Skocz do zawartości
stranger

podświetlane wiatraki

Rekomendowane odpowiedzi

Moge tylko dodac ze mam 2 cooler mastery neon fan czerwone ..

jeden siedzi w zasilce (nie pytaj dlaczego - po prostu siedzi) drugi pod zasilka .. efekt .. wiatraki na 12V wydaja leki pomruk - fajnie swieca. U mnie jeden i drugi kreci sie z predkoscia okolo 1900 - 1700 rpm (nie/ledwo slyszalne) (max rpm 2400) calkiem mocno swieca efekt za obudowa fajna czerwona poswiata , w budzie generalnie mam delliatna poswiate na calej karcie graficznej i okolicach (zasilka...). W nocy lekka poswiata kolo i zza buda plus snop czerwonego przed buda jakies 50cm .. (tak nastrojowo :)))) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge tylko dodac ze mam 2 cooler mastery neon fan czerwone ..

jeden siedzi w zasilce (nie pytaj dlaczego - po prostu siedzi) drugi pod zasilka .. efekt .. wiatraki na 12V  wydaja leki pomruk - fajnie swieca. U mnie  jeden i drugi kreci sie z predkoscia okolo 1900 - 1700 rpm (nie/ledwo slyszalne) (max rpm 2400) calkiem mocno swieca  efekt za obudowa fajna czerwona poswiata , w budzie generalnie mam delliatna poswiate na calej karcie graficznej i okolicach (zasilka...). W nocy lekka poswiata kolo i zza buda plus snop czerwonego przed buda jakies 50cm .. (tak nastrojowo :)))) )

ok a mozesz podac jeszcze cene bo w rajchu znalazlem je za 8,90 euro, a w polsce czerwone gdzie dostales i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec znalazlem na alledżro ... A ze kupowalem kilka innych rzeczy to cena przesylki sie rozbila na kilka... ;-)  Cena 34.5 (jeden wentyl bez kosztow przesylki)

a patrzales w chieftecu bo ja tam widzialem jakies za 29 zl to sa te ktore ty masz? www.chieftec.pl zerknij jakbys mogl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli patrzec na chieftec.pl to ja mam Coolermastery za 38 pln , a te za 29 pln to sa titany nigdy i nigdzie ich nie widzialem (na zywo) wiec sie nie wypowiem niestety ;-/

 

update :) znalazlem strone z fotkami titan led fan Jakies szwabskie to ja nie kumam do konca tego jezyka ale fotki sa :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mozna wnioskowac po fotkach tych titanow to ze : 3 ledy to nie to co 4 ledy . . . Generalnie moje Cooler mastery swieca dosc podobnie do fotek z recenzji moded-kompz nieco lepiej niz te titany ... (cala powierzchnia wentyla jest w miare rownomiernie podswietlona) moze dam linka do jednej z fotek -==192 kb ==-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec generalnie mam sterowanie napiecia od 2-11V. 11V wiatrak jest ledwo slyszalny (11 V siedze wlasnie przy kompie - komp pod biurkiem otwarta buda slysze lekki szmer) , normalnie uzywam tego wentyla na okolo 7-9V i calkiem jasno swieci praktycznie zero odglosow z budy (tylko trzeba zauwazyc ze u mnie nic nie stoi tym wentylatorom na drodze wszelkie kratki i inne zostaly w budzie powycinane .. ) na 5V nie sprawdzalem ... (w razie czego mozna zmodyfikowac zasilanie i do ledow na stale podpiac 12V a do wiatraka np 5 , 7 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test tych wiatraków jest dokładnie tutaj:

http://www.moded-kompz.net/?name=Cooling&id=28

 

po jego przeczytaniu ja kupiłem sobie wentyle AKASA fakt że troszkę głośniejsze od coolermasterów ale są z zupełnie przezroczystego plastiku, a nie matowego, są wysokiej jakości i mają trwalsze łożysko a głosne są bo mają najbardziej zaokraglone łopatki - ale i przepływ powietrza jest lepszy

 

Dostakowo na kablu wyprowadzony jest od razu potencjometr do reulacji obrotów i mi to odpowiada bo jakoś nie mam czasu zrobić fanbusa

MBM podaje obroty od 1700 do 3400 w zależnosci od ustawienia potencjometru.

 

A i od razu pochwalę sklep. Kupiłem na www.cooling.pl za 45 zł (coolermastery są za 42zł - wolałem dołożyć do AKASY, a najtańsze przezroczyste świecące są za 22zł)

 

Zamówiłem i od razu na pocztę przyszedł mail z potwierdzeniem

- półgodziny później przyszedl mail z informacją ze zlecenie jest realizowane

-następne 3 godziny i przyszedł mail że przesyłka została wysłana

Na drugi dzień listonosz w dzwiach (przesyłka pocztą to tylko 11 zł więc nie tak dużo)

 

a tak to wygląda w mojej budzie:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test tych wiatraków jest dokładnie tutaj:

http://www.moded-kompz.net/?name=Cooling&id=28

 

po jego przeczytaniu ja kupiłem sobie wentyle AKASA fakt że troszkę głośniejsze od coolermasterów ale są z zupełnie przezroczystego plastiku, a nie matowego, są wysokiej jakości i mają trwalsze łożysko a głosne są bo mają najbardziej zaokraglone łopatki - ale i przepływ powietrza jest lepszy

 

Dostakowo na kablu wyprowadzony jest od razu potencjometr do reulacji obrotów i mi to odpowiada bo jakoś nie mam czasu zrobić fanbusa

MBM podaje obroty od 1700 do 3400 w zależnosci od ustawienia potencjometru.

