Skocz do zawartości
RatManek

Stopniowy upgrade

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy,

Zamierzam zmienić troszkę platformę do końca roku, bądź do stycznia (zalezy ile bedzie funduszy). Do zmiany jest zasilacz (na samym początku, czyli w tym miesiącu), następnie płyta główna + ram (wydatek na listopad, pod platforme AM3+) procesor w grudniu (z tego co wiem to mój Phenom x3 720BE będzie śmigał na płycie AM3+) oraz po nowym roku (styczeń lub luty) karta graficzna.

 

Zacznijmy więc od wydatku na ten miesiąc, czyli zasilacz.

Wymogi jakie powinien spełniać to:

-Cichy

-Uciągnąć mid-endowy platformę AM3+ pod 6 rdzeniowy bulldozer pokroju FX-6120 (TDP 95W)

-Grafike pokroju AMD Radeon 6870 (TDP 130W) bądź 6950 (TDP 140W) lub odpowiedniki nVidia (wszystko zalezy od ceny)

-1 lub 2 dyski HDD

 

Procek i grafika z OC, nie jakims kolosalnym ale na ile pozwoli.

 

Jaki zasilacz byłby dobry? 600W czy 650W?

Cena okolo 300zl.

 

EDIT: jezeli moj Pentagram 450W by to uciagnal to bym byl w siódmym niebie :) (obecnie od 2 lat nawet sie nie poci przy zestawie z podpisu, grafike podkręcam tylko do bardziej wymagających gier BFBC2, BF3, Crysis)

Edytowane przez RatManek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450W spokojnie wystarczy do twojej specyfikacji, ale do OC potrzebny jest dobry, stabilny zasilacz. Dobre marki zasilaczy to bequiet! Corsair, CoolerMaster, Enermax, Seasonic, Antec, Fractal Design. Polecałbym Ci np. LINK

Edytowane przez jackas95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450W spokojnie wystarczy do twojej specyfikacji, ale do OC potrzebny jest dobry, stabilny zasilacz...

 

hmmm.. Mój procesor jest już podkręcony 2 lata i nie wydaje mi się aby zasilacz nie dawał rady (piszczenie, czy ogień z tyłu obudowy).

 

 

BlackMachine

Mówisz ze nie ma sensu kupować? jak miałbym brać to tego XFXa Core 550W , tymbardziej ze w Bydgoszczy mam za 250zl, czyli wyniesie mnie taniej niż jak miałbym zamawiać skądś, a i z gwarancją problemu by nie było :) . Pracuje w BDG i jestem tam codziennie.

 

 

Teoretycznie, gdybyście mieli brać taką platformę jak Ja, to byście kupili nowy zasilacz czy nie ma sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej zacząć poszukiwania MainBoarda oraz Ramu?

 

Płyta głowna - moje wymagania:

-Dająca rade w OC

-Nie wymagam "30 tysięcy slotów pci-e x16", wystarczy 1

-1 slot PCI (mam SB XtremeMusic)

-Chipset serii 9, aby w przyszłości przejść na Piledriver

-Cena maksymalna 400zł!!

 

Przeglądając sieć znalazłem Gigabyte GA-970A-UD3 , tylko zastanawia mnie jedna rzecz, nie posiada ona SATA II tylko SATA III i tutaj pytanie, czy mój dysk SATA II będzie działał na SATA III (czy port ten jest kompatybilny wstecz?)?

Również natrafiłem na AsRock 970 Extreme4 , ale tutaj widać przewagę GB w sekcji zasilania.

 

Ram - moje wymagania:

-nowe FXy będą kręcone przez magistrale, tak? czyli jakiś potrancjał muszą mieć

-4GB wystarczą, Opłaca się wziąć więcej niż 4gb? System na którym pracuję to Win 7 x64 Pro. Chyba że atrakcyjna cena to wtedy 8GB.

-1600mhz?

-cl9? AMD podobno woli niższe timingi niż więcej mHz

- Cena maksymalnie 200zl (w razie 8gb),

 

Szukałem szukałem, trosze czytałem i znalazłem:

GEIL DDR3 8GB Enhance CORSA DUAL 2x4GB 1600MHz

CORSAIR VENGEANCE 2x4GB 1600MHZ CL9 XMP

G.SKILL 4GB 1600MHz CL9 RIP JAWS (2x2gb) - w razie gdybym chciał pozostać przy 4gb

 

Oczywiście czekam na Wasze propozycje.

Pozdrawiam.

Edytowane przez RatManek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RatManek płytke najlepiej kupić - GIGABYTE GA-970A-UD3 AM3/AM3+ - sekcja 8+2+radiator - http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3907#ov , Sata II i III są ze sobą kompatybilne , więc nie będzie żadnego problemu z działaniem HDD

 

co do pamięci to róznica między np. CL8 czy CL9 jest marginalna , tak samo jak np. 1333MHz vs 1600Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następnie płyta główna + ram (wydatek na listopad, pod platforme AM3+) procesor w grudniu (z tego co wiem to mój Phenom x3 720BE będzie śmigał na płycie AM3+)

 

Bezsens totalny - wrzuc w listopadzie kase na konto i kup jak bedziesz mial na komplet plyta+mobo+ram

 

Tak samo wybieranie plyty glownej na listopad , kiedy za 8 dni wychodza testy bulldozera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego ze wybiore plyte glowna jak za 8 dni testy? to po testach mam juz wybrac nagle inna?

Nie wiem czy przeczytales caly temat, wydaje mi się że nie, ponieważ byś się domyślił, iż chcę kupić płytę i ram w tym miesiącu. Zamiast nowego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...