Skocz do zawartości
monz2

Pełen zestaw komputerowy

Rekomendowane odpowiedzi

Przeniosłem do odpowiedniego działu.

Proszę zapoznać się z MINI REGULAMIN DZIAŁU - PROSZĘ KONIECZNIE PRZECZYTAĆ ! - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne i uzupełnić temat o brakujące informacje.

Proszę nadać tematowi regulaminowy tytuł.

Umożliwi to udzielenie rzetelnej pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor:

Intel Core i5-2500k

857 zł

 

Płyta główna:

AsRock P67 PRO3 B3

394 zł

 

Pamięć RAM:

GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9

177 zł

 

Dysk twardy:

Samsung SpinPoint 1TB F3 (HD103SJ)

228 zł

 

Karta graficzna:

Palit GeForce GTX 570

1238 zł

 

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-222AB

79 zł

 

Obudowa:

SilentiumPC Gladius 800 Pure Black

209 zł

 

Zasilacz:

XFX Core 550W

266 zł

 

Razem: 3448 zł

 

Mocny, czterordzeniowy procesor, porządna płyta główna, 8GB pamięci RAM, dość wydajna karta graficzna, przewiewna obudowa i porządny zasilacz. Co do karty graficznej - chodzi mi konkretnie o ten model:

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/palit-geforce-gtx570-1280mb-ddr5320bit-dvihdmidp-pci-express,22276.html

Chłodzenie tej karty rzekomo daje radę, więc włączyłem ten model do zestawu. Coś z lepszym chłodzeniem to wydatek prawie 200 zł więcej, w moim odczuciu nie warto tyle dopłacać. Jeśli chodzi o obudowę - Fractal Design Core 3000 to wydatek nieco ponad 300 zł, podczas gdy za 200 zł mamy niewiele gorszą obudowę, nie ma sensu dopłacać tyle do Fractala. Co do zasilacza - jakiś lepszy pokroju Thermaltake Toughpower XT 575W wymaga dopłaty ok. 60 zł, w zamian dostajemy tylko modularne okablowanie i bodajże 58W więcej na linii +12 V. Z tych powodów dopłata do Thermaltake'a w stosunku do sporo tańszego XFX Core 550W również ma mały sens. Poza tym w przyszłości dobrze byłoby dokupić dodatkowe chłodzenie na procesor (Thermaltake Contac 29 / Zalman CNPS10X Performa) i go podkręcić, wtedy wydajność komputera w grach wzrośnie. Thermaltake Contac 29 to w techplanet.pl wydatek 124 zł. Nie włączyłem go do zestawu, gdyż wtedy budżet zostałby przekroczony o ok. 70 zł. Jeśli możesz do niego dopłacić, to najlepiej kup go od razu. Ceny są z techplanet.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...