 

A i od razu pochwalę sklep. Kupiłem na www.cooling.pl za 45 zł (coolermastery są za 42zł - wolałem dołożyć do AKASY, a najtańsze przezroczyste świecące są za 22zł)

 

Zamówiłem i od razu na pocztę przyszedł mail z potwierdzeniem

- półgodziny później przyszedl mail z informacją ze zlecenie jest realizowane

-następne 3 godziny i przyszedł mail że przesyłka została wysłana

Na drugi dzień listonosz w dzwiach (przesyłka pocztą to tylko 11 zł więc nie tak dużo)

 

a tak to wygląda w mojej budzie:

 

mam te same wiatraki w budzie, ale potrzebuje czerwone i chyba jednak wybiore cooler master w cenie 29 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stranger

 

tylko że ceny tych colermasterów to:

komputronik: 39 zł

PCColer : 42-45 zł

cooling.pl 42 zł

 

To ja już wolę tą AKASĘ za 45 zł, jakość wyposażenie przepływ powietrza lepsze

 

To jest AKASA

Dołączona grafika

 

a to colerMaster

Dołączona grafika

 

ale jak gdzieś te colermastery masz za 29 zł to cena jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stranger

 

tylko że ceny tych colermasterów to:

komputronik: 39 zł

PCColer : 42-45 zł

cooling.pl 42 zł

 

To ja już wolę tą AKASĘ za 45 zł, jakość wyposażenie przepływ powietrza lepsze

 

ale jak gdzieś te colermastery masz za 29 zł to cena jest ok

ups.........

sprawdzilem to sa tytany za 29 zl i to w chieftecu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marasek piszesz, że te Akasy mają regulator obrotów na kablu. Czy jak zmniejszasz obroty to diody słabiej świecą?

regulacja obrotów nie wpływa na świcenie diód w AKASA. a propo po włączeniu wiatraka na 5 volt diody nadal świecą ale już słabiej - przy colermasterach o ile pamiętam już przy 10-11 voltach diody ledwo świecą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój coolermaster przy 7v już nei świeci.... ale przy 12v świetnie :) zapłaciłęm 30.90 czy coś koło tego..

 

Update:

 

Zawsze można go zmodować... widać 2 druty od ledów które można odlutowac i dac oddzielne zasilanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam SPEEZE colour breeze z cooling.pl (25zl o ile dobrze pamietam) mam 4 takie - przy 7v swieca slabiej ale efekt i tak jest przyjemny :)

 

Mam 'mieszance' (2 ledy czerwone, 2 niebieskie) - jestem bardzo z nich zadowolony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam SPEEZE colour breeze z cooling.pl  (25zl o ile dobrze pamietam) mam 4 takie - przy 7v swieca slabiej ale efekt i tak jest przyjemny :)

 

Mam 'mieszance' (2 ledy czerwone, 2 niebieskie) - jestem bardzo z nich zadowolony:)

wszystko pieknie ale ja poszukuje czerwonych!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam SPEEZE colour breeze z cooling.pl  (25zl o ile dobrze pamietam) mam 4 takie - przy 7v swieca slabiej ale efekt i tak jest przyjemny :)

 

Mam 'mieszance' (2 ledy czerwone, 2 niebieskie) - jestem bardzo z nich zadowolony:)

wszystko pieknie ale ja poszukuje czerwonych!!!

TO sobie kup najtanszy swiecacy wiatrak i wymien diody :)

Kurcze :P :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam SPEEZE colour breeze z cooling.pl  (25zl o ile dobrze pamietam) mam 4 takie - przy 7v swieca slabiej ale efekt i tak jest przyjemny :)

 

Mam 'mieszance' (2 ledy czerwone, 2 niebieskie) - jestem bardzo z nich zadowolony:)

wszystko pieknie ale ja poszukuje czerwonych!!!

TO sobie kup najtanszy swiecacy wiatrak i wymien diody :)

Kurcze :P :twisted: :twisted:

skoro zalozylem topik i napisalem w pierwszym poscie ze chce kupic witrak z czerwonymi diodami tzn ze chyba nie mam ochoty w bawienie sie i modyfikowanie gotowego wiatraka! przeczytales pierwszy post? pytanie gdzie sa niedrogo i jakie w miare dobre!

Kurcze :P :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam SPEEZE colour breeze z cooling.pl  (25zl o ile dobrze pamietam) mam 4 takie - przy 7v swieca slabiej ale efekt i tak jest przyjemny :)

 

Mam 'mieszance' (2 ledy czerwone, 2 niebieskie) - jestem bardzo z nich zadowolony:)

wszystko pieknie ale ja poszukuje czerwonych!!!

TO sobie kup najtanszy swiecacy wiatrak i wymien diody :)

Kurcze :P :twisted: :twisted:

skoro zalozylem topik i napisalem w pierwszym poscie ze chce kupic witrak z czerwonymi diodami tzn ze chyba nie mam ochoty w bawienie sie i modyfikowanie gotowego wiatraka! przeczytales pierwszy post? pytanie gdzie sa niedrogo i jakie w miare dobre!

Kurcze :P :twisted: :twisted:

No to jedyny w tym kraju jest CoolerMaster Neon Fan RED - za 35zl widzialem kilka na Allegro.

Kurcze :P :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...