866 CL7 mieści się w granicy błędu statystycznego.

 

Skoro sprzedałeś obecne części to czekanie na Bulldozera będzie trochę utrudnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede uzywal laptopa ;)

kupowac ramy teraz? goodramy 2x4gb wyjda 140zl a adaty 2x4gb 1600 200zl, roznica 60, warto?

odbiore w wawie osobiscie wiec koszt wysylki odpada

mobo i proc kupilbym razem

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

goodramy 2x4gb wyjda 140zl a adaty 2x4gb 1600 200zl, roznica 60, warto?

 

To zależy, czy chcesz mieć pamięci dla szpanu, czy zależy Ci na czystej wydajności i opłacalności. Jeśli to drugie, to bierz najtańsze GoodRamy 1333MHz CL9. W przeciwnym wypadku lepsze będą jakieś droższe 2133MHz CL7. Przepłacisz, ale za to masz odlotowe radiatorki i największy możliwy numerek w nazwie (zysku w postaci większej wydajności już niestety nie). Wybór należy do Ciebie :)

Edytowane przez BlackMachine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wezme najtansze goodramy, wcychodzi 40% taniej niz te 1600mhz

 

i jeszcze jedno: bulldozer bedzie obslugiwal tri-channel? nie wiem czy kupic 2 czy 3 kostki goodrama, tani jak barszcz xD

od czerwca prawie 2x http://www.skapiec.pl/wykrespopup.php?compid=876921

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno: bulldozer bedzie obslugiwal tri-channel? nie wiem czy kupic 2 czy 3 kostki goodrama, tani jak barszcz xD

od czerwca prawie 2x Dynamika cen dla produktu GoodRam 4 GB w serwisie Skapiec.pl

 

Dual chanel itp. prawie nic nie daje weź 2x4gb 1333mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...