Skocz do zawartości
b4rt3k

Czy się zmieści?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Pytanie jak w temacie. Szukalem w necie i znalazlem ze wysokosc Macho to 162mm: Thermalright HR-02 Macho Super-Cooler Review. Page 2 - X-bit labs a szerokosc chyba jest taka sama jak modelu 331: Elite 331 - Cooler Master - Leading Provider of Computer Case | Cooler | Power Supply czyli 185mm(?). Zmiesci sie? Najgorsze jest to ze juz zamowilem... Nie szukam dalej w necie bo mam bardzo slabego laptopa i czeka sie minute az jakas strone zaladuje, dlatego pytam na forum.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Pytanie jak w temacie. Szukalem w necie i znalazlem ze wysokosc Macho to 162mm: Thermalright HR-02 Macho Super-Cooler Review. Page 2 - X-bit labs a szerokosc chyba jest taka sama jak modelu 331: Elite 331 - Cooler Master - Leading Provider of Computer Case | Cooler | Power Supply czyli 185mm(?). Zmiesci sie? Najgorsze jest to ze juz zamowilem... Nie szukam dalej w necie bo mam bardzo slabego laptopa i czeka sie minute az jakas strone zaladuje, dlatego pytam na forum.

pozdrawiam

Dlatego właśnie o takie rzeczy pyta się przed zakupem ;) Teraz będzie pewnie tak, że cooler może wejdzie ale nie zamkniesz bok obudowy...No ale daj jeszcze znać jak to wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedwczoraj montowalem

@Orgiusz: sprawdzalem co prawda po fakcie na stronie producenta obudowy i coolera, producent obudowy twierdzi ze jest 163mm na cooler a producent chlodzenia ze zajmuje ono 160.5mm, wiec powinno sie zmiescic i zostac jestcze 2.5cm a w praktyce?

zamontowalem chlodzenie, wlozylem plyte, zaczalem przykrecac i kolega do mnie: "wystaje za obudowe (zarowno wentylator jak i koncowki heatpipow

przy lekko przykreconej plycie glownej do scianki-nie wchodzi

po dokreceniu i zjechaniu z wentylatorem w dol, cooler wszedl na styk, doslownie (ale nie styka sie ze scianką wiec ok:)

jedyny minus ze po zjechaniu w dół z wentylatorem, wydaje sie, ze nie da rady wlozyc 1 kosci pamięci- choc moze sie myle, nie sprawdzalem, mialem juz wlozone w biale sloty, polozone dalej od cpu

 

kolejna kwestia do ktorej mam duze zastrzezenia jest montaz

po nalozeniu coolera na cpu trzeba bylo przymocowac na 2 sruby taka nakladke ktora dociska cooler do procka i tu zaczynaja sie schody

o ile od strony pamięci nie ma problemu z dokreceniem srubki to od drugiej strony(wentylatora wydmuciach!acego powietrze z tylu) sa bardzo duze

plyta asrocka p67pro3 ma radiatory, chlodzenie cpu jest duze i to skutecznie blokuje przykrecenie

do chlodzenia dodany byl klucz, nie ma praktycznie miejsca zeby nim tam operowac, udalo mi sie uzywajac 2-3 palców

idealnym rozwiazaniem byloby uzycie bardzo dlugiego srubokrętu i wlozenie go przez tą dziurę wylotową w chłodzeniu (pod nia jest akurat otwor na drugą srubę)

niestety, zaden z 2 zestawow srubokretow ktore posiadam(w tym ten z ikei) nie zawieral dostatecznie dlugiego srubokretu

 

jednakze chlodzenie bardzo polecam, jest bardzo wydajne i ciche :D

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze masz zly dzien, ale wyluzuj

po prostu nie zauwazylem, tak czy inaczej ledwo sie zmiescil ten cooler

nie chcesz - nie komentuj

 

tu sie odezwales po 10dniach, w wątku Podkręcanie CPU 2500k+asrock p67po3 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne oczywiscie tez obudziles sie po 10 dniach tylko po to zeby mnie zwyzywac

nie znize sie do poziomu jaki reprezentujesz, ale powiem tyle ze calkowicie nie interesują mnie twoje problemy osobiste/psychiczne, ale jesli juz o nich mowa to polecam zapisac sie do lekarza, bo to jak ty sie odnosisz do drugiego czlowieka nie jest normalnym zachowaniem

