Skocz do zawartości
E57

Wybór pomiędzy dwoma sztukami

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna posiadam Della U2412M, jednak na czarnym tle zauważyłem pewne nierówności podświetlenia. W związku z tym otrzymałem drugi monitor na wymianę, teraz przez chwilę posiadam dwa równolegle. Niestety oba mają pewne niedociągnięcia... pytanie, który z nich to mniejsze zło. Poniżej zamieszczam zdjęcia obydwu sztuk, ustawienia jasności/kolorów oczywiście te same. Mam spory problem z wybraniem lepszego egzemplarza, w związku z czym prosiłbym o pomoc w tej kwestii.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Faktycznie, lewy również mi wydaje się lepszy - szczególnie na jasnych / kolorowych planszach.

Co ciekawe - prawy monitor to sztuka, która przyszła na wymianę, teoretycznie lepsza. Jak pokazuje praktyka, ewidentnie posiadająca wady a nawet gorsza... no nic, w takim razie świeżo przysłana sztuka wraca do serwisu a ja będę się ubiegał o coś faktycznie bez wad...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest tak, że te które ktoś odesłał z jakichś powodów ( piksel, równomierność ) jest z powrotem wrzucana w obieg. Nie ma też żadnej informacji na kartonie, że jest to sztuka odesłana itd. Działa to na zasadzie że wymieniający albo się podda i zaakceptuje stan monitora albo zrezygnuje i będzie chciał zwrot kasy. Tak czy owak, każda potwora znajdzie swego amatora. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczekuję, że w końcu będę miał sztukę, w której tego typu problemy będą znikome. skoro Dell daje możliwość wymiany monitorów z tego typu problemami to czemu z niej nie skorzystać ;) to nie ja ustalam zasady wymiany, lecz jedynie się do nich dostosowuję. na Hard Forum widziałem zdjęcia egzemplarzy lepiej świecących, jednak coraz bardziej przekonuję się do pierwszej sztuki (po lewej). tak czy inaczej jutro przyjeżdża kolejny :unsure:

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem problemów, chociaż to nie znaczy że ich nie ma. Być może ktoś bardziej wyczulony by się tego doszukał.

Oglądnij filmik nagrany ostatnio przeze mnie :

Hotfile.com: Łatwy hosting plików jednym kliknięciem: 00001.MTS

Jeżeli będą Cię ciekawić jakieś inne aspekty to jestem otwarty na testowanie.

 

W kwestii wymiany na kolejny egzemplarz doszło do pewnych zmian. Zostałem poinformowany, że zamiast przesyłki monitora kurierem powinienem się udać do sklepu i na podstawie wystawionego przez Della papierka otrzymam nowy egzemplarz w sklepie. Po cichu zastanawiam się nad zmianą U2412M na U2711 w sklepie za dopłatą, jednak nie wiem czy jest on wart ponad dwa razy tyle. Do tego jest to panel 16:9, oglądałem porównania plansz 16:10 24'' oraz 16:9 27'' i ten drugi jest w zasadzie tylko rozrośnięty na boki. Do tego dochodzi bardzo mała plamka... obawiam się również, że ta 27 będzie świecić za mocno.

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 27" będziesz miał większe problemy z równomiernym podświetleniem.

Dodatkowo z powodu większej rozdzielczości pomyśl nad wydajnością sprzętu(jeśli grasz).

Jeśli natomiast nie grasz to ja wolałbym kupić w monitory 23-24 cale zamiast 27. Do FPS'ów 2 monitory nie bardzo się nadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...