Skocz do zawartości
bocian24

Dobry solidny laptop za około 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wyjaśnię szybko moja sytuacje: mianowicie posiadam dość dobrego peceta przeznaczonego do gier. Jednak jako nowy student przychodzi mi potrzeba posiadania notebooka. Chciałbym wydać jak najmniej i mieć coś porządnego (mam tu na myśli jakość) z czym nie powinno być problemów. Z tego co czytałem pod względem jakości wykonania jak również serwisu / gwarancji Dell leje wszystko. Tak więc nie potrzebuje jakiegoś super sprzętu o niewiarygodnej mocy (gry odpadają), jednak jako ze zaczynam studia na ścisłym kierunku gdzie komputery to dość znaczna cześć wszystkiego (programowanie, grafika etc.) mam duży dylemat. Z tego wszystkiego patrząc na moje możliwości finansowe, na jakość wykonania i ogólnie FIRMĘ, oraz w mniejszym stopniu na bebechy wybrałem:

 

Dell Inspiron Q15R i5-2410M 500GB 4GB GF525 1GB (1823007829) - Aukcje internetowe Allegro

 

Pytanie czy to dobry wybór? Czy ktoś z was ma jakieś cenne uwagi co do tego konkretnego lapka / serii / czegokolwiek? Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje, ale z góry zaznaczę, że skreślam wszystkie "sprzętowo wyżyłowane na max" laptopy firm typu. samsung / acer - które są dla mnie takie "toporne" - mocny proc grafika i dużo ramu olewając całą resztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko.

 

Szukam laptopa o podobnych wymaganiach jak Ty kolego z tym że wymieniam stacjonarkę na laptopa ze względu że wygodniejsze wyjście w moim podróżnym trybie życia :D

Chcę coś do filmów, internetu, gier (w miarę możliwości nowych)... w zasadzie przenośną stacjonarkę w granicy cenowej do 2000zł (w grubych porywach 2500zł)

 

Wyczaiłem na allegro to...

 

http://allegro.pl/gaming-acer-5750g-i5-4x3gh-8gb-500g-gt540-2gb-hdmi-i1885714586.html

 

Wygląda ciekawie jak za te pieniążki.

 

Czy jakiś specmajster może powiedzieć swoim okiem kilka słów na ten temat? :)

Edytowane przez Kuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to powiem nawet kilka, bardzo niedawno temu szukałem dla kumpla notebooka i w tym momencie nie wziąłbym raczej nic innego niż Dell Vostro 3550. Konfiguracja bebechów zależy od kwoty którą chcesz przeznaczyć na notebooka.. ostatnio do pracy też zamówiłem dwa takie bo bardzo spodobał mi się ten notebook.. naprawdę warto mu się przyjrzeć chociażby z uwagi na gwarancję wynoszącą 36miesiecy Next Business Day...

 

Edit: od razu zaznaczam że Vostro to wersja biznesowa więc będzie słabiej wyposażona jeśli chodzi o grafe i np dysk niż Inspiron kosztem lepszego wykonania i wyższej kultury pracy (ciszy)..

Edytowane przez xbora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładny ten laptop ale części rzeczywiście słabsze, a zdecydowanie droższy jest.

 

Mi właśnie zależy na częściach żeby były możliwie jak najlepsze w tej cenie, a to czy wyglądem będzie przestarzały to mniej mnie interesuje, bo on nie ma wyglądać tylko przeżyć jak najdłużej.

 

Wydaje mi się że w tym zakresie cenowym ten w.w Acer jest chyba najlepiej rozwinięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to że on jest ładny :) w temacie jest "Dobry solidny laptop" i on nie tylko jest ładny ale i solidny i dlatego go zaproponowałem :)

 

Jeśli pisząc

nie ma wyglądać tylko przeżyć jak najdłużej.

masz namyśli obudowę to na pewno ten Dell przeżyje dłużej, jeśli wydajność to pewnie Acer.. :) Edytowane przez xbora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze byłem wczoraj w RTV Euro AGD i był ten Acer tylko parametry mniejsze.