Edytowane przez b4rt3k
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość psychiatra_

muhhaha jaki gosc - Orgiusz - (tam nie moge sie wypowiadac gdyz wielki moderator, pan i wladca srodziemia zamknal temat i dodaje tylko swoje wpisy, pyta mnie a ja tam nie moge odpowiedziec wiec daje linka):

Podkręcanie CPU 2500k+asrock p67po3 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

 

 

"Robaczku raportowanie moderatora gdy zamknął Twój arcyważny temat olewający zbiorcze wątki o płycie i procesorze zakrawa na ignorowanie dość istotnej zasady na tym forum - myślenie jest podstawą."

 

Po pierwsze raportowalem jego wyzwiska w stosunku do mnie, mianowicie:

"Oczywiście - [CIACH!]aj!

Niestety cenzura zjadła lwią część przekazu także życzę twoim potomkom nieskończonych kąpieli w guano bizonów i popijania drinków z potu wielbłąda."

 

Nastepnie zglosilem ten post do moderacji i co? Dostalem bana, oczywiscie od Orgiusza, dzielnego moderatora :D

"A za nadużywanie dość głupiego narzędzia forum jakim jest dodawanie plusików i minusów wg swojego widzimisię i ego które ma nadmiernie powiększony otwór końcowy układu trawiennego znikasz do świąt z forum. "

 

Zaminusowalem jego kilka wypowiedzi i dzieciak sie obrazil, ban do 24 grudnia. Za co? Plusy i minusy to funkcjonalnosc forum i nie jest zabronione z niej korzystac, tym bardziej ze nie zgadzalem sie z jego wypowiedziami.

Temat byl juz zakonczony od tygodnia, co widac w poprzednich postach, a potem odezwal sie Orgiusz...

 

Widzi-misie to mial on (pisze w 3 osobie gdyz z tym czlowiekiem nie zamierzam wymieniac mysli, zeby sie przypadkiem do niego nie upodobnic) dajac bana do 24 grudnia. Ah ta urazona duma ;)

 

Kto mu dal wogole fukcje moderatora? Przeciez ten czlowiek zupelnie sie do tego nie nadaje. Wystarczy spojrzec na jego sygnaturke:

"2. Nie [ciach!]ajj mnie."

 

Burak pozostanie burakiem. Problem sie pojawia, gdy taki ktos dostaje funkcje moderatora i zaczyna w ten sposob naprawiac swoje ego.

Zatem do 24 grudnia za widzimisie sfrustrowanego kolesia, moderujacego ludzi ktorzy mysla inaczej niz on. 24 grudnia sprawdze prezenty pod choinka, moze dostane jakies misie, a jemu zalecam jakies psychotropy...

Edytowane przez psychiatra_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłego czytania

http://forum.purepc.pl/O-forum-f6/Jest-Sobie-Moderator-Orgiusz-t310303.html

 

Założysz jeszcze kilka kont bo widzę że prezentujesz gatunek dziecka które najpierw pisze a później jest obrażone na wszystkich za to że nie miało racji.

Jak się wypłakałeś to idź na na inne forum gdzie będą głaskać Cię po główce za to że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, stosować się do prostych zasad na forum, musisz kipieć zawiścią na poziomie takiego małego w sejmie i całej jego ligi jedynych sprawiedliwych.

Nie mam zamiaru się przed Tobą tłumaczyć.

eot :)

 

BTW: W tym temacie znalezienie tych dwóch rysunków z wymiarami zajęło mi łącznie jakieś 10 min. I gratuluje edycji posta po napisaniu na błędne - najpierw wymiar 160.05, później 163 i w dodatku 2,5cm wolnego. Jednostek też nie znasz.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...