Skocz do zawartości
007Krzysztof

BSoD podczas instalacji WinXP

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Mam problem z instalacją systemu na dysku IDE. Komputer to:

Celeron 2.4GHz

Płyta Asrock(zintegrowana k. graficzna, sieciowa, dźwiękowa)

RAM DDR 256MB

Dysk: 40GB

Zasilacz Codegen 300W

CDROM

 

Z powyższej konfiguracji zostały pozamieniane na inne: RAM, dysk, zasilacz(2 inne sztuki), CDROM na inny DVDROM, taśmy(40 i 80 żyłowe różnej maści).

 

Problem zaczął się nagle tj. komputer działał normalnie a w następnej chwili samoczynne restarty, BSoD 0x000000D1 i błąd dot. atapi.sys. Na początku odpalał się jeszcze w trybie awaryjnym ale z problemami teraz niestety już wcale(podczas ładowania wyrzuca BSoD).

Próbowałem zainstalować XP(z SP3) z 2 różnych nośników i różnych dystrybucji(na czystym, innym 40GB dysku) i formatowanie dysku, kopiowanie plików przechodzi to wiesza się na instalowaniu urządzeń lub wcześniej. W BIOS'ie wyłączyłem wszystko co możliwe włącznie z kontrolerem USB i żadnych zmian - instalacja Windowsa niemożliwa. Przetestowałem dodatkowo pamięci MEMTEST86(0 błędów), zrobiłem partycje programem GParted(który działał dobrze w trybie graficznym).

 

Dziś oddaję płytę do przelutowania 5 kondów(3300uf@6.3V) bo są lekko wybrzuszone. Jeśli to nie pomoże to nie mam już pomysłów poza wymianą płyty głównej..

 

Zdjęcie z instalacji: http://sikora.ayz.pl/Praca/IMAG0073.jpg

 

Wiem, że dotyczy ono dostępu sterowników do pamięci ale jakich sterowników jak na dysku nic nie ma a sprzęt jest bardzo podstawowy..

 

Pozdrawiam

Edytowane przez 007Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO po wlutowaniu nowych kondensatorów problem zniknie.

Ile kondensatorów o takich samych wartościach jest na mobo? Bo powinno się wymieniać wszystkie (aby "za chwilę" problem nie powrócił).

 

Masz rację, problem zniknął. Ruszył od strzała pierwszy z dysków i wygląda na to, że wszystko jest w porządku.

 

Zostały przelutowane wszystkie kondy o podanej wyżej wartości. Reszta póki co wygląda dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...