Wydaje się być ogólnie spoko tylko minusem sporym może w nim być wykonanie klawiatury. Na nie farta obok stał podobny Acer z tą samą klawiaturą zacząłem sobie pisać na niej a tu nagle klawisz wyskoczył hehe, pewnie sto innych osób przedemną wyżywało się na klawiaturze no ale zaniepokoiło mnie to troszkę ;/

 

Teraz trochę męczy mnie ta myśl o klawiaturze żeby po pół roku klawisze mi nie skakały.

 

Tylko kurcze w tej kwocie nie ma takich parametrów u innych producentów ;/

 

 

Miał ktoś styczność z tą grafiką NVIDIA 540M 2GB i 1GB???

Jest duża różnica wydajności tych grafik?

Bo widziałem kilka modeli od innych producentów w podobnej cenie koło 2000zł tylko była ta grafika 1GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa, że ten Acer nie ma Windowsa co wg mnie, w dzisiejszych czasach oryginalny Windows w nowym laptopie jest rzeczą podstawową (jak dobry dysk lub procesor) Nie ma co patrzeć na taką dużą ilość pamięci na grafice bo to jest chwyt marketingowy, karty graficzne tego typu notebookowe nawet w pełni nie wykorzystają 1GB pamięci na dzisiejsze zaawansowane gry bo same w sobie są za słabe. Zobacz ten model Asus K53: Asus K53SV i5-2410 4GB 500GB GT540 HDMI BT Win7 (1885716396) - Aukcje internetowe Allegro Wygląd podobny, aluminiowe wykończenie w środku, oryginalny Win 7 i lepsza jakość więc chyba warto dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech definitywnie Asus bądź Samsung. Raczej nie Acer (kiepskie wykonanie, wysokie temp. pracy, beznadziejna klawiatura).

 

Vostro to nie ta kategoria, równie dobrze możnaby polecić HP Probooka 4530s (o niebo lepiej wykonanego niż Vostro), ale nie w tym segmencie grzebiemy.

 

Jedna sprawa, że ten Acer nie ma Windowsa co wg mnie, w dzisiejszych czasach oryginalny Windows w nowym laptopie jest rzeczą podstawową (jak dobry dysk lub procesor)

 

Opanuj się i przemów do studentów korzystających z MSDNAA, pracowników firm/korporacji udostępniających klucze, użytkowników Linuxów, bądź ostatecznie osób którym nie zależy na legalności systemu. Poza tym, co to za różnica czy to lapek czy piec? I tu i tu tak samo istotny bądź zbędny jest legalny system operacyjny. Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oponowałbym za Asusem, nie tylko dlatego że sam mam prawie ten sam model, ale ze względu na wykonanie - środkowa część obudowy jest aluminiowa, bardzo dobrze się to spisuje w użytkowaniu, poza tym zewnętrzna klapa jest chropowata, więc nie widać na niej śladów palców. Tylko trzeba zwracać uwagę na jedną rzecz, jeżeli chcemy tą wersję z chropowatą klapą, to musi być wersja brązowa, bo srebrna jest gładka, a tylko tak pomalowana jakby była taka sama jak w wersji brązowej. Chyba że potrzebujesz złączy USB 3.0, wtedy Samsung, bo tak to chyba Asus jest lepszy, ze względu na jakość wykonania (siostra ma Samsunga, z tego co zaobserwowałem to okropnie się palcuje- błyszcząca obudowa, poza tym plastiki zaczynają skrzypieć). A co różnicy w grafikach, GT540 1GB vs 2GB to różnicy nie ma żadnej. Gdzieś na notebookchecku był test, z którego to wynikało.

Jeszcze słowo na temat w.w. Acera. Wydajność w porządku, jednak kultura pracy już nie najlepsza, bardzo się grzeje pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vostro to nie ta kategoria, równie dobrze możnaby polecić HP Probooka 4530s (o niebo lepiej wykonanego niż Vostro), ale nie w tym segmencie grzebiemy.

 

Cześć Dawidek1 ;)

 

Co do HP i Vostro nie będę polemizował, miałem a nawet dalej mam jednego notka HP w domu i Della i powiedziałem nigdy więcej HP (dobra "nigdy nie mów nigdy" ale wiele wody upłynie zanim znów skuszę się na HP). Vostro miałem w łapach parę razy i bardzo mi się podoba jego wykonanie.. że nie wspomnę o 12miesięcznej gwarancji HP vs 36 miesięcznej Della..

