Skocz do zawartości
werysoft

Asrock Z68 Extreme3 Gen3 czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do kupna nowego zestawu do gier Starcraft II i Diablo III ale chcę grać na co najwyżej średnich ustawieniach. Może ktoś zaproponować zestaw na 1155 (proc, mobo, pamięć, karta graficzna, zasilacz)?. Mam dwa priorytety: pierwszy to niska cena a drugi to energooszczędność.

Na początek myślę o i3 2100 a w przyszłości, jak spadną ceny, i5 2500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój odnośnik

Zobacz ten link i zadaj sobie pytanie, czy jest sens dopłacać do i3 2100 skoro i tak będziesz wymieniał go na i5.

 

Co do płyty głównej to moge polecić ASRock'a P67 PRO3 360zł - dobra sekcja zasilania, całkiem niezłe wsparcie producenta

Pamięć jakieś 1600 w konfiguracji 2x2GB 150zł lub 2x4GB 240zł

Karta graficzna Radeon 5750 1GB 330zł lub coś ciut mocniejszego Radeon 5770 1GB 390zł

Zasilacz coś na modularnym okablowaniu np OCZ fatality 550W 230zł - dość tani, cichy(135mm wentylator)

albo na zwykłym okablowaniu Corsair CX500W 190zł - długie kable (jak to corsarze:) do zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz coś na modularnym okablowaniu np OCZ fatality 550W 230zł - dość tani, cichy(135mm wentylator)

 

Ten OCZ Fatality to lekko podrasowany ModXStream, o wiele lepiej wziąć XFX Core 550W, który co prawda nie ma modularnego okablowania ale jakościowo jest o wiele lepszy od tego OCZa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Nie planuję w przyszłości podkręcać procesora ale za rok chcę zamienić hdd na ssd. Może w związku z tym zaproponujecie jakieś zmiany w dotychczas polecanych podzespołach (procesor, płyta, zasilacz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Asrock Z68 Extreme3Gen3 jest dobrą alternatywą dla płyty Asrock P67 pro3 b3. Chodzi mi o możliwiści OC tych płyt, która z tych płyt ma lepszą sekcję zasilania i lepsze radiatory chłodzące, jakość zastosowanych elementów. Obecnie różnice w cenie tych płyt wynoszą około 45 zł.

Edytowane przez werysoft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekcja zasilania [V8 +4 dla Extreme v8 +2 dla pro3] wiec w zasadzie to samo choć na Z68 są chyba lepsze radiatory

 

Extreme 3 gen3 to nowsza konstrukcja choc mnie martwi to że zastosowali [w wersji gen3] złącze PCi-e 3.0 mimo ze SB czy chipsety niemaja obsługi [zewnętrzne rozwiązania Asrocka]

 

główna różnica to sam chipset

 

o bezpośredniej jakości elementów ciężko mi powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona asrocka mowi:

 

Note:To run the PCI Express 3.0 slots in Gen 3 speed, please must install the Ivy Bridge CPU which supports PCI Express 3.0. If you install the Sandy Bridge CPU, the PCI Express 3.0 slots will run only at Gen2 speed.

Swoja droga niesamowita cena jak za to wyposazenie na tym asrocku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...