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę ;)

 

To taka sama polemika jak "kupiłem opla, bo mam forda z 95' i się psuje". Ja sam GENERALNIE nie przepadam za HP, wręcz gardzę Pavillionami, ale NOWE serie Probooków i Elitebooków to bardzo solidny sprzęt pod względem wykonania. Dopóki nie wyszły HPki z serii 4x30, 5x30, 6x60 etc, to Vostro nie miały oponentów i polecałem je jak mogłem, bo to wciąż świetny sprzęt do biura/biznesu. Wciąż lubię Vostro, żeby nie było, ale tu z serii na serię, z dostawy na dostawę, widzę drastyczne spadki jakości - wystarczy wspomnieć choćby problemy z miękkimi klawiaturami, wystającymi ponad plastikowy palmrest aluminiowymi rantami (zwłaszcza w 3750, ale i w pozostałych się zdarza), fabryczny luz na zawiasach czy wypadek przy pracy w postaci V131 - "sztywność" obudowy w tym modelu trzeba zobaczyć na żywo :D Poprzednicy - 3x00 czy V130 były wielokrotnie lepiej wykonane, przeciwnie do starszych Probooków, które ani urodą, ani wykonaniem, ani kulturą pracy nie grzeszyły.

 

Krzywdząca jest łatka "HP=gorące/huczące/awaryjne/koszmarny serwis", bo owszem, o ile tyczy się ona Pavulonów i Envy, tak Probooki to porządne kompy.

 

Fakt, gwarancja NBD w Dellu to najlepsze co może być dla konsumenta w Polsce, ale trzeba pamiętać, że do HP można dokupić rozszerzenie gwarancji do 3 lat za śmieszne 50-100zł :)

 

Nie jestem fanem HP, daleko mi do tego, ale podoba mi się progres u tej marki a coraz mniej podoba regres w Dellach.

 

 

 

Ok, bo zbaczamy z tematu :P

 

Podtrzymuję zdanie, że do podanych celów najlepiej się spisze Asus X/K53 albo RF511 - kwestia gustu, choć solidniejszym jest Asus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że prawie każda osoba która mówi o wykonaniu laptopa albo ma na myśli design że przestarzały albo że brzydki, lub mówi właśnie że świecąca obudowa i palcuje się... szczerze mówiąc chcę kupić laptopa nie po to żeby stał ładny na biurku, żeby wyglądał super bajerka... laptop ma spełniać swoją funkcję, to komputer a nie lusterko.

 

O sprzęt się dba więc jak będzie wypalcowany to szmatka w ruch, proste.

 

Mam zamiar korzystać z laptopa pewnie dobre kilka godzin dziennie, więc tak czy siak itak go paluchy dopadną. Ale chcę taką konfigurację żeby nie trzeba było za pół roku wymieniać bo za słaby. Jak będzie mi plastik trzeszczał a laptop będzie dalej dobrze działał to w niczym mi ten dźwięk nie będzie kolidował.

 

Póki co przekonałem się do tego Samsung`a RF511, bo przypadł mi do gustu.

Przeczytałem trochę recenzji i wydaje się być wart uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zależy od zastosowań - notebook będący narzędziem pracy musi być nieco z musu inaczej wykonany, niż typowo domowy sprzęcik. Jakość wykonania nie odnosi się jedynie do obecności błyszczącego czy matowego plastiku, ale też do sztywności całej konstrukcji, sztywności zawiasów, podatności na ugięcie pokrywy matrycy, wykonania klawiatury, ergonomii. Można zrobić super solidny lapek w całości błyszczący jak np. starsze Delle studio XPS 16, więc to też nie argument. Dalej - lapek mobilny też musi być wzmocniony, żebym się nie musiał martwić, że jak go przygniotę książką to mi pęknie matryca, czy wrzucę do etui długopis to mi go na wylot przebije :)

 

Jeśli sprzęt stoi głównie na biurku, to nie trzeba się martwić o magnezowy korpus czy aluminiową pokrywę, ale nie powiesz mi, że nie irytowała by Cię bujająca się matryca na wyrobionych zawiasach, wytarty plastik pod nadgarstkami czy odpadające klawisze po dajmy na to roku użytkowania.

 

RF511 to dobry wybór.

Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taka sama polemika jak "kupiłem opla, bo mam forda z 95' i się psuje".

 

Oj nie do końca taka sama bo stary mój dell jest 3 lata starszy od HP'ka o którym pisałem więc porównanie nie trafne, ale rozumiem przekaz ;)

 

Wciąż lubię Vostro, żeby nie było, ale tu z serii na serię, z dostawy na dostawę, widzę drastyczne spadki jakości - wystarczy wspomnieć choćby problemy z miękkimi klawiaturami, wystającymi ponad plastikowy palmrest aluminiowymi rantami (zwłaszcza w 3750, ale i w pozostałych się zdarza), fabryczny luz na zawiasach czy wypadek przy pracy w postaci V131 - "sztywność" obudowy w tym modelu trzeba zobaczyć na żywo :D Poprzednicy - 3x00 czy V130 były wielokrotnie lepiej wykonane, przeciwnie do starszych Probooków, które ani urodą, ani wykonaniem, ani kulturą pracy nie grzeszyły.

 

Tak ale kiedy widzimy takie ewidentne wady wykonania to logiczne że nie kupimy tego egzemplarza notebooka i poprosimy o inny :)

 

Krzywdząca jest łatka "HP=gorące/huczące/awaryjne/koszmarny serwis", bo owszem, o ile tyczy się ona Pavulonów i Envy, tak Probooki to porządne kompy.

 

Krzywdząca czy nie samo HP na nią zapracowało sprzedając masowo "syf".. i niestety będzie ta łatka do HP przypięta przez jakiś czas.. Renomę/zaufanie klienta stracić bardzo łatwo, odbudować ją bardzo trudno..

 

Fakt, gwarancja NBD w Dellu to najlepsze co może być dla konsumenta w Polsce, ale trzeba pamiętać, że do HP można dokupić rozszerzenie gwarancji do 3 lat za śmieszne 50-100zł :)

 

Ale wiadomo jak wygląda serwis HP vs Dell..

 

EOT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiadomo jak wygląda serwis HP vs Dell...

 

Ale wiesz, że serwis HP serwisowi HP nierówny? Pavulony i Envy serwisuje zupełnie inna firma (zewnętrzna), a nie HP. Probookami i Elitebookami zajmuje się samo HP :) Te pierwsze to legendarna już tragedia, natomiast do tych drugich nie można mieć zastrzeżeń większych niż u konkurentów - w zasadzie jeden pies z serwisem CAR (ichniejszy D2D) Della.

A porównując NBD do jakiejkolwiek innej gwarancji (niby u Asusa można dokupić on-site, do HP też), to Delle zawsze będą do przodu.

 

Zresztą produkcję Pav. i Envy HP zleca również podwykonawcom, a Pb i Eb tworzy w swoich fabrykach.

Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że serwis HP serwisowi HP nierówny? Pavulony i Envy serwisuje zupełnie inna firma (zewnętrzna), a nie HP. Probookami i Elitebookami zajmuje się samo HP :)

 

A widzisz, tego nie wiedziałem :rolleyes:

Chociaż i tak ta informacja nie wpłynie znacząco na moją obecną opinię o HP :)

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości zapytam jeszcze...

 

Jak wygląda sprawa z Windowsem na laptopach, bo widzę że każdy ma Windowsa 7 na starcie. Czy gdybym chciał np. Windowsa XP to będzie laptop będzie jakoś inaczej działał? Czy te technologie procesora, karty graficznej i co tam jeszcze jest będzie działało normalnie, czy to jest wszystko robione już wyłącznie pod Win7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz na stronie producenta sprawdzić pod jaki system udostępnia sterowniki, ale szczerze wątpię żebyś znalazł takie ze sterami pod XP..

W7 jest bardzo fajny i niema potrzeby się go bać - bardzo łatwo przejdziesz z XP na W7..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalować XP zainstalujesz (pomijam brak wsparcia producentów lapków w kwestii sterów do wifi, webcama, skrótów FN, programów do zarządzania energią itd itp), ale podstawowe pytanie PO CO? Win7 jest na tyle dopracowanym systemem, że instalowanie zabytku na nowoczesnym kompie jest kompletnie bezcelowe a wręcz niewskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...